Korzár logo Korzár Gemer

Daždivé počasie futbalistov potrápilo

V uplynulom kole I. triedy bojovali hráči možno viac ako so súpermi s ťažkým rozmočeným terénom. Favoriti sa však dokázali vyrovnať aj s týmito podmienkami. Prekvapením je určite desať gólov na Dedinkách, ako aj v Krh. Dlhej Lúke v dohrávanom zápase s Bet

liarom.

ROŽŇAVA. O predohru k 24. kolu sa postarali futbalisti Krh. Dlhej Lúky a Betliara, ktorí v piatok dohrávali odložený zápas 20. kola. Deväť gólov v sieti Tatrana bolo krutou nádielkou. Už v piatok avizovali funkcionári ZK Dlhá Ves, že zápas s Vyšnou Slanou odohrať nebudú môcť. „Polovicu ihriska máme pod vodou, nemohli sme ju ani pokosiť. Pôvodne sme sa so súperom dohodli, že zápas odohráme najbližší piatok, ale vzhľadom na podmienky sa obávam, že to nebude možné. V nedeľu bolo na ihrisku asi desať centimetrov vody,“ poznamenal predseda ZK Dlhá Ves Róbert Ferdinand.
Zápasy bohaté na góly priniesli aj viacero hetrikov. Dosiahli ich Gebe a Anna (Krh. Dlhá Lúka), Gotthardt (Dobšiná), Strama (Jablonov n/T).

Krh. Dlhá Lúka - Betliar 9:1 (6:0)

Dohrávané stretnutie medzi Krh. Dlhou Lúkou a Betliarom sa hralo na ťažkom premočenom teréne spočiatku s miernou prevahou domácich. Po vyrovnanom úvode sa hostitelia lepšie prispôsobili tvrdým podmienkam a už do polčasu nasúkali súperovi poltucet gólov. Skóre otvoril Gebe, ktorý neskôr vedenie i poistil, Ičo zvýšil na rozdiel triedy a gólmana hostí ešte prekonali Korintuš a dvakrát Anna. Po prestávke patril úvod hosťom, ale Orabinec ani Gonos nedokázali rozvlniť domácu sieť. Na opačnej strane prikrášlil skóre Gebe, ktorý spolu s Annom dosiahli hetrik, a do streleckej listiny sa zapísal aj striedajúci Mikulec, ktorý deviatym gólom dal bodku za stretnutím. Ešte za stavu 8:0 čestný úspech hostí zaznamenal Orabinec po premenení pokutového kopu, ktorému predchádzala ruka domáceho hráča v šestnástke.

Góly: Gebe 3, Anna 3, Ičo, Korintuš, Mikulec – Orabinec (11 m), ŽK: Pronai – 0, R: Jonáš, DZ: Šmelko, D: 100, Krh. Dlhá Lúka: Hegedüs - Parditka, Emödi, Csobády, Danko, Korintuš, Prónai, Krága, Ičo, Anna, Gebe, striedali Klárik, Mikulec, Betliar: Kelíšek - Cillovič, Ľ. Árvay, R. Zdechovan, J. Zdechovan, M. Árvay, Z. Zdechovan, Die, Lenghart, Jar. Gonos, Orabinec

Vlachovo – Betliar 1:1 (0:0)

Hostia začali o desiatich, keďže im chýbal jeden hráč základnej zostavy a zbytočne striedať nechceli. Početnú výhodu však domáci využiť nevedeli. Peknou strelou sa prezentoval Lipták st. Keď sa zostava hostí skompletizovala, hra sa na ťažkom vlhkom teréne presunula do stredu poľa. Po polhodine hry mal dobrú šancu M. Árvay, na druhej strane zasa brankár Kelíšek včasným vybehnutím zmaril rodiacu sa šancu Liptáka st. Päť minút pred polčasom hlavičkoval mimo M. Árvay. Vstup do druhej časti hry vyšiel lepšie omladenému mužstvu domácich. Po troch minútach hry zužitkoval prihrávku Liptáka na prvý gól Gál. Gól hostí prebral a za jemného dažďa sa chopili iniciatívy. Hoci mali prevahu, gólových možností si veľa nevypracovali. Naopak, domáci si mohli vedenie poistiť, keď sa najprv M. Moldovi a o pár minút nato Liptákovi ml. podarilo zachytiť rozohrávku súpera. Na strelenie gólu to však nevyužili. Už sa zdalo, že všetky body zostanú napriek tomu doma, no hostia mali šťastnú ruku pri striedaní. Na ihrisko prišiel na záver zápasu Die a v poslednej minúte prekonal Organa.

Góly: Gál – Die, ŽK: Marciš, Leskovjanský – J. Zdechovan, R: J. Chomjak, DZ: Kerekeš, D: 80, Vlachovo: Organ – T. Molda, Hricko, F. Šivec, Marciš, V. Gecelovský, Z. Gecelovský, Leskovjanský, Gál, Lipták ml., Lipták st., striedal M. Molda, Betliar: Kelíšek – Cilovič, Ľ. Árvay, Dávid, Lukáč, J. Zdechovan, Jar. Gonos, Z. Zdechovan, M. Árvay, Orabinec, Plačko, striedal Die

Krh. Podhradie – Plešivec 5:0 (2:0)

Na ťažkom premočenom teréne za neustáleho dažďa sa domáci s vervou pustili do súpera a po troch minútach hry šli do vedenia zásluhou Bodnára. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale Šomšákom nastrelili tyč a neskôr po strele Erdöfalviho, keď gólman hostí loptu vyrazil, Harhovský vyslal krížnu strelu končiacu vedľa tyče. Po polhodine hry ušiel Jurini, obhodil si gólmana Koncza a z ťažkého uhla poistil vedenie. Do polčasu sa Šomšákovi po druhýkrát podarilo nastreliť ešte tyč a ďalšiu jeho príležitosť maril Koncz. Po prestávke sa už obojstranne čoraz častejšie bojovalo viac s terénom, ktorý začínal pripomínať oranisko a stával sa s pribúdajúcimi minútami neregulárnym. Hneď v úvode musel gólman hostí bravúrnym zákrokom strelu Búlika vytlačiť na roh. Po hodine hry mali hostia po faule v šestnástke výhodu pokutového kopu, ale penaltu v podaní kapitána hostí Szaniszla gólman Zakhar kryl. Po následnom výkope unikol Mázik a samostatnú akciu zakončil tretím domácim gólom. Neskôr sa konečne podarilo zapísať sa do streleckej listiny aj Šomšákovi a gólový účet zavŕšil tri minúty pred koncom Mázik po strele z priameho kopu.

Góly: Mázik 2, Bodnár, Šomšák, Jurini, ŽK: bez, R: P. Gonos, DZ: Bodnár, D: 100, Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Harhovský, Búlik, Bodnár, Kún, Kiss, Šomšák, Ulbrik, Mázik, Erdöfalvi, striedal Görgei, Plešivec: Koncz – Z. Laven st., Tomi, Samko, Drenko, Horváth, Kubík, Poštár, Szaniszló, Z. Laven ml., Liptai

Dobšiná – Brzotín 6:2 (3:2)

Domáci boli favoritom zápasu, čo naznačili aj šancou Gotthardta po centri Valentka po dvoch minútach hry. Z gólu sa však paradoxne radovali hostia. Z protiútoku vybojovali roh a do vedenia ich dostal po jeho rozohraní vlastným gólom Rupp. O chvíľu nato získali roh domáci a Strelka zaskočil všetkých vrátane brankára Lenkeia a priamo z rohu vyrovnal. Netrvalo dlho a padol ďalší gól. Brnčík poslal dlhú prihrávku dopredu, Gotthardt ju posunul hlavou. Loptu však zbrzdila mláka, v ktorej zostala stáť. Najrýchlejšie sa k nej dostal Fabian a domáci sa ujali vedenia. Gólové preteky však pokračovali ďalej, keď strelou z diaľky vyrovnal Ro. Znak. Po štvrťhodine hry tak diváci videli štyri góly. Hra sa potom upokojila. Domáci mali stálu prevahu a po šanciach Mačejovského a Fabiana, desať minút pred polčasom zabezpečil Gotthardt po centri Barnáka domácim polčasové vedenie. Po prestávke už Dobšinčania ovládli hru a Plačko v ich bráne bol bez práce. Na druhej strane si Lenkei pripísal pár dobrých zásahov, no aj tak domáci jeho konto ešte zaťažili ďalšími gólmi. Už v úvode druhého polčasu pridal svoj druhý gól Gotthardt, pár minút po ňom presne hlavičkoval po priamom kope Poliak. Nasledovali brvno Barnáka, tyč Gotthardta, pre postavenie mimo hry neuznaný gól R. Liptáka. Celé predstavenie na dobre pripravenom, ale premočenom trávniku zavŕšil po centri Barnáka tretím gólom Gotthardt.

Góly: Gotthardt 3, Strelka, Fabian, Poliak – Ro. Znak, Rupp (vlastný), ŽK: Fabian – 0, R: Iglai, DZ: Šimšík, D: 100, Dobšiná: Plačko – Valentko, Strelka, Brnčík, Laurinc, Poliak, Rupp, Barnák, Mačejovský, Gotthardt, P. Fabian, striedali Potočný, D. Ondrejčík, R. Lipták, Brzotín: Lenkei – Kočiš, Demeter, Mihaly, L. Polyák, A. Kovács, Gášpár, Ro. Znak, A. Polyák, Rezmüves, R. Dókus

Dedinky –Jablonov n/T 5:5 (2:2)

Na klzkom premočenom teréne sa hra odvíjala prevažne v strede poľa. Stretnutie bolo vzácne vyrovnané a po úvodnom góle hosťujúceho Hutníka vyrovnal skóre S. Ogurčák. Následne šli do vedenia domáci futbalisti, ale hostia im nedovolili tesný náskok poistiť. Na každý inkasovaný gól totiž neskôr odpovedali a jednogólové manká zmazali. Tri minúty pred koncom Ogurčák po štvrtýkrát dostal domácich do vedenia a už sa zdalo, že z víťazstva sa budú radovať hráči spod Geráv. Striedajúci Mackovjak však v poslednej minúte rozhodol o zaslúženej deľbe bodov. Výraznou mierou sa o zisk bodu pre hostí z Jablonova n/T pričinil aj Stráma, ktorý zaznamenal hetrik.
Góly: S. Ogurčák 2, Novák, Palan, Franko – Strama 3, Hutník, Mackovjak, ŽK: Chabada, Franko - Gamba, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 40, Dedinky: M. Ogurčák - S. Ogurčák, Chochol, Litecký, M. Franko, D. Franko, Majerčák, Černický, T. Novák, M. Chabada, Palan, striedal A. Révaj, Jablonov n/T: Kovács - Zajdó, Szücs, Kerekeš, Hlavček, Páll, Bodnár, Gamba, Nagy, Stráma, Hutník, striedali Mackovjak, Szillassi

Krh. Dlhá Lúka – Rudná nehralo sa

Dlhá Ves – Vyšná Slaná nehralo sa

Gemerská Poloma – Lipovník 1:4 (1:2)

Hostia začali na pôde súpera útočne. Dobre pripravený trávnik vyhovoval ich kombinačnej hre, čo aj využívali. V 11. min. unikol Kovács a jeho spätnú prihrávku do šestnástky využil Albert. Po štvrťhodine hry sa domácim podarilo vyrovnať, keď po súboji s brankárom skóroval Z. Greško. Hostia to skúšali aj strelami Milatu a Barcziho, Bollo zahodil príležitosť po samostatnom úniku. Do šatne však hostia predsa len odchádzali s náskokom, keď po rohu skóroval znova Albert. Po prestávke sa vytiahol Barczi, keď z priameho kopu obstrelil múr a natiahol výsledok na 1:3. Za tohto stavu mali po faule na Z. Greška domáci hráči i diváci ťažké srdce na rozhodcu, pretože sa dožadovali pokutového kopu, kým podľa arbitra zákrok v šestnástke nebol. Hostia potom mohli pridať ďalší gól, no po centri Barcziho skončila hlavička Alberta na brvne. Gól však nakoniec predsa len prispel, keď desať minút pred koncom strelou Milatu jemne tečoval domáci hráč za Mišinou chrbát.

Góly: Z. Greško – Albert 2, Barczi, Milata, ŽK: 0 - Bollo, R: A. Farkaš, DZ: Heveši, D: 150, Gemerská Poloma: Mišina – Kollár, Hatvaník, Kováč, Gunár, M. Ďuriček, R. Greško, Rogos, Lipták, Valko, Z. Greško, striedali Klement, Chochol, Lipovník: Skokan – Albert, Barczi, Bollo, Kardoš, Podracký, Szücs, Kovács, Zagiba, Varga, Milata, striedal Kelemen.