Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
PREŠOVSKÍ JUNIORI AJ POPRADČANIA INKASOVALI PO PÄŤ GÓLOV

Moldavčania zvýšili náskok na osem bodov

Po 25. kole II. futbalovej ligy má vedúca Moldava už osembodový náskok na čele tabuľky a ťažko už svoju šancu na postup do prvej ligy pustí z rúk.

Trebišov po štvorkolovom pôste opäť víťazne. Brankár Slavoja B. Poľacký (v pozadí) znovu neikasoval.(Zdroj: Branislav Holenda)

Kým Moldavčania naložili prešovským juniorom päťku, ich prenasledovateľ Vranov v Humennom nedokázal uhrať ani bod. Rovnako ako na ihrisku lídra päť gólov padlo aj v Podbrezovej, všetky do siete Popradu.

Trebišov - Žilina B 1:0 (1:0)

TREBIŠOV. Už v druhej minúte sa šikovne uvoľnil cez brániaceho hráča domáci útočník Rusnák, no ani na dvakrát neprekonal gólmana žilinskej rezervy. V 10. minúte prihral z pravej strany E. Lukáč Gumanovi, jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil, k lopte sa dostal Toporčák a strelou k žrdi otvoril skóre zápasu. Hostia sa osmelili k prvej strele v 12. minúte, Povinec z diaľky mieril vysoko nad. Z podobnej situácie, ale na opačnej strane vypálil E. Lukáč, jeho strelu mu obrana hostí zblokovala na roh. Poistiť vedenie mohli domáci aj v 22. minúte, Drobňák prihral Capkovi, ktorý sa pekným lobom pokúšal prekvapiť Rakovana, no neúspešne. Mladí Žilinčania v prvom polčase domácu bránu vážnejšie neohrozili. Naopak, domáci sa snažili pridať druhý gól. Tri minúty pred prestávkou sa o to pokúšal kapitán Slavoja Capko, jeho fantastický volej Rakovan zázračne vyrazil. Úvod druhého dejstva patril na prekvapenie hosťom. V 47. minúte vypálil na domácu bránu Slatinský, Poľacký reflexívne vyrazil. To bola zároveň prvá a posledná vážnejšia šanca hostí. S pribúdajúcimi minútami sa hralo čoraz častejšie v strede poľa a šance na zmenu skóre sa zo zápasu vytratili. Za zmienku stojí Toporčákova strela tesne vedľa brány zo 65. minúty, ako aj Belkov priamy kop štvrťhodinu pred koncom. O rušný záver sa postaral hosťujúci Belko, ktorý musel po druhej žltej karte predčasne opustiť hraciu plochu.

GÓLY: 10. Toporčák. ŽK: Toporčák - Škrobák, Belko. ČK: 90. Belko (po druhej žltej). Pred 250 divákmi rozhodoval Anguš. SLAVOJ: Poľacký - Kročko, Baka, Olah, Petrovský (80.Patkanóci) - Drobňák (85. Rugolský), Guman, Capko, E. Lukáč - Rusnák (90. Sitár), Toporčák. MŠK B: Rakovan - Lončík, Pleško, Práznovský, Povinec - Rybár, Slatinský (80. Kočiš), Perexta, Škrobák (86. Mravec), Belko - Filo.

MFK Košice B - Lipany 1:1 (1:1)

LIČARTOVCE. Obidve mužstvá nastúpili útočne naladené, a tak niet divu, že už po 10 minútach svietilo na tabuli 1:1 a ako sa neskôr ukázalo, stanovili aj konečný výsledok. Najprv akciu hostí perfektne zakončil strelou po zemi a k žrdi Drobňák a v 10. min. Pačinda vyrovnával po nádhernom pase od Gal Andrezlyho. Neskôr Brudňáka vystrašil Gomoľa a únik i center Serečina nezužitkovali Pačinda ani Karaš. V 23. min. po vysunutí Serečina Čonkom sa ofenzívny hráč Košíc pohral s obranou hostí, no technickou strelou netrafil sieť. O minútu nato Karaš opečiatkoval žrď. To už Košičania ovládli hru a neraz zatlačili súpera k vlastnému pokutovému územiu. A ten sa na dostrel k Brudňákovi dostal už iba sporadicky. Pačinda mal znovu dve možnosti zakončiť, no neuspel. Talian v závere 1. polčasu zasiahol i pri Karašovom pokuse. Aj po prestávke mala hra svižné tempo, len šancí už bolo pomenej. Až v 63. min. po peknej akcii Čonku mohol zakončovať Serečin, ale ten trochu zaváhal a Gomoľa jeho strelu zablokoval. Ani ďalšiu rýchlu kontru po osi Tóth Serečin - Čonka domáci nekorunovali gólom, hoci si ho Tóth na jej konci zaslúžil. V samom závere zápasu Pončák poslal do šance Andraščíka, avšak Brudňák včas a dobre zasiahol.

Góly: 10. Pačinda - 7. Drobňák. Bez kariet. Pred 100 divákmi rozhodoval Kakaščík. Košice B: Brudňák - Tóth, Hovančík, Smrek, Čonka - Kavka - Gal-Anrezly, Serečin (76. Cuprišin), Karaš (68. Skvašík), Adam - Pačinda. Lipany: Talian - Angelovič, Šimko, Gomoľa, Janič - Hudý, Andraščík, Kovalík, Pončák - Drobňák, Sekerák.

Humenné - Vranov 2:0 (2:0)

HUMENNÉ. Susedské derby malo v humenskom podaní bleskový úvod. Už v 2. min. si na center Jurova naskočil pri bližšej žrdi Goga a jeho hlavičkový oblúčik skončil pri opačnej žrdi v sieti. Hostia mali loptu viac vo svojej moci, na počet šancí však vyhrali do prestávky domáci. Strelu Jurova zo 16 m kryl Pulen, bežecký súboj Santos - Paraska zvládol lepšie obranca hostí, v 26. min. si na center Ovšianika naskočil Santos, ale v tutovke z troch metrov hlavou minul. Prvá nebezpečná situácia sa udiala v humenskej šestnástke po polhodine hry, keď sa Streňo dostal za obranu 1. HFC, vystrelil pohotovo, ale vedľa. V 37. min. Ovšianikov super pas našiel Ondicu, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, z uhla prekonal Pulena, ale Jenčko pred čiarou zachránil. V 42. a 43. min. sa ukázal Lazúr. Jeho strela ľavačkou z 18 m letela nad, po pase Parasku lobom Bálinta prekonal, ale na čiare brankára zastúpil Marec. V samom závere sa pohrala s obranou súpera domáca dvojica Ondica - Santos, Babjak trafil nie loptu, ale nohu Ondicu a nasledoval pokutový kop. Hamuľák ho bezpečne premenil. Po obrátke hostia obmenili zostavu, mali viac z hry, lebo domáci držali náskok a čakali na brejky. Po jednom z nich v 54. min. Hamuľák napol bočnú sieť. O dve minúty kryl Bálint priamy kop Šama, po závare aj bombu Streňa. Tečovaná strela Lazúra tesne minula žrď, rovnako mieril aj Šamo. V 65. min. trafil Santos brankára do hlavy, v 68. min. po centri Šama vychytal Pekára v tutovke Bálint, hlavička Jenčka tesne minula cieľ. V 82. min. vyslal jedovku domáci Kopáč, z otočky pálil Santos, Pulen však bravúrne zasahoval. Domáci podali na jar najlepší výkon, hostia sklamali.

Góly: 2. J. Goga, 45. Hamuľák (11 m). Žlté karty: Pekár, Š. Tomčák (obaja Vranov). Rozhodoval: Vlčej. Divákov: 495. 1. HFC: R. Bálint - Pavol Šuľák, Berjanidze, Marec, Magač - Hamuľák (71. Kopáč), J. Goga (89. M. Gavaľa), Ondica (66. S. Drogba), Ovšiatnik, Jurov - Santos. Tréner Jozef Valkučák. MFK: Pulen - Petro, Jenčko, Paraska, Streňo - Lazúr, Komár, Babjak (46. Š. Tomčák), Vožný (46. Kulich) - Šamo, Pekár (73. Hajduch). Tréner Ján Karafa.

Moldava - Prešov juniori 5:0 (1:0)

MOLDAVA. Hostia sa v prvom polčase prezentovali veľmi kvalitnou a nebojácnou hrou, ktorou dostávali domácich do úzkych. Domáci sa v úvode dosť trápili, ale v 12. min. sa ocitol sám pred brankárom hostí Jurko, no ten jeho strelu kryl. V 33. min. krásne vystrelil z 20 metrov Brezničan, jeho strele chýbali iba centimetre. Už sa zdalo, že do kabín sa bude odchádzať za nerozhodného stavu, ale Jurkova ideálna prihrávka našla Bačíka a ten v 45. min. otvoril skóre. Domáci v druhom polčase prepli na vyššie obrátky a už v 54. min. Pančík našiel Bačíka, ktorý nedal Hajovskému šancu, 2:0. O štyri minúty neskôr zahrával Pančík priamy kop a lopta opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. V 61. min. Majný vyskúšal pozornosť Hajovského. V 72. min. ušiel po krídle znova Jurko a jeho presnú prihrávku zužitkoval Bačík na vsietenie tretieho gólu. V 77. min. Pančíkov oku lahodiaci priamy kop skončil v sieti Hajovského brány. Bodku za zápasom dal krásnym volejom Dupkala, keď ho presným centrom našiel Timkovič.

FK Bodva: Vojtaško, Hanzuš, Kováč, Kaminský, Majný, Andraščík (57. Timkovič), Kokanovič (77. Dupkala), Brezničan, Pančík, Bačík, Jurko (72. Smolec). 1.FC: Hajovský, Kačala, Harčár, Dubecký, Zbiňovský, Hatok (69. Kočik), Kentoš, Jacko, Hrehovčík, Janev, Leško. ŽK: Hanzuš - Harčár, Jacko. Rozhodoval: Hádek. Divákov: 1 500.

PROGRAM 26. KOLA

13. 5. o 17.00 hod.: St. Ľubovňa - Dukla B. Bystrica B, 15. 5. o 17.00 hod.: Lipany - Moldava,
Vranov - MFK B. Bystrica, Zvolen - Trebišov, Sp. N. Ves - Podbrezová B, Poprad - Košice B,
16.5. o 10,30 hod.: Prešov B - Humenné, Žilina B - Čadca.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Dukla Banská Bystrica "B" - Zvolen 3:1 (3:0). Góly: 15. J. Chomistek, 39. Štuber, 43. Laksík - 61. Tyčiak, rozhodoval: Perašín, 150 divákov.

MFK Banská Bystrica - Stará Ľubovňa 3:1 (0:1). Góly: 59. a 69. Starší, 86. Cimerman - 43. M. Dlugoš, ČK: 89. L. Kucko (Stará Ľubovňa) za hrubý faul, rozhodoval: Knopp, 140 divákov.

Čadca - Spišská Nová Ves 1:1 (0:1). Góly: 70. Kula - 6. Čekovský, rozhodoval: Sliš, 200 divákov.

Podbrezová "B" - Poprad 5:0 (3:0). Góly: 14., 31. a 49. Sedliak, 2. Nosko, 61. Púchy, rozhodoval: Leško, 210 divákov.

Najlepší strelci

14 gólov: Jurko (Moldava)

12 gólov: Tubonemi (Podbrezová B)

11 gólov: Šamo (Vranov)

10 gólov: Pačinda (Košice B),

9 gólov: Maťaš, Kubus (obaja Poprad), Gavlák (Moldava), Andraščík (Lipany), M. Sedliak (Podbrezová B)

8 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa), T. Záhradník (Lipany), Lazúr (Vranov),

7 gólov: Ľ. Horváth (Sp. N.Ves), Hamuľák (Humenné), Ľ. Rusnák (Trebišov), Starší (MFK ­ Banská Bystrica)

6 gólov: Cimernam (MFK ­ Banská Bystrica), Baran (Vranov), Stadnyk (Spišská Nová Ves), D. Leško (Prešov jun.), Kožička (Podbrezová B), Pončák,Šuhaj (Lipany), Toporčák (Trebišov)

5 gólov: Capko (Trebišov), Fizek (Čadca), Gál-Andrezly (Košice B), Ihnatišin (Žilina B), Belejík (Prešov jun.), Laksík (B.Bystrica B)

4 góly: Vršajevič, Drahul, Guba (všetci Prešov jun.), Vician (B.Bystrica B), Kupčík, Valentýni (obaja MFK ­ Banská Bystrica), Zlatkovič (Žilina B), M. Bačík, Seman (obaja Moldava), R. Michalík, Šidlo (obaja Čadca), Digoň (Košice B), M. Pekár (Vranov), Čižmár (Trebišov), Tyčiak, Bohuš (obaja Zvolen), Čekovský (Sp.N.Ves)

3 góly: Dolný (Prešov jun.),Kulich (Vranov), Cuprišin (Košice B), T.Pančík, Kováč, Andraščík (všetci Moldava), Vožný (Vranov), K. Číž (Zvolen), Fotyik, Koristek (obaja Žilina B), Drogba, Santos (obaja Humenné), Kirňák (Lipany), Kostúrik, Štuber (obaja B.Bystrica B),

2 góly: Nikel, Pančík, Hanák, Kočan, M. Karásek, Púchy (všetci Podbrezová B), Pribula, Juan Pedro, Mariano Bernardo, Kentoš (všetci Prešov jun.), Šulgan, Jakubec (obaja Čadca), Karakačanov, Mihál, Pavúk, Želiezka, Pelegríny (všetci Zvolen), Baka, Michalík, Olah (všetci Trebišov), Snitka, Ihnatišín, Bobor, Libič, An. Nemec (všetci Banská Bystrica B), Chupáč, Hasanovič, Polinčák, Tomanica, R. Škrobák, (všetci Žilina B), Stanislav, Sirko (Sp . N. Ves), Krajňák, Štieber (obaja St. Ľubovňa), Paraska, Tomčák (obaja Vranov), Sirko (Sp.N.Ves), Timkovič (Moldava), Tropp, Rams (obaja Poprad), Gondoľ, Skvašík (obaja Košice B), Drobňák, Janič, Gomoľa (všetci Lipany).

1. Moldava 25 17 3 5 53:18 54

2. Vranov 25 14 4 7 42:26 46

3. Podbrezová B 25 12 9 4 43:14 45

4. Lipany 25 12 8 5 38:20 44

5. Trebišov 25 12 7 6 33:25 43

6. Prešov jun. 25 13 3 9 40:33 42

7. B. Bystrica B 25 12 4 9 34:38 40

8. Poprad 25 9 6 10 34:41 33