Strelecké prebudenie giraltovského Slovana

A je vyrovnané. Mohol sucho skonštatovať brankár Krásnej Čikoš-Pavličko, keď neudržal strelu Erika Partilu. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|5. máj 2010 o 00:00

Piatu prehru za sebou si už hráči Slovana Giraltovce nechceli pripustiť, avšak proti Krásnej nezačali najlepšie a polčas prehrali 0:1. Takýto priebeh nečakali, na chvíľu ich to zaskočilo, ale polčasová prestávka im prospela.

Po nej dali tri góly, ktoré znamenali dokonalý obrat vo vývoji zápasu.

GIRALTOVCE. Počas nej sa kormidelník Ľubomír Puhák snažil uvoľniť napätú atmosféru, ktorú bolo cítiť na každom kroku. Nezvyšoval hlas, skôr hráčov nabádal k väčšej aktivite a hlavne dôraznejšej koncovke.

Naštartoval ich šťastný gól

V štyroch dueloch nedali ani gól a inkasovaný im nepridal na pokoji. Nepríjemnú sériu prehier odštartoval päťgólový debakel v Snine, po ktorom sa im lepila v koncovke smola na päty. "Bola to poriadna nakladačka a pre našich mladých hráčov, ktorých sa snažíme zabudovať do áčka, to bola silná káva. Po predchádzajúcich úspešných dueloch prehra doľahla na hráčov ako kríza a štyri kolá sme nedali ani gól. Bolo už načase niečo s tým urobiť a nepríjemnú sériu prerušiť," hovorí tréner Slovana Ľ. Puhák.

Aj preto proti Krásnej ukázali vnútornú silu a hoci do zápasu nevstúpili najlepšie, dokázali nepriaznivý výsledok otočiť vo svoj prospech. "Pokiaľ by sme v predchádzajúcich stretnutiach takto hrali, iste by sme nestratili dvanásť bodov. V druhom polčase sme zabojovali a zahrali sme v takom štýle, ako keď sa nám hra darila. Vytvorili sme si dostatok šancí, pričom Uhrin išiel ešte trikrát sám a tak skóre mohlo byť vyššie. Verím, že sa dokážeme odraziť a vykročíme do ďalšej desaťzápasovej série bez prehry," prezradil kormidelník.

Viac ako 450-minútový strelecký pôst prerušil strelou z diaľky Erik Partila. Tá nemala potrebnú razanciu, ale aj tak skončila v sieti. Na tento gól tak skoro brankár Krásnej nezabudne. Na druhej strane aj skúsený Štefanik sa nevyznamenal pri inkasovanom góle priamo z rohového kopu. "Vedel som, že predchádzajúce zápasy nepridali na pohode hráčov a inkasovaný gól opäť nahlodal ich psychiku. Nechcem sa vyhovárať, ale slnko urobilo svoje a Štefánik loptu nevidel, a tá skončila v sieti pri zadnej žrdi. Počas prestávky som zdôrazňoval, že sme odohrali už viacero stretnutí, kde sme dokázali otočiť výsledok a vytvorili si dostatok šancí. Hovoril som, že pokiaľ vyrovnáme, dokážeme sa prebudiť a náš výkon bude lepší. Nakoniec sa to aj podarilo. Pomohol nám gól z kategórie šťastných, keď brankár mal loptu v rukách, ale tá skončila v sieti. Gól nás naštartoval a vytvárali sme si šance ako predtým. Vyrovnanie a obrat prišiel v pravý čas," dodal Ľ. Puhák.

Pod obrat vo vývoji zápasu sa podpísali bratia Partilovci, ktorí sa postarali o prvé dva góly. Tretí pridal Vojta, ktorého tréner poslal z obrany na hrot útoku a jeho ťah priniesol požadované ovocie a potrebné tri body po víťazstve 3:1, ktoré mužstvo vrátilo na tretiu priečku tabuľky.