Rezerva Moldavy si udržala jarnú stopercentnosť

Sportnet|3. máj 2010 o 00:00

Štvrtoligový líder vyhral aj v siedmom zápase odvety a celkovo už ťahá sériu deviatich zápasov bez straty bodu.

VEĽKÉ REVIŠTIA. Futbalisti štvrtoligovej rezervy Moldavy nad Bodvou sa v jarnej časti súťaže akoby utrhli z reťaze. Veď v súťažnej odvete vyhrali všetkých doterajších sedem zápasov, celkovo ťahajú šnúru deviatich stretnutí bez straty bodu. Naposledy nevyhrali v závere októbra v Krompachoch, kde remizovali 1:1, nuž a naposledy prehrali 26. septembra v Kráľovskom Chlmci 0:5. Celkovo teda neprehrali už štrnásť zápasov za sebou! Svoju suverenitu potvrdili aj vo včerajšom zápase na ihrisku Veľkých Revíšť, kde vyhrali 3:1.

Odčinil kiks z prvého polčasu

Aj keď Moldava nad Bodvou B bola kombinačne lepšia a skórovať mohla pri súčte všetkých jej šancí aj dvojciferným spôsobom, paradoxné je, že kvôli vlastnej ľahkovážnosti pri dvojgólovom vedení mohla tento zápas aj prehrať. Stalo sa to po tom, čo v 69. minúte Radovič zvýšil na 3:1 pre hostí a v ďalších desiatich minútach domáci zahodili šesť (!) stopercentných možností... V hlavných úlohách boli ako "spaľovač" šancí domáci útočník M. Lakatoš a brankár hostí R. Novák ako kat nádejí na zvrat. "Je pravda, že som si v spomínanom úseku zachytal, ale na to v bráne som, aby som mužstvo podržal," skromne konštatoval brankár moldavskej rezervy Richard Novák, ktorého môžeme pokojne pasovať za postavu zápasu. A to aj napriek tomu, že dve tretiny stretnutia nemal čo robiť a jediný gól domácich ide na jeho vrub. "Hráč domácich zakončoval zblízka, ale jeho strela nebola taká prudká, aby som ju nemohol chytiť. Myslel som, že mi skočí do koša, ale napokon skončila v bráne. Ešteže som to v závere spoluhráčom vynahradil," usmieval sa 25-ročný odchovanec futbalu v Moldave nad Bodvou.

Úspešný víkend

Richard Novák má za sebou úspešný víkend. V sobotu sedel v dôležitom zápase A-mužstva vo Vranove nad Topľou na lavičke náhradníkov. Včera si takisto pripísal víťazstvo. "Bol to úspešný víkend, dobre som si zarobil," so smiechom dodal Richard Novák.