Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana
PO ŠTYROCH PREHRÁCH SA BODOVO PRESADILI GIRALTOVCE

III. liga: Sabinov zaknihoval jarné víťazstvo

V 24. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže nezaváhali prvé dva celky tabuľky. Bardejov si doma poradil so Svidníkom a košická Lokomotíva vyhrala v Topoľanoch, ktoré doma stratili ďalšie body.

Hlavičkoval vedľa. Pred bránkou V. Šariša najvyššie vyskočil útočník V. Opástkeho Šuster, avšak jeho hlavička na radosť domácich hráčov a fanúšikov neskončila v sieti.(Zdroj: Veronika Janušková)

Po štyroch zápasoch bez gólu a bodu sa presadili hráči Slovana Giraltovce, ktorí sa tak vrátili na tretiu priečku. Boja o záchranu sa nevzdávajú Sobrance, ktoré využili domáce prostredie na zisk troch bodov. Sabinovský Slovan sa dočkal jarného víťazstva v ôsmom kole, keď doma zdolal rozdielom triedy Barcu. Tá má už pred dvojicou Sobrance a Sabinov jednobodový náskok, a tak bude zaujímavé sledovať zostávajúce kolá, komu nakoniec zostane v rukách čierny Peter.

Stropkov - N. Hrušov 2:0 (0:0)

STROPKOV. V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci. Strelu Vachaľa zastavila hlava protihráča a pri dorážke bol Fečko nepresný. Ten istý hráč poslal hlavou loptu nad bránu aj po centri Kapišovského, ktorého pekne vysunul Vachaľ. Neujala sa ani hlavička Vargu po druhom rohovom kope. V náručí brankára skončila aj pohotová strela Vachaľa. V 24. min. mohol skórovať hosťujúci Frajkor, ale Biroš so šťastím zachránil. V tej istej minúte opäť voľný Fečko mieril hlavou vedľa. Stopercentnú šancu zahodil aj hosťujúci Mamaj, ktorý po dlhom autovom vhadzovaní poslal loptu hlavou vedľa brány. V závere prvého polčasu ani mladý Varga technickou krížnou strelou bránu hostí netrafil. Úvodnú príležitosť druhého polčasu mali hostia, ale Frajkor mieril tesne vedľa. Vzápätí domáci Teraz po rohovom kope hlavou opäť minul bránu. V týchto fázach zápasu sa zdalo, že ani jedno mužstvo nemá záujem streliť gól. Nakoniec sa však strelecká smola zo strany domácich predsa len prelomila a po individuálnom prieniku Vachaľa skóre zápasu hlavou otvoril Varga. V 67. min. bol na konci biliardovej hlavičkovej akcie domácich Teraz a druhým gólom poistil víťazstvo Stropkova.

Góly: 59. Varga, 67. Teraz. ŽK: Veselý, Zápotocký, Bujdoš - Frajkor, Mamaj. Rozhodca: Alexa. Diváci: 300.

STROPKOV: Biroš - Teraz, Pavlík, Veselý, Zápotocký (79. Gonos) - Vachaľ, Kapišovský, Jakubčo (73. Bujdoš), Dolutovský - Fečko (90.+ Potoma), Varga. N. HRUŠOV: Klamár - Mikloš, Polák, Albičuk, R. Lukáč - Komjatý, L. Lukáč, Duda, Palko - Frajkor (81. Svetlík), Mamaj (85. Hamza).

P. BARILLA

V. Opátske - V. Šariš 1:0 (0:0)

V. OPÁTSKE. Od prvých minút zápasu domáce mužstvo pritlačilo hostí pred ich šestnástku a skóre zápasu mohol otvoriť po samostatnom úniku Šuster, ktorý však svoj brejk zakončil strelou mimo bránu. To sa domácim mohlo vypomstiť, keď Halčák poriadne natiahol v bráne Štovku. Hra sa vyrovnala, ale po ďalšej rýchlej akcii, keď Krakovský centroval do šestnástky loptu, znovu tesne minul Šuster. Po rohovom kope sa domáci už tešili z gólu po hlavičke Zábavníka, ale rozhodca gól neuznal pre údajný faul na brankára. Do konca prvého polčasu sa už skóre nezmenilo. Do druhého polčasu nastúpili hostia s čisto defenzívnou taktikou, keďže hrali o vylúčeného hráča v poli menej a domáci sa začali dostávať do šancí. Hneď v 58. min. po svojom vystriedaní sa dostal sám pred Lukáča Grega, ale nechal ho vyniknúť. Vzápätí sa prezentoval jedovatou strelou z diaľky Urban, avšak brankár končekmi prstov vytlačil loptu znovu mimo bránu. V 55. min. vystrelili domáci z hranice šestnástky, brankár hostí ju len vyrazil pred seba a Majoroš bez problémov dopravil do brány. Po góle domáci ešte zvýšili nasadenie a krásnou strelou Krakovského z 25 m mohli zvýšiť svoj náskok, ale proti bola ľavá žrď brány hostí. Hostia sa v druhom polčase už nezmohli na výraznejší tlak a mužstvo Opátskeho si zaslúžene pripísalo ďalšie domáce víťazstvo.

Gól: 65. Majoroš. ŽK: Šuster, Grega - Hlávka, Popovec. ČK: 32. Hlávka. Rozhodca: Čech-Špirek. Diváci: 350.

V. OPÁTSKE: Štovka - Sciranka, Urban, Zábavník, Haluška (63. Jusko) - Angelovič Peter (71,. Lesniak), Majoroš, Angelovič Martin, Krakovský - Šoltis (56. Grega), Šuster. V. ŠARIŠ: Lukáč - Lacko, Beliš, Keresteš V., Popovec (82. Semanič), Štuller (66. Kovalčík), Keresteš M. (59. Marchevský), Hlávka, Bandžuch - Halčák, Adam.

M. ALEXANDER

V. Tatry - Snina 2:1 (1:0)

V. TATRY. Od začiatku zápasu sa hral útočný futbal, útoky sa striedali na oboch stranách. Už v 3. min. pálil zvoleja Buc z 20 m, strela išla nad bránu. V 5. min. sa ocitol v gólovej šanci Heutschy, ale jeho strela netrafila bránu. V 8. min. vystrelil pod brvno Oprondek, brankár strelu vyrazil, ale Semivanova dorážka bola nedôrazná. V 20. min. sa ocitol v gólovej šanci opäť Heutschy, tvrdo vystrelil, ale brankár hostí strelu vyrazil na roh. V 33. min. Kakaščík zacentroval do šestnástky, loptu pohladil ešte Dulovič a Regitko dal po zemi prvý gól zápasu. V 34. min. mohol zvýšiť skóre aktívny Oprondek po centri Semivana, ale Diňa bol pozorný. Vyrovnať mohol v 38. min. po centri Štefana Pčolu Aľušík, ale nikým neatakovaný strieľal vedľa. V 51. min. kopali hostia roh, k odrazenej lopte sa dostal Jankaj, ale zo 16 m bránu netrafil. V 55. min. po faule v šestnástke kopali domáci pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Kakaščík. V 68. min. vystrašil domácich krížnou strelou Červeňák, tá však bránu netrafila. V 73. min. opäť hostia po rohovom kope mali možnosť po hlavičke Haburaja, ale lopta sa do domácej brány nedostala. V 82. min. ušiel po ľavej strane Hanc, ktorý na šestnástku "nabil" Aľušíkovi, ktorý po zemi dal kontaktný gól. Záver zápasu už vážnejšiu gólovú príležitosť nepriniesol, a tak sa z víťazstva tešili Tatranci.

Góly: 33. Regitko, 55. Kakaščík (11 m) - 82. Aľušík. ŽK: Šimšaj, Renner - Diňa, Pčola Štefan, Jankaj. Rozhodca: Peráth. Diváci: 150.

V. TATRY: Meleky - Šimšaj, Dulovič, Krempaský, Novák, Semivan (85. Kolodzej), Regitko, Buc, Kakaščík - Heutschy (65. Prokain), Oprondek (60. Renner). SNINA: Diňa - J. Lukáč, Krajník, Haburaj, Aľušík, P. Pčola, Hišem, Jankaj, Popovič (36. Sidor, 65. Pavlina) - Červeňák (76. Hanc), M. Pčola

M. KOLODZEJ

Sabinov - Barca 3:0 (1:0)

SABINOV. V tomto zápase išlo obidvom mužstvám o veľa. V úvode sa hralo obojstranne útočne. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. V 11. min. po peknom centri Jána Dlugoša hlavičkoval Kravec z hranice 5 m nad bránu hosťujúceho brankára. Domáci po tejto šanci mali trošku navrch, ale hostia využívali každú príležitosť na protiútok. V 21. min. po rohovom kope Dominika Dlugoša jeho brat Ján Dlugoš hlavou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi a otvoril skóre na 1:0. Po inkasovanom góle sa hostia nevzdávali, začali viac behať a robili domácej obrane nemalé problémy. V 37. min. po peknej prihrávke Peregrína na Jána Dlugoša, ktorý sám postupoval na brankára Kováča a z nepochopiteľných dôvodov spomalil, nezakončil a hosťujúci obranca mu loptu odkopol. V 42. min. hostia mohli vyrovnať, keď po centri Parlagi sám pred brankárom hlavičkoval vedľa brány domáceho Eliáša. Druhý polčas sa začal nervózne. Hráči sa okopávali a bolo to vidieť aj na hre. V 57. min. striedajúci Vranko mohol zvýšiť stav, ale sám pred brankárom vystrelil vedľa brány hostí. V 65. min. po hrubom faule hosťujúceho brankára na domáceho Vaška rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Lukáč na 2:0. Hostia sa aj napriek tomuto stavu nevzdávali. Snažili sa dať gól, to sa im však nepodarilo. Prišla 78. min. a domáci Vranko po peknej prihrávke Jána Dlugoša dal gól na 3:0. V 89. min. mohol zvýšiť stav Ján Dlugoš. Išiel sám na brankára, urobil naňho kľučku, ale jeho prihrávku do vyloženej šance hosťujúci obranca odvrátil. Domáci si víťazstvo zaslúžili, ale aj hostia prispeli k dobrému futbalu snaživým výkonom.

Góly: 21. J. Dlugoš, 65. Lukáč (z 11 m), 78. Vranko. ŽK: J. Dlugoš, Sochovič - Kováč, Školník, Oros. Rozhodca: Pavlovský. Diváci: 200.

SABINOV: Eliáš - Vaško, Krbčár, Novotný, Peregrín - Dlugoš Dominik (84. Mariančik), Lukáč, Kravec (75. Jusko), J. Dlugoš - Mrúz (54. Vranko), Sochovič. BARCA: Kováč - Rick, Školník, Kollár, Pastor - Valkučák, Varga, Čižmár (73. Pavlík), Parlagi - Ohman (77. Balok), Berényi (59. Oros).

P. PLAVČAN

Bardejov - Svidník 4:0 (1:0)

BARDEJOV. Už v 4. min. domáci po dvoch rohových kopoch mohli zo skrumáže pred súperovou bránou poslať loptu do siete, ale obrancovia stačili odkopnúť. Z veľkého tlaku akurát Šafranko mieril vedľa, no spolu s Kundrom i Vasiliakom tvorili domácu hru. Hostia mali dobre organizovanú obranu na čele s Horochoničom a podržal ich aj brankár Hvozda, ktorý v 15. min. bravúrne vyrazil Bučkovu hlavičku. Čakali na brejk, no vyšiel im len jeden. Vyravec sa dostal až pred brankára Molčana, lenže na zakončenie mu chýbala razantnosť v streľbe. Po polhodine sa ocitol v gólovej pozícii Cenker, no obetavý Riško mu loptu odkopol aj za cenu zranenia. Pri ďalšom útoku dal Kendra vedúci gól. Obrana hostí v ďalšom priebehu už nestačila v rýchlosti domácim a Bučko zblízka pridal svoj 17. gólový zápis v súťaži. Za chrbát obrancov sa dostal aj Šafranko, ale Hvozda vyrazil loptu na roh v 57. min. a Semanova strela tesne minula cieľ. Podduklianci otvorili hru, ale Molčana v bráne neohrozili. Viac priestoru na útočenie využili domáci. Ďalšiu svoju príležitosť premárnil Cenker, no najlepší hráč na ihrisku Kundra pridal svoj druhý gól a Kuhajdík zo štandardky trafil do šibenice.

Góly: 32. a 83. Kundra, 55. Bučko, 87. Kuhajdík. Bez kariet. Rozhodca: Ištoňa. Diváci: 720.

BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Adamišin, Palša, Kandráč (63. Peregrím) - Kundra, Šafranko (56. Seman), Kuhajdík, Vasiliak - Bučko (65. Horváth), Cenker. SVIDNÍK: Hvozda - Riško (33. Jadviš), Morjak, Horochonič, Gergeľ - Čakurda, Harakaľ, Soušek (60. M. Paňko), Puchír - Koscelník, Vyravec

J. ŠČERBÍK

Sobrance - Sp. Podhradie 2:1 (0:1)

SOBRANCE. Prvý polčas sa niesol v znamení opatrnej hry oboch mužstiev. Zhruba v 15. min. sa prebudili hostia, ktorí niekoľkokrát ohrozili domáceho brankára Treľa. V 24. min. mal čistú gólovú šancu Suchý, ktorého strelu z 5 m Treľo vyrazil. Na druhej strane Devečka krížnou strelu trafil brvno. Hostia sa dočkali v 37. min., keď strelou zo 16 m do šibenice skóre otvoril Prusák. Dá sa povedať, že prvý polčas domáci prespali a hostia zaslúžene viedli. Druhé dejstvo bolo pravým opakom prvého. V 52. min. po presnom centri Devečku z ľavej strany úplne voľný Škirda vyrovnal na 1:1. O minútu na to po ďalšej obrovskej chybe hosťujúceho stopéra a brankára dal Smoľák do prázdnej brány na 2:1. Týmto zvratom sa dostali domáci úplne na koňa. Hneď v 59. min. po ideálnej prihrávke Smoľáka nedokázal Murgač z čistej šance prestreliť hosťujúceho brankára. Prvú šancu v druhom polčase mali hostia v 66. min., keď Pokrivčák krížnou strelou minul domácu bránu. Domáci kontrovali v 80. min., keď Murgač zo 7 m nedokázal obstreliť Ďuricu. Paradoxne v 90. min. mohli hostia vyrovnať, keď z hranice šestnástky z trestného kopu Glevický výborne obstrelil múr, ale Treľo v bráne domácich ukázal zákrok zápasu. Celé stretnutie sa nieslo v dobrej atmosfére a hlavne druhý polčas priniesol kvalitný futbal.

Góly: 52. Škirda, 53. Smoľák - 37. Prusák. ŽK: Viňanský, Kalabai, Paulina - Soták. Rozhodca: Vojtko. Divákov: 200.
SOBRANCE: Treľo - Pakosh, Paulina, Kalabai, Roško - Murgač (85. Mitro), Orzhakovský, Devečka (73. Klamo), Škirda - Smoľák, Chirík (40. Viňanský). SP. PODHRADIE: Ďurica - Prusák, Babej (76. Forgáč), Gonda, Malinak - Glevický, Pokrivčák, Haničák, Soták - Gonda, Suchý (70. Hric)

M. PROKOP

Topoľany - Lok. Košice 0:2 (0:1)

TOPOĽANY. Prvý polčas divákov príliš nenadchol. Propagačné strely Košičanov Šmelka, Kavku a Zajaca v žiadnom prípade nemohli priniesť zmenu skóre. Po štvrťhodine hry zaujala domáca akcia. Csomos poslal do úniku Fljaška, ktorého strela letela vedľa brány. V 17.min. Šmelko preveril Komendu. O osem minút však už Loky viedla. Na ľavej strane Zajac vybojoval loptu. Poslal ju na hranicu šestnástky. Tam už číhal Lipnický, ktorý strelou po zemi prekonal Komendu. V závere polčasu si hosťujúci gólman L.Chovan nerozumel s Jurekom. Ich chybu využil Kandala. Jeho krížný pokus z ľavej strane smeroval mimo svätyne. Po zmene strán mali železničiari väčšiu prevahu. V úvode II.dejstva Lipnický zahral roh. Šmelkovu hlavičku zblízka výborný Komenda reflexívne vyrazil na roh. Po jeho zahraní sa táto situácia zopakovala. V 52.min. Lipnický prihral skúsenému Mišenčíkovi. Ten si na hranici šestnástky pristavil loptu a bez väčšieho váhania ju poslal do siete - 0:2. Po dvoch tretinách duelu si domáci vypracovali poslednú vyloženú šancu v tomto súboji. Po Bubenkovom rohu Kandala hlavou tesne minul. V ďalších minútach ešte nevyužili dobré šance hosťujúci hráči Lipnický a striedajúci Chmelo.

Góly: 25. Lipnický, 52. Mišenčík, ŽK: Horňák. Rozhodca: Zubka. Diváci: 150.

TOPOĽANY: Komenda - Dimitrijevič, Milovanovič (46. Souare Tidiane), V. Chovan, Praščák - Geroč (72. Horňák), Bubenko, Csomos, Fljaško - Kozák, Kandala (67. Kopka). LOKOMOTÍVA: L. Chovan - Kavka, Baránek, Grunvaldský, Jurek - Lipnický (88. Tököly), Mišenčík, Janči (68. Chmelo), Klučár (78. Gedeon) - Šmelko, Zajac

(janč)

Giraltovce - Krásna 3:1 (0:1)

GIRALTOVCE. Obe mužstvá ukázali najmä v prvom polčase len priemerný futbal. Pomalšie tempo očividne vyhovovalo viac hosťom. Domáci ohrozili Čikoša-Pavlička v 16. min., ale ten strely Uhrína a Vojtu zneškodnil. Na druhej strane v 20. min. hlavička Domaniča po rohu Matiu šla nad. V 27. min. lopta priamo z rohu z kopačky Matiu skončila v sieti celkom oslepeného Štefánika. Po polhodine hry sa domáci prebudili, zvýšili útočnú aktivitu a vytvárali si jednu šancu za druhou. V 31. min. zachraňoval brankár hostí pred Uhrínom a v 35. min. zadáci Krásnej odvracali z bránkovej čiary. Pre defenzívu hostí bol najväčším problémom rýchlonohý Uhrín. Ten sa od 43. do 48. min. trikrát ocitol sám pred gólmanom Krásnej, ale gól nevsietil. Štefánika ohrozil vzápätí Matia, ale potom sa spustil uragán Slovana, ktorému hostia nedokázali odolať. V 58. min. vyslal E. Partila spoza šestnástky nevydarenú strelu, ale Čikoš-Pavličko ju školácky pustil do siete. V 71. min. E. Partila našiel prudko z rohového kopu hlavu P. Partilu a Slovan viedol. V 81. min. Uhrín minul v čistej šanci bránku a v 83. min. po nedorozumení zadákov Krásnej so svojím brankárom zasunul Vojta loptu do prázdnej bránky. Krásna ohrozila bránku domácich dvakrát Kočíkom, ale Štefánik bol vždy na mieste. Skóre mohol zvýšiť v 87. min. Cauner, ale v stopercentnej šanci poslal loptu priamo do rúk gólmana hostí.

Góly: 58. E. Partila, 71. P. Partila, 83. Vojta - 27. Matia. ŽK: E. Partila - Domanič, Matia, Estočin. Rozhodca : Mikloš. Diváci: 200.

GIRALTOVCE: Štefánik - Čurlík, J. Mitaľ ml., Vojta, Hudák - Pankúch (52. Mižák), P. Partila, E. Partila, Čabala - Uhrín, Dic (85. Cauner). KRÁSNA: Čikoš-Pavličko - Sinčák, Korfanta, Kičura, Eštočin (76. Kočík) - Beck, Domanič, Surgent, Chytala - Bučko (71. Monrigao), Matia