Michalovce vyhoreli v koncovke

Artem Jevľanov. Patril medzi najlepších hráčov domácich, ale ani on gól nedal.
Artem Jevľanov. Patril medzi najlepších hráčov domácich, ale ani on gól nedal. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|3. máj 2010 o 00:00

Hoci MFK Zemplín podal jeden z najlepších výkonov, streliť gól mu nebolo súdené a musel sa zmieriť s bezgólovou remízou.

MICHALOVCE. Aj keby hrali do včerajšieho rána, gól by nedali. Futbalisti Michaloviec v sobotu predviedli proti Liptovskému Mikulášu predviedli nepremenených šancí, ktoré ich stáli lepší výsledok. Uspokojiť sa museli iba s bodom za remízu 0:0, hoci by si zaslúžili víťazstvo najmenej rozdielom triedy. Škoda len, že svedkom tohto zaujímavého futbalu bola historicky najnižšia návšteva, odkedy sú Michalovce v prvej lige...

Okrem koncovky super

Trénerovi domácich Vladimírovi Rusnákovi mladšiemu nebolo po zápase veľmi do reči. Nečudo, veď jeho tím bol jasne lepší, hádam sedemkrát zahodil čistú šancu a predsa nevyhral. "Okrem koncovky nemám svojim zverencom čo vyčítať. Myslím, že takto to videli aj diváci. Podali sme jeden z najlepších výkonov v jarnej časti, k celkovej spokojnosti chýbal akurát jediný gól. Len v prvom polčase sme v gólových tutovkách zlyhali päťkrát, po prestávke dvakrát. Škoda, víťazstvo sme si zaslúžili," poznamenal michalovský tréner, na ktorého slová nadviazal jeho menovec na lavičke Liptákov Vladimír Rusnák starší. "Vedeli sme, že kombinačne budú Michalovce veľmi silné. To sa aj potvrdilo. Hlavne v prvom polčase sme mali viackrát namále a za to, že sme ani raz neinkasovali, sa musíme poďakovať brankárovi Šavolovi."

Nezaslúžená remíza

Oživením michalovskej hry bol Artem Jevľanov, ktorý síce mal hrať útočníka, ale často servíroval spoluhráčom lopty z pozície stredopoliara. "Kričali sme naňho, že chýba vpredu, ale hral dobre, na súpera platil a my sme ťažili z jeho prehľadu," povedal tréner MFK Zemplín na adresu tohto Ukrajinca. Na otázku, čo bránilo Michalovčanom aspoň raz skórovať, tréner Rusnák odvetil: "Neviem, pretože to sú situácie, ktoré v tréningu nevyskúšate. Buď to hráč premení, alebo nie. Napriek tomu stále aspoň raz v týždni trénujeme zakončenie zblízka a tí hráči, ktorí v sobotu zlyhali, patrili vo štvrtok na tréningu v tomto smere k najlepším. Opakujem - víťazstvo sme si zaslúžili," dodal Vladimír Rusnák mladší.

MICHALOVCE - L. MIKULÁŠ 0:0

Do prvej šance sa dostali domáci v 14. minúte, Uhľár si narazil loptu s Jevľanovom a krížnou strelou mieril tesne vedľa mikulášskej brány. Hostia odpovedali o štyri minúty po tom, čo Majerník prihral Rezerovi, pred ktorým stihol zachrániť brankár Žofčák. V 24. minúte odštartovali svoj festival nepremenených šancí - Zahradník unikol po ľavej strane, pred bránou našiel voľného Pavlovčáka, ktorého dobre umiestnenú strelu k žrdi brankár Šavol perfektne kryl. O päť minút pálil tvrdo Mižík, Šavol si poradil. V 36. minúte Jevľanov našiel Pavlovčáka, ktorý sa ocitol sám pred brankárom hostí, ale ten ho znovu vychytal. O minútu Hreško uvoľnil do brejku Ľubarského, ten najprv vyzvŕtal celú obranu súpera, ale napriek dobrej pozícii nezakončil. O dve minúty neskôr mal tretiu čistú šancu opäť Pavlovčák, ale zblízka mieril vedľa brány. Po zmene strán Michalovce tlačili, ale defenzívne ladeného súpera prekonávali iba ťažko. V 54. minúte strieľal Ruskovský, hneď na to aj Hreško, v oboch prípadoch bol brankár hostí na mieste. O tri minúty tvrdo vystrelil Pavlovčák, mieril však nad bránu. Hostia sa ocitli v šanci v 66. minúte, Virgalov volej michalovskú bránu neohrozil. V 83. minúte už diváci dvíhali ruky nad hlavy, ale prudký volej Viskupa napol iba bočnú sieť. Domáci si vypili kalich streleckej horkosti do dna v 90. minúte, center Zahradníka našiel v šestnástke úplne voľného Mižíka, ktorý z desiatich metrov napálil loptu vysoko nad...

ŽK: Jevľanov - Rezer, Šavol. ROZHODCA: Jaška - 341 divákov.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Mižík, Vajda, Šitov, Uhľár - Ruskovský (78. Viskup), Pavlovčák, Hreško (72. Mihok), Zahradník - Jevľanov, Ľubarskij (77. Sninský).

TATRAN AOS: Šavol - Kapláň, J. Pekár, Demko, Kandera - Rezer, Šupej, Virgala, Ďanovský (62. Juriga) - Vido (72. Bella), Š. Majerník (69. T. Chovanec).

Zostávajúce výsledky:

Lučenec - Púchov 1:0 (0:0). Gól: 46. Peter Ďurica, ŽK: 61. Balaško - 30. Riška, 78. M. Vanák, rozhodovali: Mriglot - Bobko, Czető, 380 divákov.

Šaľa - Zlaté Moravce 2:2 (0:2). Góly: 59. a 89. M. Pilo - 37. a 42. Pavelka, ŽK: 65. Mujkoš - 31. Pavlenda, 53. M. Babic, rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Vician, 295 divákov.

Ružomberok "B" - Dolný Kubín 1:2 (1:1). Góly: 33. Peter Majerník - 39. Siman, 57. Z. Savič, ŽK: 73. Ondrík - 21. Drengubiak, 30. J. Čarnota, rozhodovali: Fajčík - Čiernik, Rendko, 376 divákov.

1. Zl. Moravce 23 14 5 4 43:21 47

2. Púchov 24 13 4 7 32:28 43

3. Trenčín 23 10 11 2 41:17 41

4. D. Kubín 23 9 6 8 32:26 33

5. Lučenec 24 8 8 8 31:26 32

6. R. Sobota 24 7 7 10 21:29 28

7. Michalovce 24 7 6 11 20:25 27

8. L. Mikuláš 23 7 5 11 26:30 26