Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Hádzanárky Michaloviec prehrali v prvom finále

Hádzanárky ŠKP Bratislava zdolali v prvom finálovom stretnutí slovenského play off interligy WHIL družstvo Iuventa Michalovce 31:23 a ujali sa v sérii vedenia 1:0.

BRATISLAVA. Úvodné minúty finále, ktoré je reprízou z vlaňajška, patrili Iuvente (2:0). Domácim hádzanárkam trvalo ďalších desať minút, kým sa v zápase dostali prvýkrát do vedenia (5:4). V bránke ŠKP sa rozchytala Školková, ktorá takmer 11 minút nepustila loptu za svoj chrbát. Jej spoluhráčky využili presilovku na zvýšenie svojho náskoku - v 19. min 8:5 a v 24. min 11:7. Michalovčankám sa potom síce podarilo počas početnej výhody mierne skorigovať výsledok, ale na polčasovú prestávku odchádzali za nepriaznivého stavu - 11:14.

V prvej desaťminútovke druhého dejstva sa hostky dvakrát dotiahli na rozdiel dvoch gólov (14:16, 15:17), ale domáce obrat vo vývoji nepripustili. Vďaka kvalitnej obrane a efektívnej hre v útoku vyhrávali v 48. min už 26:18. Iuventa v ďalšom priebehu už nekládla výraznejší odpor, len troma gólmi v úplnom závere skorigovala svoju prehru. Tréner ŠKP Katušák dal príležitosť všetkým hráčkam, ktoré s prehľadom udržali víťazstvo (31:23).

Druhé finále je už aj v priamom televíznom prenose na programe v nedeľu od 12.00 h opäť v hale na Jégého ulici v Bratislave.

Štefan Katušák (tréner ŠKP): "Z mojej strany maximálna spokojnosť s výkonom družstva. Veľmi dobre sme zahrali v obrane, ktorú svojimi úspešnými zákrokmi podporila brankárka Školková. V úvode mal súper ešte dostatok síl, ale po zmene strán sme ho prevalcovali kvalitnou defenzívou. Dúfam, že takto budeme pokračovať. Máme za sebou len prvý duel a sme iba na začiatku finálovej série. Samozrejme, víťazstvo nás teší, ale v nedeľu to bude iný zápas."

Dušan Daniš (tréner Iuventy): "Som nespokojný s dnešným výkonom, zahrali sme veľmi slabo. Len v úvode sme držali so súperom krok, potom sme pozahadzovali veľa šancí. Nedarilo sa našim kľúčovým hráčkam a ani brankárky nám nezachytali. Zajtra je pred nami ďalší zápas, v ktorom sa chceme predviesť v lepšom svetle a uspieť."

ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce 31:23 (14:11) - stav série 1:0

ŠKP: Z. Školková, Levická - Martanovičová 2, Cicmanová 1, Kochanová 2, Kertészová-Hrmová 7, Hodošková 3, Beňušková 3/2, Porubská 3, Globanová 3, Šimáková 5, Štetáková 2, H. Janšáková, Z. Janšáková.

Iuventa: Gubíková, Kudročová - Bachirievová 5/1, Kvetková, Bačíková, Sz"ll"siová 3, Polláková 4, Škľaruková 2, Obšatníková 6/3, Hollá 3, Horňáková, Tobiašová, Rebičová, Tregubovová.

Pok. hody: 5/2 - 6/4, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 300 divákov.

Legálne bývanie na Luniku IX: Rómovia ho postavia sami

Mesto im má poskytnúť pozemky. Platiť budú sami.