Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Séria zostáva otvorená

Do štvrťfinále play-off florbalovej extraligy nevykročili hráči úradujúceho vicemajstra tou najlepšou nohou, keď nevyužili na sto percent výhodu domácej palubovky. V sérii hranej na tri víťazné zápasy je po víkendových dvoch dueloch nerozhodný stav 1:1 a

všetko medzi Florkom Košice a Huricanom Bratislava je otvorené.

KOŠICE. Inkasovať v domácom prostredí deväť gólov je trocha silná káva, a keď rozhodujúci padne v predĺžení, mrzí to ešte viac. Pred začiatkom semifinálovej série si hráči Florka verili, že domáce prostredie bude dobrým odrazovým mostíkom k postupu do ďalších bojov. Ich sebavedomie pramenilo aj z toho, že s týmto súperom neprehrali štyri zápasy v rade. Potvrdilo sa, že play-off je už o niečom inom ako základná časť. V ňom sa začína ozajstný boj o majstra a každý celok zo seba vydá maximum.

Neubránili legionára

Prvé z dvoch domácich stretnutí zverenci trénera Pavla Blaška vyhrali 8:5 a ujali sa v sérii vedenia 1:0, avšak v nedeľňajšom dopoludňajšom zápase už nemali potrebné šťastia. Duel sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 8:8. Nasledovalo predĺženie, ktoré už hostiteľom nevyšlo. Napriek viacerým šanciam neskórovali a súper im dal lekciu z efektivity, keď využil hneď prvú zážnejšiu príležitosť. "Taký priebeh druhého zápasu sme iste neočakávali, ale opäť sa potvrdilo, že obe mužstvá sú vyrovnané. V prípade postupu môže každé zabojovať o titul. Z nerozhodného výsledku série sme všetci sklamaní, ale taký je šport a život ide ďalej. Karty, ako sa hovorí, sú rozdané a urobíme všetko, aby sme aspoň jeden zápas v Bratislave vyhrali a rozhodujúci mohli hrať opäť v Košiciach," hovorí tréner Pavol Blaško. Len ťažko je možné niekoho z tejto dvojice favorizovať, ale svoje môže zohrávať aj domáce prostredie. Hurican má vo svojom strede fínskeho legionára, ktorý na palubovke pôsobí nenápadne, ale pokiaľ sa dostane do šance, zväčša ju premení. Patrí medzi najproduktívnejších hráčov svojho celku, čo potvrdil aj v oboch košických dueloch. Nieleže bol pri všetkom dôležitom, ale bol to on, kto v predĺžení rozhodol. "Počas oboch zápasov sme mali viac z hry, ale našou slabinou sa ukázala koncovka. Nedokázali sme lepšie využívať naše príležitosti. Proti bol aj reprezentačný brankár, ale ak strelíme doma osem gólov, nemali by sme prehrať. Nieviem, čím to bolo, ale akoby sme zaspali začiatky prvých dvoch tretín a hoci sme sa úspešne doťahovali, otočiť výsledok sme nedokázali. Zahodené šance sa nám v predĺžení vypomstili. Našou slabšou stránkou je defenzíva a musíme na tom ešte popracovať. Nemôžem uprieť snahu ani nasadenie, brankár sa nám zranil a chytal so sebazaprením, čo len dokumentuje naše odhodlanie. Žiaľ, nevyužili sme šance a zákonite sme pykali," povedal na margo domácich zápasov P. Blaško. Šance oboch celkov na postup sú teda 50:50 a počas víkendu bude rozhodovať momentálna forma hráčov, pričom sobotňajší bude pre obe družstvá veľmi dôležitý.