Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína
POSLEDNÝ SABINOV S CENNÝM BODOM ZO SNINY

III. liga: Hostia sa netešili ani z jediného víťazstva

Tretia futbalová liga pokračovala 23. kolom. Hostia sa počas víkendu ani v jedinom prípade netešili z víťazstva. Líder z Bardejova len remizoval v Krásnej, no na čele má stále desaťbodový náskok.

Šanca Vysokých Tatier. Hosťujúci Peter Prokain brankára Lokomotívy Lukáša Chovana neprekonal. Košičania sa nakoniec tešili z troch bodov.(Zdroj: Judita Čermáková)

V tabuľke druhá košická Lokomotíva využili domáce prostredie naplno. Posledný Sabinov si viezol cenný bod zo Sniny. O tretiu remízu u súpera sa postarali Topoľany.

Krásna - Bardejov 2:2 (0:1)

V Krásnej sa predstavil líder súťaže z Bardejova. Domáce mužstvo začalo stretnutie v defenzívnom postavení, rešpektujúc silu hosťujúceho mužstva. Stred poľa ovládli hosťujúci hráči a vytvorili si miernu prevahu. Útočne naladení hostia sa kombinačnou hrou snažili preraziť obranný val domácich, avšak možnosti, ktoré si vypracovali, zakončovali buď nepresne, alebo s prehľadom ich zneškodňoval domáci gólman. V 28. min. sa hostia predsa dočkali gólu, keď po faule Kičuru pokutový kop premenil hosťujúci Šafranko. V závere prvého polčasu domáci Chitava z dobrej príležitosti prestrelil. Aj druhý polčas začali hostia futbalovejšie, ale v zakončení neboli úspešní. Hra na ihrisku sa vyrovnávala, domáci sa zbavili až prílišného rešpektu, zvýšili bojovnosť a začali sa častejšie dostávať pred pokutové územie hostí. V 59. min. hosťujúci hráč hlavu usmernil loptu tesne vedľa vlastnej brány. Vzápätí po rozohratí rohového kopu hostia založili rýchlu akciu, ale ich obrovskú šancu zneškodnil brankár. V 74. min. dostal dobrú loptu za obranu hostí domáci Čobík-Ferčík a s prehľadom vyrovnal. Hostí tento gól zaskočil, a tak domáci udreli v 86. min. druhýkrát, keď Monrigal nádhernou strelou z 25 metrov vymietol pavučinu hosťujúcej bráne a upravil na 2:1. Hostia v závere zatlačili domácich pred vlastnú šestnástku a v nadstavenom čase sa im podarilo vyrovnať. Zápas sa tak skončil nerozhodne a tento výsledok bol odmenou pre domácich za ich bojovnosť a zlepšený výkon v druhom polčase.

Góly: 74. Čobík-Ferčík, 85. Monrigal - 29. Šafranko, 90+ Vasiliak. ŽK: Surgent L. - Pisárik. Diváci: 280. Rozhodca: Ličko. KRÁSNA: Číkoš-Pavličko, Simčák, Kórfanta, Kičura, Surgent L. (69. Monrigal), Bodnár, Čobík-Ferčík (77. Orgován), Surgent M. (54. Golenya), Beck, Matia, Chitava. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák (77. Peregrim), Palša, Adamišin, Seman (46. Kuhajdík), Kundra, Kandráč, Vasiliak, Bučko, Pisárik (57. Javorský), Šafranko.

Lokomotíva - V. Tatry 2:0 (0:0)

Družstevná p/H - Po obojstranne rozpačitom úvode sa domáci predsa len dostali do tempa skôr než súper. Výsledkom mohol byť takmer vlastný gól Šimšaja po centri Zajaca v 10. min. Ďalší pokus sme zaznamenali v 16. min., ale Šmelkov ďalekonosný pokus minul žrde. Hostia sa za poliacu čiaru dostávali iba sporadicky, a tak sa na výlet dostával i stopér Košičanov Grunvaldský. Ten najprv pripravil slušnú príležitosť pre Klučára, ale záložník hostiteľov nemieril presne. Neskôr sa do šance dostal sám, keď Meleky minul Šmelkov rohový kop, avšak možno sám prekvapený z núkajúcej možnosti zaváhal a poslal loptu mimo. Po prestávke začala Lokomotíva agresívnejšie. Ako prvý vypálil Klučár, ale Meleky stál na mieste. V 59. min. už takmer z bránkovej čiary vykopával Semivan Boržovu hlavičku. O 5 minút neskôr postupoval sám na brankára Takáč, no nedokázal ho prekonať. Rovnako z podobnej akcie dopadol aj Klučár. Tatranci sa sústredili iba na udržanie čistého konta a zbierali sekundy i minúty pri každej príležitosti. No v 77. min. už neodolali. Borzov center nešťastne odvracal Prokain, ktorý nastrelil Lipnického a od neho sa lopta dokotúľala do siete. Skóre uzavrel Šmelko, keď dotiahol do konca vydarenú a rýchlu akciu po osi Lipnický - Takáč.

Góly: 77. Lipnický, 82. Šmelko. ŽK: Borza - Novák. Pred 100 divákmi rozhodoval Jancura. Lokomotíva: Chovan - Jurek, Grunvaldský, Baránek, Kavka - Borza (87. Tokoly) - Šmelko (84. Chmelo), Zajac (78. Janči), Lipnický, Klučár - Takáč. St. Smokovec - V. Tatry: Meleky - Šimšaj, Sabo (19. Semivan), Krempaský, Novák - Regitko, Buc, Prokain, Kakaščík - Heutschy (68. Oprondek), Renner (82. Kolodzej).

N. Hrušov - V. Opátske 2:1 (2:0)

N. Hrušov. Od úvodných minút sa hral opatrný futbal. Prvú gólovú príležitosť mali domáci v 10. min. keď z ľavej strany zacentroval Palko, no Komjaty v poslednej chvíli netrafil loptu. Hostia pohrozili v 20. min., keď priamy kop Majoroša domáci brankár s námahou vytlačil na roh. V 30. min. to už domácim vyšlo, keď Albičukov priamy kop skončil v sieti. Domácich tento gól postavil na nohy a o päť minút už vyhrávali 2:0, keď strelcom bol Komjaty. Druhý polčas sa začal náporom domácich. V 47. min. unikol po pravej strane Horňák, no jeho strelu vytlačil brankár hostí na roh. V 60. min. kopali domáci pokutový kop, no Tkáčovi ho hosťujúci brankár chytil. Od tohto momentu sa domáci stiahli do obrany a podnikali rýchle protiútoky. V 80. min. mali hostia k dispozícii pokutový kop, no domáci brankár ho Angelovičovi chytil. V 88. min. to už Angelovičovi vyšlo, keď jeho krížna strela zo šestnástky skončila v sieti. V 90. min. ešte domáci Hamza išiel sám na brankára, no ten jeho pokus zneškodnil. Domáci už hosťom nič nedovolili a zaslúžene si pripísali tri body.

Góly: 30. Albičuk, 35. Komjatý - 88. Angelovič M. ŽK: Albičuk, Lukáč L., Mikloš, Horňák - Zábavník, Turczyk. Diváci: 300. Rozhodca: Bochnovič. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Lukáč R., Albičuk, Lukáč L., Polák, Palko (80. Hamza), Mikloš, Komjaty, Horňák (88. Frajkor), Tkáč. V. OPÁTSKE: Smetanka, Sciranka, Urban, Zábavník (80. Haluška), Angelovič P., Šoltýs (70. Vilčko), Šuster (60. Lesniak), Majoroš, Turczyk, Angelovič M., Krakovský.

Snina - Sabinov 1:1 (1:1)

Snina. Domáci na začiatku stretnutia si minútou ticha uctili pamiatku Jána Mariniča, bývalého hráča a mládežníckeho trénera Sniny. Domáci bez dvoch hráčov základnej zostavy sa s chuťou pustili do svojho súpera, z čoho vyťažili niekoľko rohových kopov. V 4. min. hráč hostí Peregrín vykopával z bránkovej čiary. Z hranice 16-ky v 11. min. hráč domácich Bednár nožničkami dáva nad. V 18. min. z rýchleho protiútoku hráč hostí D. Dlugoš dáva hlavou gól. Domáci sa snažia, ale bez efektu. Tlak pokračuje a v 35. min. F. Hanc vyrovnáva. Hostia pridali na dôraze a v 37. min. domáci Haburaj zachraňuje a dáva na roh. V 48. min. Š. Pčola z výhodnej pozície strieľa iba do brankára. V tej istej minúte hráč hostí Lukáč pred vlastnou bránkou tečuje loptu, ktorú brankár zachraňuje. Tlak domácich silnie a v 55. min. Aľušík sa dostáva pred brankára, ktorý mu strelu kryje. V 64. min. sa do gólovej šance dostal hosťujúci Mruz, ale domáci obranca J. Lukáč mu loptu vypichuje. Ďalšiu šancu hostí v 68. min. Vaško z výhodnej pozície strieľa tesne nad. Domáci sú v tlaku, vyťažia niekoľko rohových kopov, no bez úspechu. V 86. min. hosťujúci Peregrin sa dostal do výhodnej gólovej šance, no dal tesne nad. Domáci ani v treťom zápase po sebe nezískali cenné víťazstvo.

Góly: 35. F. Hanc - 18. D. Dlugoš. ŽK: Š. Pčola, Popovič - Verešoej 2x, Novotný, Kravec ČK: Verešpej. Rozhodoval: Sakalík. Diváci: 500. MFK: Pe. Diňa - Haburaj (75. Jankaj), F. Hanc, J. Lukáč - Červeňák, Aľušík (84. Pavlina), Popovič, Hišem - Bednár (78. Sidor), Š. Pčola, M. Pčola. Sabinov: Eliaš - Novotný, Lukáč, Kerebčár, Sochovič - Verešpej, Peregrín, Mruz (78. Kravec), D. Dlugoš (74. Jusko) - Vaško, J. Dlugoš.

Barca - Stropkov 1:0 (1:0)

Košice. O záchranu bojujúci Barčania veľmi túžili po prvom jarnom víťazstve, a tak aj začali v slušnom tempe. Rovnakou kartou však zahrali aj hostia. Napriek tomu mali domáci blízko k zakončeniu už v 10. min., no M. Vargovi to ešte nebolo dopriate. Jeho menovec na druhej strane - Frederik Varga tiež hlavou netrafil bránu. Ani Budošovi nevyšla strela z ľavej strany, ktorá tesne minula bránu M. Kováča. Martin Varga vystrašil Bíroša krížnou strelou v 23. min. a tá už predznamenala blížiaci sa gólový zápis. Postaral sa oň v 26. min. Gajdoš, ktorý nádherným volejom v páde napol súperovu sieť. O desať minút neskôr ho mohol napodobniť P. Kováč i Parlagi, no Bíroša neprekonali. Po prestávke ako prví pohrozili Stropkovčania, ale Vachaľ nedotiahol útočnú akciu F. Vargu podľa predstáv. Obrovskú príležitosť vyrovnať mal F. Varga v 70. min., avšak jeho volej letel vysoko nad. V šanci sa ocitol aj Kapišovský, no v akrobatickej polohe loptu dobre netrafil. To už domáci hrali bez zraneného Gajdoša a jeho neprítomnosť na ihrisku bolo cítiť. Napriek územnej prevahe Tesly mali ku gólu bližšie hráči Barce. Školník v 77. min. trafil z priameho kopu brvno. To však nič nezmenilo na fakte, že tri body ostali doma.

Gól: 26. Gajdoš. ŽK: Aličkovič - Petráš. Diváci: 100. Rozhodca: Korinko. BARCA: M. Kováč - Rick, Školník, Aličkovič, Kollár (76. Barényi) - P. Kováč, M. Varga, Valkučák, Ohman (71. Čižmár) - Gajdoš (50. Pástor), Parlagi. STROPKOV: Bíroš - Zápotocký, Veselý, Petráš, Kaňuk - Medvec (65. Jenčo), Dolutovský, F. Varga, Budoš (41. Fiľarský) - Vachaľ (83. Pavlík), Kapišovský.

V. Šariš - Giraltovce 1:0 (1:0)

Veľký Šariš. Cesta domácich k prvému víťazstvu v jarnej časti súťaže bola vcelku jednoduchá. Začali svižne a za prvých deväť minút ohrozili Štefaníka traja ich hráči - Hlávka, Adam a V. Keresteš. Hostia odpovedali v 11. minúte, keď po úniku E. Partilu po ľavom krídle osamotený Uhrin strieľal krížom pokutovým územím – slabo a mimo. Ďalšia vážnejšia útočná akcia domácich sa odohrala v 30. minúte, keď sa M. Keresteš predral po ľavom krídle a jeho center ani jeho brat a ani Halčák z "päťky" nedorazili. Hostia boli útočne bezzubí a domáci sa snažili prechádzať do útoku dlhými prihrávkami z hĺbky svojej obrany. Zväčša boli nepresné, preto sa nevedeli na dlhšie usadiť pred šestnástkou súpera, ako na to ukázal záver polčasu. Pred pokutovým územím Giraltoviec vytvorili tlak a napokon Halčák sa na hranici šestnástky prebil a strelou pod brvno zaznamenal víťazný gól. Bol rozhodujúci, pretože po prestávke hostia zvýšili útočnú aktivitu, dokonca na posledných vyše 20 minút nastúpil do hry ich 39-ročný tréner Puhák, no domáci disciplinovanou hrou v strede poľa nepustili hostí do vážnejšieho ataku. Giraltovčania akurát v 63. minúte mohli vyrovnať Mitaľom, keď po rohovom kope jeho hlavičku M. Lukáč najprv vyrazil do žrde, a potom loptu chytil. Domáci mali už len dva vážnejšie strelecké pokusy, o ktoré sa postarali stopéri M. Keresteš a Hlávka.

Gól: 44. Halčák. ŽK: Čurlík. Divákov: 100. Rozhodca: Džima. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Popovec, Hlávka, M. Keresteš, P. Beliš - Štuller (86. J. Kovalčík), Lacko, Bandžuch, Adam - Halčák (78. Marchevský), V. Keresteš (89. Kmec). GIRALTOVCE: Štefaník - Čurlík, Vojta, Pribiš (46. Mitaľ), P. Partila - Mižák (46. Roba), Hudák, Cauner (67. Puhák), Dic - Uhrin, E. Partila.

Sp. Podhradie - Topoľany 2:2 (1:0)

Spišské Podhradie. V úvode v 4. min. po rohu ohrozil Ďuricu hosťujúci Bubenko. Na opačnej strane hneď z protiútoku Glevický odvážne obišiel obrancu a spoza šestnástky nádhernou strelou otvoril skóre stretnutia. V 10. min. Haničák po rohu hlavičkoval len do náručia Komendu, o chvíľu ho napodobnil Papcún. V 21. min. sa v samostatnom úniku ocitol Glevický, svoju šancu však nepremenil. Po polhodine hry Haničákovu strelu po Glevického narážačke kryl pozorný gólman Topolian. O malú chvíľu hosťujúci Kandala vnikol do pokutového územia a jeho strela len tak presvišťala okolo šibenice. Hneď po zmene strán sa husársky kúsok podaril podhradskému kapitánovi Glevickému, keď priamo z rohu skóroval. Topoľany však nezvesili hlavy a o dve minúty strelili kontaktný gól po rohovom kope hlavou Pidgainyiho. V 56. min. opäť po rohu sa hosťom podarilo vyrovnať Dimitrijevičom. Hneď po rozohratí mohli Spišiaci zase vyhrávať, ale Glevický najprv sám zoči-voči Komendovi nedal, a potom o minútu hlavou netrafil vo výhodnej pozícii. Poslednú tridsaťminútovku sa hralo prakticky len na polovici hostí, hráči Spišského Podhradia však z územnej prevahy nevyťažili nič, a tak sa zaujímavý zápas skončil zmierlivou deľbou bodov.

Góly: 5., 48. Glevický - 50. Pidgainyi, 56. Dimitrijevič. ŽK: Maliňák, Haničák. Divákov: 300. Rozhodca: Biroš. Spišské Podhradie: Ďurica, Soták, Papcún, Gonda, Babej, Haničák, Prusák, Suchý, Maliňák (74. Hritz), Pokrivčák, Glevický. Topoľany: Komenda, Kopka (35. Dimitrijevič), Praščák, Chovan, Horňák, Lorinc (61. Geroč), Pidgainyi, Fljaško, Bubenko, Kozák (86. Jacko), Kandala.

Svidník - Sobrance 2:0 (2:0)

Svidník. O osude stretnutia rozhodli dve paralelné situácie v prvom polčase. Svidník mal síce od úvodu optickú prevahu, ale bližšie ku gólu mali v 21. min. hostia, keď nedorozumenie v obrane súpera mohol potrestať Marcin, no Kočiš stihol nebezpečenstvo uhasiť. O tri minúty domáci rozbehli rýchlu kontru, na ktorej začiatku a konci bol Vyravec. Keďže hostia mu ponúkli dostatok priestoru na zakončenie, strelou k žrdi pred Trelom nezaváhal. Sobrančania mohli vyrovnať v 33. min., keď sám na Hvozdu postupoval Smoľák, ktorý však zakončil vysoko nad. Päť minút pred odchodom do kabín bol faulovaný v pokutovom území Horochonič, a hoci si Trelo na jeho pokutový kop siahol, lopte v ceste do siete nezabránil. Druhý polčas už priniesol menej futbalovej kvality. Pokusy Orzhakhovskeho alebo Riška, či Vyravca prinútili brankárov ostať v strehu, no skóre sa už nemenilo. Svidníčania držali réžiu zápasu na svojich kopačkách, a aj keď hostia chceli ešte niečo s priebehom duelu urobiť, viac ako snahu neponúkli.

Góly: 24. Vyravec, 40. Horochonič z 11m. ŽK: Kočiš, Kováč, Harakaľ - Klamo, Roško. Pred 400 divákmi rozhodoval Gál. Svidník: Hvozda - Vyravec (84. Koša), Kočiš, Kováč, Riško, Harakaľ, Koscelník, Luščák, Paňko (59. Jadviš), Horochonič, Puchír (82. Soušek). Sobrance: Trelo - Klamo, Pakosh, Pavlina, Roško, Skunzyak, Orzhakhovski, Devečka (46. Kudelás), Škirda, Smoľák, Marcin.

PROGRAM 24. KOLA

1. 5. o 16.30 hod.: Giraltovce - Krásna, Bardejov - Svidník, Sobrance - Sp. Podhradie. 2. 5. o 10.30 hod.: Topoľany - Lok. Košice, 16.30 hod.: V. Tatry - Snina, Sabinov - Barca, Stropkov - N. Hrušov, V. Opátske - V. Šariš.