II. liga: Prvým dvom celkom vonku zrazili hrebienok

Závar. Hráči MFK Košice B boli pri chuti a neustále zamestnávali obranu Trebišova i brankára Poľackého. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|26. apr 2010 o 00:00

V 22. kole II. futbalovej ligy sa favoritom nedarilo. Pred týždňom vedúce dva celky na domácej pôde remizovali, tentoraz zase vonku zhodne prehrali.

Líder pelotónu z Moldavy nepochodil vo Zvolene, keď strelecky vyšiel naprázdno napriek šanciam a musel sa zmieriť s porážkou. Vranovčania hrali v Lipanoch a hoci prišli o vylúčeného Jenčka, predsa domácim dlho vzdorovali. Napokon však inkasovali jeden gól. Staroľubovňania, ktorí sú poslední, prekvapujúco vybojovali na vlastnej pôde bod s juniormi Prešova. Pohromou sa skončilo vystúpenie Trebišova v Ličartovciach proti rezerve MFK Košice. Domáci, ktorí bojujú o záchranu, nadelili Zemplínčanom poltucet. Spišiaci odviedli kvalitný výkon proti MFK B. Bystrica a hladko ho porazili. Výhodu vlastnej pôdy nezúročili ani Popradčania, ktorí podľahli rezerve Dukly B. Bystrica. Vonku tesnú prehru zaknihovalo Humenné na ihrisku žilinského béčka.

Stará Ľubovňa - Prešov jun. 1:1 (1:1)

STARÁ ĽUBOVŇA. V 11. minúte ešte neuspel Štieber, keď mu zakončenie znemožnil ťahaním za dres hosťujúci obranca. To, že Gorali srdnato bojujú o záchranu, ukázal o chvíľu po prihrávke Pydu Dlugoš, ktorý strelou k pravej žrdi ich poslal do vedenia. V 26. minúte po akcii Belejíka s Leškom prv menovaný poslal volejom loptu k pravej žrdi. Druhý gól mohol pridať opäť Belejík, jeho strela z 20 metrov mierila vedľa. Druhé dejstvo začali lepšie Šarišania. V 57. minúte sa v gólovej príležitosti ocitol Kentoš. V 61. minúte hlavičkoval nepresne domáci Straka. V 69. minúte v poslednej chvíli odvracal na rohový kop pred Štieberom jeden z obrancov. V 71. minúte zakombinovali Štieber s Pydom, ktorý zoči-voči brankárovi Hájovskému poslal loptu za múry štadióna. V 76. minúte po štandardnej situácii hlavičkoval Cíferský najprv len do brankára a vyrazenú loptu poslal do siete Štieber. Gól neplatil pre údajné postavenie mimo hry. Zákrok zápasu predviedol v 77. minúte Hájovský, ktorý vytesnil volej Pydu smerujúci do ľavého horného rohu. V 87. minúte mali Prešovčania obrovskú možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po strele Kentoša bola však proti ľavá žrď Bičušovej svätyne. Na druhej strane mohol dvakrát rozhodnúť domáci Sivuľka. Najprv po prihrávke Štiebera netrafil dobre loptu a potom v samostatnom nájazde v 89. minúte prekopol bránu.

Góly: 13. Dlugoš - 26. Belejík, rozhodoval Marhefka, 300 divákov. St. Ľubovňa: Bičuš - Hricov, Cíferský, Straka, Sivuľka - Mariančík (75. Kamdem), Pyda, Galik, Sekelský - Dlugoš (84. Turlík) - Štieber. Prešov jun: Hájovský - Hrehovčík (88. Kočik), P. Leško , Dubecký, Zbinovský - Hatok, Kačala, Kentoš, Janev - Belejík, D. Leško.

Zvolen - Moldava 2:0 (1:0)

ZVOLEN. Úvod zápasu priniesol šance na oboch stranách. V 5. min. sa Jurko ocitol sám pred brankárom hostí, ale v čistej šanci minul bránu. Domáci v 5. min. zahrávali priamy kop zo 40 m a Debnár ďalekonosnou strelou trafil žrď. V 10. min. zahrávali hostia štandardnú situáciu a Kováč v šanci hlavou minul. V 35. min. hostia predviedli ukážkovú kombinačnú akciu, keď si Majný narazil loptu s Andraščíkom a jeho center našiel Jurka, ktorý hlavou minul bránu . Následne prišiel trest, keď domáci prešli obranou hostí a loptu do brány dotlačil v 36. min. Karakačanov. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, ale v 65. min. po rohovom kope nožničkami do šibenice stanovil konečné skóre Zátroch. Hostia v poslednej pätnásťminútovke zatlačili domácich, ale šance Gavláka a Jurka ostali nevyužité.

Góly: 36. Karakačanov, 65. Zátroch. Rozhodoval Hádek, ŽK: Kubinec, Svintek, Tyčiak - Brezničan, Pančík, Gavlák, Jurko, 861 divákov. MFK: Vreštiak - Tyčiak, Debnár, Mihál, Bohuš - Špánik, Pelegríny, Zátroch (83. Macejko), Svintek (75. Vrbiniak) - Kubinec, Karakačanov (69. Želiezka). FK Bodva: Vojtaško - Hanzuš, Kováč, Fazekaš, Majný (65. Smolec) - Pančík (41. Timkovič), Brezničan, Kokanovič (46. Bačík), Andraščík - Gavlák, Jurko.

Sp. Nová Ves - MKF B. Bystrica 4:1 (2:0)

SP. NOVÁ VES. V 6. min. sa Čomičova strela odrazila od brvna a následne Čekovský tvrdou strelou prestrelil. Od 19. do 31. minúty zahrávali Spišiaci tri rohové kopy a najprv Horváth tesne minul a po ňom dvakrát Sedláček nebol úspešný. V 41. min. potiahol loptu Čomič, ju prihral ju Stadnykovi, pre ktorého už nebol problém skórovať - 1:0. V posledných sekundách prvého polčasu mali domáci ešte jednu výhodu rohového kopu a Ziemba pohotovo poslal loptu do siete - 2:0. Dobrý futbal, ale hlavne parádne góly videli diváci v podaní Novovešťanov aj po prestávke. Už v 47. min. šikovná kombinácia, na konci ktorej bol Stanislav, znamenala tretí úspech. Z pokutového kopu v 73. min. znížil Penov. Veľkú príležitosť zahodil v 77. min. Augustin. Na druhej strane ukázal svoje kvality brankár Daniš, keď v 83. min. loptu spod brvna vyškriabal na rohový kop. Ozdobou celého zápasu bol gól Stanislava z 87. min. - zo štandardnej situácie to napálil z 25 metrov rovno pod brvno.

Góly: 47. a 87. Stanislav, 41. Stadnyk, 45. Ziemba - 73. Penov. ŽK: Ziemba, Ďurech, Stadnyk, Čekovský - Solivajs. ROZHODCA: Anguš. DIVÁKOV: 300. SP. NOVÁ VES: Daniš - Ziemba, Horváth, Kokočák (58. Augustin) - Ďurech, Stanislav, Stadnyk (88. Palasiewicz), Sirko, Čekovský (86. Kiššák) - Sedláček, Čomič. MFK B. BYSTRICA: Vaculčiak - Penov, Gašpar, Solivajs - Sarvaš, Lorinc, Kupčík, Cimerman (77. Novák), Starší - Matiaš (46. Banyar), Jankovič (46. Bobrovský).

Košice B - Trebišov 6:0 (2:0)

LIČARTOVCE. Košická rezerva už v 2. min. načala súpera. Po ukážkovej narážačke stredom obrany úspešne zakončoval Pačinda. Zaujímavé momenty i lahôdky poskytovali divákom najmä s obrovskou chuťou hrajúci Karaš a Gal-Andrezly. No pochvalu si zaslúžili naozaj všetci domáci futbalisti. V 27. min. našiel Karaš z rohu Gondoľa a ten hlavou nezaváhal. Potom Guman vyslal projektil na Brudňakovu svätyňu, no tesne minul jej spojnicu. V 35. min. mal šancu dostať svojich do zápasu Čižmár, avšak trestuhodne ju nevyužil. Mladí košickí hráči aj po prestávke rýchlo skórovali zásluhou Digoňa. No a v 61. a 66. minúte dokonali dielo skazy Trebišova najprv Pačinda, ktorého dlhou loptou našiel Adam a druhou trefou i Digoň. To sa už Trebišovčania dostali do delíria a iba chabo statovali. A tak nie div, že sa v 85. dočkali "kanára" z hlavy Gondoľa.

Góly: 2. a 61. Pačinda, 27. a 85. Gondoľ, 48. a 66. Digoň. ŽK: Petrovský, Olah. Pred 150 divákmi rozhodoval Mriglot. Košice: Brudňak - Kražel, Gondoľ, Smrek (51. Šimko), Adam - Tóth, Karaš, Kavka, Gal-Anrezly - Digoň (82. Hojstrič), Pačinda (70. Skvašík). Trebišov: Poľacký - Petrovský (61. Kročko), Olah, Baka, Lukáč - Drobňák (79. Rugolský), Capko, Guman, Toporčák (51. Patkanóci) - Čižmár, Rusnák.

Poprad - B. Bystrica B 1:2 (0:0)

POPRAD. V 7. min. mohol otvoriť skóre Rams, ale poslal loptu iba nad bránu. V 14. min. mal gól na kopačke Bendík, ale v koncovke neuspel. V 47. min. sa ocitol vo vyloženej šanci Kubus, no gólman Pindroch jeho strelu nohou vyrazil. Z následného rohového kopu Kočiša sa k lopte dostal Vitkaj, ale ani jeho prudká strela si cestu do siete nenašla. V 52. min. sa zbavil zadákov Kubus, ale jeho prihrávku tiesnený Maťaš nezúročil. V 64. min. po kombinačnej akcii Ramsa s Vitkajom boli domáci takmer na koni, no kŕčovitosť v koncovke im nedovolila skórovať. O tri minúty po ojedinelom útoku poslal Nemec presný center na hlavu Libiča a ten nedal Vernarskému šancu zasiahnuť. Neubehla ani minúta a zaskočení hostitelia inkasovali druhý úder, keď hrubú chybu v obrannej činnosti potrestal Nemec. V záverečnej štvrťhodine Popradčania predsa len ožili a snažili sa kontaktným gólom aspoň zdramatizovať stretnutie. Podarilo sa im to v 88. min., keď vykresal iskierku nádeje po dorážke Rusnák. Na zisk bodu v nadstavenom čase aj napriek enormnej snahe domáci už nesiahli.

Góly: 88. Rusnák - 67. Libič, 68. Nemec. ŽK: Dvorožňák - Poliach. Diváci: 400. Rozhodca: Špivák. POPRAD: Vernarský - Bendík, Daško, Dvorožňák, Ondruš (72. Rusnák) - Rams, Kočiš (74. Michlík), Tropp, Vitkaj - Maťaš, Kubus (85. Kšenzakovič). B. BYSTRICA B: Pindroch - Gálik, Poliach, Wolf (83. Vician), Štuber - Libič, Rejdovian, Slančík (46. Nemec), Vordély - Chomistek (57. Bobor), Kostúrik.

Lipany - Vranov 1:0 (0:0)

LIPANY. Prvú gólovú šancu mali hostia v 16. min. Lazúrom. No ten sám pred Talianom neuspel. V 24. min. Drobňák zakončoval nepresne po prihrávke v pokutovom území. V 32. min. Jenčko fauloval Sekeráka, ktorý postupoval sám na brankára Pulena, za čo uvidel červenú kartu. Po zahranej štandardnej situácii Drobňákom sa ocitol v gólovej šanci Sekerák, no z piatich metrov prestrelil bránku. Domáci získali prevahu a v 41. min. hlavička Šimka išla tesne vedľa ľavej žrde. V 44. min. strieľal Drobňák z 20 metrov, no brankár Pulen jeho strelu vyrazil. V druhom polčase prvú peknú strelu vysielal na brankára Janič, no ten sa znova vyznamenal. V 69. min. po zahranom rohovom kope Drobňáka získal vedenie pre domácich Janič. O desať minút mohol vedenie poistiť Haničák, ktorému prenechal loptu Sekerák a ten postupoval sám na Pulena, no namiesto prihrávky na voľného Hudého vystrelil na bránku. V 84. min. sa uvoľnil v pokutovom území Pončák, no jeho strelu Pulen vyrazil.

Gól: 69. Janič. ŽK: Sekerák - Kišš, Vožný. ČK: Jenčko. Diváci: 650. Rozhodca: Ihling. LIPANY: Talian - Angelovič, Tomáš Šimko, Gomoľa, Janič - Hudý (90. Tomčík), Kovalík, Pončák, Hovanec (63. Haničák) - M. Drobňák , Sekerák. VRANOV: Pulen - Petro, Jenčko, Kišš, Vožný - Chreňo (76. Babjak), Opiela, Tomčák, Pazúr - Šamo (64. Kulich), Pekár (46. Paraska).

Podbrezová B - Čadca 2:0 (1:0). Góly: 34. Púchy, 52. Hanák (z pok. kopu), rozhodoval: Vlčej, 280 divákov.

Žilina B - Humenné 1:0 (1:0). Gól: 35. R. Škrobák, rozhodoval: Jaška, 50 divákov.

PROGRAM 23. KOLA

Streda 28. 4. o 16.00 hod.:Podbrezová B - Lipany,Čadca - Košice B, Trebišov - Poprad, B.Bystrica B - Sp.N. Ves, MFK B.Bystrica - Žilina B, Humenné - Zvolen, Prešov B - Vranov, o 20.00 hod.: Moldava - St. Ľubovňa.

Najlepší strelci

14 gólov: Jurko (Moldava)

12 gólov: Tubonemi (Podbrezová B)

10 gólov: Šamo (Vranov)

9 gólov: Pačinda (Košice B), Gavlák (Moldava)

8 gólov: T. Záhradník, Andraščík (obaja Lipany), Lazúr (Vranov)

7 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa), Maťaš,Kubus (obaja Poprad)

6 gólov: Stadnyk (Spišská Nová Ves), D. Leško (Prešov jun.), Hamuľák (Humenné), M. Sedliak, Kožička (obaja Podbrezová B),Šuhaj (Lipany), Ľ. Horváth (Sp. N.Ves), Ľ. Rusnák (Trebišov),

5 gólov: Baran (Vranov), Pončák (Lipany), Toporčák, Capko (obaja Trebišov), Fizek (Čadca), Starší (MFK ­ Banská Bystrica), Gál-Andrezly (Košice B), Ihnatišin (Žilina B)

4 góly: Vršajevič, Belejík, Drahul, Guba (všetci Prešov jun.), Laksík, Vician (obaja B.Bystrica B), Valentýni, Cimernam (obaja MFK ­ Banská Bystrica), Zlatkovič (Žilina B), Seman (Moldava), R. Michalík, Šidlo (obaja Čadca), Digoň (Košice B), M. Pekár (Vranov)

3 góly: Dolný (Prešov jun.),Kulich (Vranov), Cuprišin (Košice B), Kováč (Moldava), Vožný (Vranov), Kupčík, (MFK ­ Banská Bystrica), K. Číž (Zvolen), Fotyik, Koristek (obaja Žilina B), Drogba (Humenné), Bohuš, Tyčiak (obaja Zvolen), Kirňák (Lipany), Čižmár (Trebišov), Čekovský (Sp.N.Ves)

2 góly: Nikel, Pančík, Hanák, Kočan, M. Karásek (všetci Podbrezová B), Pribula, Juan Pedro, Mariano Bernardo, Kentoš (všetci Prešov jun.), Šulgan, Jakubec (obaja Čadca), Pavúk, Želiezka, Pelegríny (všetci Zvolen), Baka, Michalík, Olah (všetci Trebišov), Snitka, Kostúrik, Štuber, Koriste, Ihnatišín, Bobor, Libič, An. Nemec (všetci Banská Bystrica B), Chupáč, Hasanovič, Polinčák, Tomanica, R. Škrobák, (všetci Žilina B), Stanislav, Sirko (Sp . N. Ves), Santos (Humenné), Krajňák, Štieber (obaja St. Ľubovňa), Paraska, Tomčák (obaja Vranov), Sirko (Sp.N.Ves), Andraščík Timkovič (Moldava), Tropp, Rams (obaja Poprad), Gondoľ, Skvašík (obaja Košice B), Janič (Lipany).

1. Moldava 22 14 3 5 44:18 45

2. Vranov 22 13 4 5 40:22 43

3. Prešov B 22 13 3 6 39:23 42

4. Lipany 22 11 7 4 34:18 40

5. Podbrezová B 22 10 9 3 37:13 39

6. Trebišov 22 11 6 5 30:21 39

7. Dukla BB B 22 10 3 9 29:37 33

8. Žilina B 22 7 8 7 34:34 29