Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Humenné získalo zaslúžene volejbalový titul

Volejbalisti Chemesu Humenné sa stali majstrami Slovenska, keď vo finálovej sérii porazili Sláviu VK PU Mirad Prešov suverénne 4:0 na zápasy.

Noví majstri s trofejou.(Zdroj: TASR/František Iván)

PREŠOV. Úvod štvrtého finálového zápasu priniesol vyrovnaný priebeh do stavu 8:8, no potom prišli chvíle Humenčanov, ktorí piatimi bodmi v slede odskočili domácim (13:8) a prakticky rozhodli o zisku prvého setu vo svoj prospech. Napokon ho ukoristili v pomere 25:13. Rozbehnutí hostia pokračovali dobrou hrou aj v druhom sete, keď Prešovčanov privádzali do zúfalstva nielen v útoku, ale aj na sieti dobrými blokmi. Navyše dobre servovali a prešovskí hráči akoby boli mysľami niekde inde než na palubovke. Druhé dejstvo vyhrali na štrnásť a k titulu ich delil zisk jediného setu. "Chemesaci" napriek rozpačitému vstupu do tretieho dejstva ho doviedli do úspešného konca 25:19 a zápas získali v pomere 3:0. Humenčania zaslúžene využili hneď prvý finálový mečbal k zisku majstrovského titulu a v ére samostatnosti sa tak stalo po druhýkrát.

((a))

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): "Blahoželám Humennému, titul je v správnych rukách. Boli suverénne najlepším tímom našej extraligy. Stretli sme sa počas sezóny so všetkými súpermi, ale taký obrovský tlak, ako to dokázalo Humenné, na nás žiadne iné družstvo nevytvorilo. Humenčania nás k ničomu nepustili, v útoku sme s ich obranou jasne prehrávali. Klobúk dolu pred ich kvalitou. Beriem, že je to pre nás krutý výsledok, veď sme v štyroch zápasoch s nimi uhrali jediný set, ale taká je volejbalová realita na Slovensku. Uvedomujem si, že pre nás je striebro skvelým výsledkom."

Richard Vlkolinský (tréner Humenného):
"Som šťastný. Vyhrali sme finálovú sériu 4:0, tri zápasy sa skončili 3:0, ale ja som nikdy nerozmýšľal nad tým, či zápas vyhráme o centimetre alebo kilometre. Vo volejbale sa počíta víťazstvo. Musím upozorniť, že Prešov nebol jednoduchým súperom. Nebol to nováčik v tom pravom slova zmysle, veď v ňom hrali hráči, ktorí majú skúsenosti so špičkovým volejbalom. Myslím si, že rozhodujúcim momentom nielen finálovej série bola naša herná disciplína. Skvele sme servovali a využili sme našu kvalitu v obrane. Na túto činnosť sme sa v príprave zamerali už vlani, ale ovocie prišlo až teraz, vrátilo sa nám to v tej najkrajšej podobe. Ešte raz opakujem, som veľmi šťastný."

Miroslav Jakubov, hráč Chemesu:
"Je to nádherný pocit, vo finále sa stretli dva tímy z východu. Prešov ukázal v semifinále veľké srdce a finále si zaslúžil. My sme boli favoriti, ale do každého zápasu sme vstupovali maximálne koncentrovane."

Chemes Humenné - majstri Slovenska pre rok 2010.

Slávia VK PU Mirad Prešov - Chemes Humenné 0:3 ( -13, -14, -19) - konečný stav série 0:4

Prešov: Halaj, Žilka 4, Faron 2, Malina 5, Beňa 1, Pollák 6 - libero Váhovský (Červeňak, Sabol, L. Husár 4, Digaňa 4, Maroš Sopko).

Humenné: Tomášik 4, Kašper 4, Hriňák 10, Mizerák 8, Javorčík 7, Jakubov 14 - libero Vajda (Matta 3).

Hralo sa 79 minút, rozhodovali: Hank, Porvazník, 500 divákov.

maj

Peter Kašper z Humenného útočí cez Prešovčana Mareka Polláka.

Kapitán Humenného Milan Mizerák preberá majstrovský pohár z rúk prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Ľubora Halandu.

Prešovčania nemusia byť smutní. Strieborné medaily sú pre nich skvelým úspechom.