Michalovčanky sú krok od finále

Krídelníčka Michaloviec Szöllösiová (s loptou), vpravo hráčka Šale Popluhárová.
Krídelníčka Michaloviec Szöllösiová (s loptou), vpravo hráčka Šale Popluhárová. (Autor: SITA/Jozef Bodnár)
Sportnet|17. apr 2010 o 19:51

V treťom stretnutí semifinále národného play-off hádzanárskej WHIL porazili Michalovčanky v domácej hale Šaľu a na postup do finále im chýba jediné víťazstvo.

MICHALOVCE.

Iuventa famózne začala, keď už v 10. min si vytvorila šesťgólový náskok (8:2). Šaľa sa vďaka Tóthovej a Populhárovej dokázala priblížiť v 24. min na 14:10, ale záver prvého polčasu opäť patril domácim. Po prestávke Šaľa pridala, a v 36. min Tóthová znížila už na rozdiel dvoch gólov (17:15). Kľúčový moment zápasu prišiel v 46. min, keď bola vylúčená kanonierka Šaľe Populhárová a už aj tak okyptený káder hosťujúceho tímu zápas v podstate už len dohral.

Štvrtý zápas série je na programe v nedeľu opäť v Michalovciach.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 (16:11) - stav série 2:1

Michalovce: Kudročová, Gubíková - Bachirevová 8:3, Zemáneková, Bačíková, Szöllösiová 5, Polláková 2, Škľaruková 2, Obšatniková 5/4, Hollá, Horňáková, Tobiášová 4, Rebičová 1, Trehubovová 3.

Šaľa: Grandtnerová, Némethová, Turóciová - Trochtová 1, Braunová 3, Bérešová , Kováčová, Czániková 3/1, Pileková 3, Popluhárová 3, Szarková, Veselková 2, Tóthová 7/2.

Pok. hody: 10/7 - 7/3, vylúčené: 3 - 8, ČK: Populhárová (Šaľa) za tri vylúčenia, rozhodovali: Betička a Horák (obaja ČR), 1 400 divákov.