Korzár logo Korzár Spiš

Strelecké hody v Malom Lipníku a v Plavči

Kolektívy z dna výrazne potrápili favoritov zo špice tabuľky.

Údolčania nenašli streleckú formu ani na ihrisku Š. Jastrabia.Údolčania nenašli streleckú formu ani na ihrisku Š. Jastrabia. (Zdroj: Štefan Gladiš)

M. Lipník - V. Lipník 5:3 (2:1)

V súboji tretieho so štvrtým videli diváci v chladnom počasí zaujímavý obojstranne útočný futbal s množstvom gólov. V úvodnej štvrťhodine si domáci vytvorili tri vyložené gólové príležitosti, ale Kačmarčík, Tokarčík a Lipčák ich nezužitkovali. Na druhej strane dve šance hostí takisto zostali nevyužité. Skóre otvoril až v 25. minúte Kačmarčík, už o tri minúty vyrovnal Čarnota, domáci však 10 minút pred odchodom do kabín strhli Kupcom vedenie na svoju stranu.

O osude stretnutia sa rozhodlo hneď po zmene strán, keď najskôr v 51. minúte Lipčák zvýšil na rozdiel dvoch gólov, v rozpätí 4 minút (od 56. do 60. minúty) oba celky využili výhodu pokutových kopov. Na trojgólový rozdiel zvýšil po centri Tureka peknou hlavičkou Kačmarčík a hostia v poslednej minúte skorigovali Kuľandom z priameho kopu.

Góly: Kačmarčík 3 (2 z 11 m), Kupec, Lipčák - Čarnota, Krolák (z 11 m), Kuľanda. Pred 80 divákmi rozhodoval Pristáč.

Kyjov - V. Ružbachy 3:0 (1:0)

Stretnutie sa hralo v chladnom, sychravom počasí na mokrom, krajne priaznivom teréne. Domáci hráči boli od úvodného hvizdu aktívnejší, ale takmer pol hodiny ich akcie končili bez nebezpečného zakončenia. Po polhodine domáci najprv pohrozili tromi nebezpečnými strelami zo stredných vzdialeností, ktoré len tesne míňali hosťujúcu bránku. Aj keď hosťujúci hráči využili každú príležitosť na nebezpečný protiútok, v 36. min. už nestačili na aktivitu domácich hráčov a po peknom prieniku P. Hrica po ľavej strane a jeho prudko centrovanej lopte do pokutového územia M. Semančík bez problémov trafil prázdnu bránku hostí.

Po prestávke hostia zapli na vyššie obrátky a hrozili vyrovnávajúcim gólom. V 53. minúte sa domáci dostali do protiútoku. Po dobrej kombinácii a dôraznom prieniku kapitána P. Hrica pred pokutovým územím a prudko strieľanej prihrávke z pravej strany L. Fialkovič jemným dotykom zvýšil náskok domácich. Ani za tohto stavu stretnutie ešte nebolo rozhodnuté, lebo akcie sa ďalších 30 minút striedali na každej strane a hosťujúcim útočníkom niekedy chýbal kúsok šťastia, aby stretnutie zdramatizovali. Úplné rozhodnutie prišlo v samom závere, keď úspešným strelcom bol striedajúci J. Šoltys, ktorý niekoľko minút pred tým netrafil po peknom prieniku bránku, ale v 90. minúte po aktivite M. Šuťaka sa už nemýlil a stanovil na konečných 3:0. V každom prípade patrí poďakovanie všetkým aktérom stretnutia za slušnú hru, ku ktorej prispel dobrým výkonom aj rozhodca stretnutia. Aj v takom nepriaznivom počasí odchádzali všetci bez vážnejších zranení.

Góly: M. Semančík, L. Fialkovič, J. Šoltys. Pred 50 divákmi rozhodoval P. Lesňák.

Podolínec - N. Ľubovňa 1:2 (0:0)

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť zaváhanie z minulého týždňa a už v 10. minúte sa mohli dostať do vedenia, ale prudká strela Michlíka skončila na pravej žrdi. V 15. minúte pohrozili Podolínčania, ale agilný Michlík nedokázal zužitkovať ideálny center od Vašaša. V 19. minúte sa k slovu dostali aj hostia, ale pozorný zadák Čupka v poslednej chvíli odvrátil loptu do bezpečia. Po polhodine duelu pohrozili hostia znova, ale gólman Žoldák bravúrnou "robinsonádou" zneškodnil strelecký pokus jedného z hráčov hostí. V 35. minúte z následného protiútoku mal gól na kopačke Zavacký, ale po centri Žoldáka netrafil prázdnu bránu. V 40. minúte po presnej prihrávke Vašaša mohol rozvlniť sieť Čižmarovič, ale nedokázal usmerniť loptu za chrbát hosťujúceho gólmana.

Po zmene strán začali lepšie hostitelia, keď Konkoľ našiel pekným pasom dobre postaveného Michlíka, ale ten namieril loptu znova len do pravej žrde. Postupom času uzavreli Podolínčania svojho súpera na jeho polovici, vyložené príležitosti však Galajda a Čižmarovič nedokázali zužitkovať. V 63. minúte po individuálnom prieniku zastavil v pokutovom území jeden z obrancov hostí nedovoleným spôsobom Čižmaroviča a následnú penaltu Vašaš bezpečne premenil. Hostí však tento gól nezlomil a po ojedinelom protiútoku a chybe domácich zadákov sa im v 76. minúte podarilo vyrovnať. Keď sa už zdalo, že oba tímy si body podelia v nadstavenom čase, po presne umiestnenej hlavičke Pavelčíka sa podarilo hosťom rozhodnúť o svojom víťazstve. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia je prehra pre domáci tím viac než krutá.

Góly: Vašaš (z 11 m) - Konkoľ, Pavelčík. Pred 250 divákmi rozhodoval Mačák.

Litmanová - Ľubotín 2:1 (2:0)

V stretnutí mužstiev z opačných pólov tabuľky chceli domáci suverénne potvrdiť úlohu favorita, ale do cesty sa im postavil veľmi húževnatý súper. Po obojstranne vyrovnanej polhodine sa Litmanovčania dostali k slovu až v 32. minúte, keď prenikajúceho Boška zastavil nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí a nariadený pokutový kop s istotou premenil Sikorjak. Po tomto okamihu zvýšili domáci ofenzívnu aktivitu a v 38. minúte sa im podarilo svoj náskok zvýšiť, keď sa po peknej prihrávke Jaceníka presadil vo finálnej fáze Sikorjak.

Po zmene strán však hostitelia herne poľavili a ich súper vycítil šancu zdramatizovať tento duel. Z územnej prevahy si hostia vytvorili aj niekoľko sľubných gólových príležitostí, ale v koncovke boli bezzubí. Podarilo sa im to až v 70. minúte, keď zaváhanie domácich zadákov potrestal Diňa. V napínavom závere vrhli hostia všetky svoje sily do útoku, ale Litmanovčania si už svoje povinné víťazstvo nenechali vziať.

Góly: Sikorjak 2 (1 z 11 m) - Diňa. Pred 80 divákmi rozhodoval Furtkevič.

Plaveč - Orlov 3:4 (3:1)

Zaujímavé a dynamické stretnutie bohaté na góly začali lepšie hostia, ktorí sa už v 15. minúte po priamom kope Dopiráka dostali do vedenia. Neubehlo však ani päť minút a Plavčanom sa podarilo vsietiť vyrovnávajúci gól, keď v pokutovom území zahral nedovoleným spôsobom rukou jeden z hráčov hostí a nariadenú penaltu s istotou premenil Maček. Tento okamih hostiteľov podnietil k ešte väčšej aktivite a po polhodine sa im po góle Mačeka podarilo otočiť stav zápasu. Do polčasu to zo strany hostiteľov nebolo ešte všetko, pretože v 36. minúte z bezprostrednej blízkosti prekonal brankára Pekár-Hudák.

Po obrátke prevzali réžiu hry do svojich rúk hostia. V 65. minúte po skrumáži sa podarilo rozvlniť sieť M. Drobňákovi, čím výraznou mierou zdramatizoval stretnutie. V 70. minúte sa začínalo akoby odznova, keď prudká strela M. Drobňáka prekvapila domáceho gólmana. V závere zápasu hostia v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu vrhli všetky svoje sily do ofenzívy a v 80. minúte sa im po individuálnej akcii Dopiráka podarilo rozhodnúť o cennom víťazstve.

Góly: Maček 2 (1 z 11 m), Pekár-Hudák - Dopirák a M. Drobňák po 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Majdák.

Š. Jastrabie - Údol 3:0 (2:0)

Domáci začali stretnutie náporom a hneď v úvode sa mohli dostať do vedenia, ale Rešetár sa z pokutového kopu nepresadil. S pribúdajúcimi minútami hostitelia vystupňovali tempo hry a v 25. minúte sa dočkali zaslúženého gólu, keď po prečíslení súperovej obrany oklamal brankára Falatek. Zaskočení Údolčania sa aj v ďalších minútach nedokázali vymaniť z tlaku domácich a tesne pred odchodom do kabín sa k odrazenej lopte dostal Falatek a svojím druhým gólom poistil náskok svojho mužstva.

Po zmene strán mali domáci naďalej hru pevne pod kontrolou a v 55. minúte viedli už rozdielom triedy po umiestnenej strele Havrilu k tyči. Po hodine hry hostitelia naďalej búšili do obranných hradieb súpera, no v koncovke sa už nepresadili. Veľmi sľubné šance na zvýšenie jasného víťazstva mal J. Balušinský a V. Balušinský, ale vo finálnej fáze neuspeli.

Góly: Falatek 2, Havrila. Pred 50 divákmi rozhodoval Sakala.

Plavnica B - Čirč 1:1 (1:0)

V zápase Dávida s Goliášom chceli Čirčania na pôde beznádejne poslednej Plavnice bodovať naplno, no hostitelia ich prekvapili bojovnou hrou. Po úvodnej štvrťhodine sa im podarilo navyše dostať do vedenia, keď po rohovom kope prudkou strelou z rohu šestnástky napol sieť hosťujúcej brány jeden z domácich hráčov. Po tomto momente Čirčania hru v poli vyrovnali a v 28. minúte bol blízko vyrovnania M. Pyda, ale jeho strela skončila len na brvne.

Po zmene strán prepli hostia na vyšší rýchlostný stupeň a v 61. minúte im útočné úsilie prinieslo zaslúžený vyrovnávajúci gól, keď v trme-vrme sa najlepšie zorientoval Martin Pyda a hlavou prekonal bezmocného domáceho brankára. V ďalších fázach duelu získali hru pod svoju kontrolu prevažne hostia a v nejednom prípade mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Blízko gólu boli hlavne po štandardných situáciách Gmitro a L. Čerkala, ale domáci gólman svoj tím v rozhodujúcich chvíľach výrazne podržal.

Gól hostí: Martin Pyda. Pred 50 divákmi rozhodoval Lesňák.

1. Litmanová 17 12 2 3 48:27 38
2. M. Lipník 17 9 8 0 55:29 35
3. Čirč 17 9 7 1 44:25 34
4. V. Lipník 16 8 3 5 41:36 27
5. V. Ružbachy 17 8 2 7 37:30 26
6. Podolínec 17 7 5 5 34:32 26
7. N. Ľubovňa 17 7 4 6 35:24 25