Nečakané zakopnutie Michaloviec s poslednou Šaľou

Strelecky aktívny. Stredopoliar P. Zahradník často strieľal, ale nemal presnú mušku. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|12. apr 2010 o 00:00

Futbalisti Michaloviec po druhýkrát v jarnej časti doma prehrali. Z víťazstva sa tešili hostia na čele s odchovancom MFK Zemplín Adriánom Devečkom.

MICHALOVCE. Futbalisti Michaloviec po druhý raz v jarnej časti vyšli doma strelecky i bodovo naprázdno. Po prehre s Trenčínom 0:3 sa v sobotu museli zmieriť s ďalšou porážkou, tentoraz v konfrontácii s poslednou Šaľou, ktorej podľahli 0:1. Aj to svedčí o jarnej streleckej avitaminóze Michalovčanov, ktorí v piatich zápasoch odvety skórovali iba dvakrát, z toho raz z pokutového kopu.

Ak nedajú gól...

Tréner domácich Vladimír Rusnák mladší po stretnutí poznamenal: "Šaľa dnes predviedla výkon, aký ju rozhodne neodsúva na posledné miesto tabuľky. My sme mali viacero problémov so zložením zostavy. Šancu dostali aj chlapci z lavičky. Ak nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na úspech. Už v prvom polčase sme mali viacero možností, neuspeli sme. Po prestávke sme hrali na jednu bránu, ale výsledok bol rovnaký," poznamenal tréner MFK Zemplín.

Devečkov návrat

Na ľavej strane obrany šalianskeho mužstva operoval michalovský odchovanec Adrián Devečka, ktorý je v Dusle na hosťovaní práve z Michaloviec. "Viem, že som tu nemal nastúpiť, ale som rád, že mi MFK Zemplín napokon napriek pôvodnej dohode umožnil hrať. A čo zápas? V prvom polčase sme hrali až netradične aktívne. Veľmi sme chceli dať gól, pretože v koncovke sme sa strašne trápili. Potom sme už bránili víťazstvo, čo nám aj vyšlo," spokojne konštatoval 31-ročný obranca.

Pekné gesto

Sobotňajší deň na celom svete poznačila smolenská tragédia poľského vládneho špeciálu, po ktorého zrútení zahynuli všetci pasažieri, vrátane poľského prezidenta Lecha Kaczynského. MFK Zemplín sa rozhodol uctiť si pamiatku obetí nešťastia minútou ticha aj vzhľadom na to, že v michalovskom kádri figurujú dvaja poľskí legionári, dvojičky Daniel a Mateusz Pyrkovci. "Bolo to pekné gesto, ďakujeme," povedal po zápase smutným hlasom Daniel Pyrka.

Michalovce - Šaľa 0:1 (0:1)

MICHALOVCE. Prvé možnosti na skórovanie boli na domácej strane, po štyroch minútach hry skončil únik Ľubarského na brankárovi Šale a po následnom centri Zahradníka z ľavej strany kapitán domácich mieril zblízka vedľa brány. Hostia odpovedali strelou Čirika, s ktorou si brankár Pillár poradil. Ďalšiu možnosť mali domáci v 24. minúte, tvrdá strela obrancu Blahutu poriadne natiahla brankára Kolmokova. O štyri minúty neskôr centroval z pravej strany Ľubarskij, dlháň Sninský mieril hlavou nad. Po polhodine hry našiel Šaľan Čirik v pokutovom území Vyskoča, ale ten vo výhodnej pozícii loptu netrafil. V 32. minúte najprv strieľal domáci Hreško, brankár Kolmokov si poradil. Okamžite založil protiútok, lopta sa dostala ku Kiškovi, ktorý krásnou strelou ľavačkou otvoril skóre. O minútu neskôr sa mohli hostia radovať opäť, Lalák spätne uvoľnil Oberta, ale ten z dobrej šance mieril vysoko nad. Po prestávke sa dobrú polhodinu hralo takmer výlučne na polovici hostí, ale tí sa bránili dobre a domácich do väčších šancí nepúšťali. V 48. minúte pálil Zahradník vedľa, o štyri minúty neskôr priamy kop Hreška vyškriabal brankár hostí nad bránu. V 62. minúte domáci Pavlovčák spätne našiel Ľubarského, ktorý poslal loptu vysoko nad. Michalovce naďalej skúšali šťastie streľbou z diaľky, pokusy Zahradníka a Hreška mierili vedľa. Hostia napokon svoje víťazstvo ubránili a Michalovce po druhýkrát v jarnej časti vyšli doma naprázdno.

GÓL: 32. Kiška. ŽK: Hreško, Ruskovský, Mižík - Tomiš. ROZHODCA: Ježík - 580 divákov. MFK ZEMPLÍN: Pillár - Blahuta, Mižík, Vajda, Uhľár - Ruskovský (67. Viskup), Hreško, Pavlovčák, Zahradník (87. Tatár) - Ľubarskij, Sninský (63. Šitov). SLOVAN DUSLO: Kolmokov - Tomiš, Krajník, Mujkoš, Devečka - Obert (63. Uzola), Lancz, Čirik - Vyskoč (74. Zajac), Lalák - Kiška (86. Peťovský).

Ďalší program

Sobota 17. 4. o 16.00 h: Lučenec - Púchov, Rim. Sobota - Z. Moravce, Šaľa - Lipt. Mikuláš, nedeľa 18. 4. O 10.30 h: Ružomberok B - Michalovce.

Púchov - Ružomberok "B" 0:1 (0:0). Gól: 54. Š. Pekár.

Dolný Kubín - Rim. Sobota 2:1 (1:1). Góly: 36. P. Čarnota, 62. Lejko - 13. Vargic.

Z. Moravce - Lučenec 3:0 (1:0). Góly: 9. Orávik, 50. R. Sloboda. 85. Kuračka.

Najlepší strelci

11 GÓLOV: Kuračka (Z. Moravce)

9 GÓLOV: Pavelka (Z. Moravce), Čarnota (D. Kubín)

8 GÓLOV: Luhový (Púchov)

7 GÓLOV: Sninský (Michalovce)

6 GÓLOV: Tomko (Lipt. Mikuláš), Chovanec (Púchov), Depetris, Hlohovský, Salinas (všetci Trenčín), Ľubarskij (Michalovce)

5 GÓLOV: Líška (Rim. Sobota), Ondrička (Púchov), Hoferica (Lučenec), Candrák (Z. Moravce)

1. Zl. Moravce 21 13 4 4 40:19 43

2. Púchov 22 12 4 6 30:26 40

3. Trenčín 21 9 11 1 36:14 38

4. D. Kubín 21 7 6 8 27:25 27

5. Lučenec 22 6 8 8 28:26 26

6. R. Sobota 22 6 8 8 20:24 26

7. L. Mikuláš 20 7 3 10 25:28 24

8. Michalovce 21 6 5 10 17:23 23