Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

III. liga: Prvý jarný bod pre Sabinov

Až piate odvetné kolo 3. futbalovej ligy prinieslo hráčom Slovana Sabinov prvý bod, keď uhrali bezgólovú remízu v Spišskom Podhradí. Na čele treťoligového peletónu zvýšil svoj náskok líder z Bardejova.

Otvoril skóre. O prvý gól železničiarov v súboji so stropkovskou Teslou sa postaral útočník Takáč, keď zužitkoval presnú prihrávku Lipnického. Brankár Bíroš bol proti jeho strele bezmocný.(Zdroj: Judita Čermáková)

Až piate odvetné kolo prinieslo hráčom Slovana Sabinov prvý bod, keď uhrali bezgólovú remízu v Spišskom Podhradí. Na čele treťoligového peletónu zvýšil svoj náskok líder z Bardejova, keď v súboji s poslednými Sobrancami neponechali nič na náhodu a súperi uštedrili najvyššiu prehru v sezóne 0:7. Pod tento výsledok sa podpísal tromi gólmi Miroslav Bučko, pričom to bol už jeho druhý počas piatich kôl. Jarnú neporaziteľnosť v domácom prostredí stratila Snina, ktorá v súboji nováčikov ťahala za kratší koniec povrazu s V. Opátskym. Košický mančaft podobne ako Bardejov ešte neprehral a bodovo si polepšil a upevnil si šiestu priečku. Štvrté víťazstvo v jarnej časti si pripísal aj Svidník po výhre nad Vysokými Tatrami. Košická Lokomotíva zdolala Stropkov, Krásna nedala šancu Topoľanom a cenný bod vydolovala Barca v šesťbodovom meraní síl s V. Šarišom. Pivovarníkom uleteli pomedzi prsty, bod je pre nich prehrou a nie úspechom.

Bardejov - Sobrance 7:0 (2:0)

BARDEJOV. Líder tabuľky sa od úvodného hvizdu snažil o nátlakovú hru založenú na dobre organizovanej činnosti v strede poľa. Už v 11. min. sa po dobrej kombinácii dostal k lopte obranca Kandráč a rozvlnil sieť. V 18. min. Zemplínčania mali azda jedinú šancu, no strelu Chýrika brankár Pahulyi vytlačil na roh. Z protiútoku Pisárikov prienik vyrážal brankár Jakubec pred Vasiliaka, no ten nebol presný. Až v 25. min. Kuhajdíková polostrela, poloprihrávka skončila v sieti prekvapeného Jakubca. Domáci boli pri chuti, ich útoky zakladali najmä krídelníci Kiseľ a Vasiliak, no s ich centrami si obrana súpera dokázala poradiť. V závere polčasu si vypracovali tri šance, no brankár Jakuboc tentoraz svojich podržal. Nezvládol úvodnú štvrťhodinku po prestávke a najlepší strelec jarnej časti súťaže Bučko tromi gólmi dokonale prezentoval pomer síl na ihrisku. Dva dosiahol po rýchlych kombináciách hry a tretí z pokutového kopu, keď Pisárika za dres potiahol na trávnik Kalabai. Hostia nestačili najmä kondične, rýchlonohý domáci útočníci ich prešprintovali a Pisárik s Horváthom v priebehu dvoch minút dvomi gólmi stanovili dlho očakávané vysoké víťazstvo.

ŠTATITIKA

Góly: 48. 53. 61. Bučko, 11. Kandráč, 25. Kuhajdík, 67. Pisárik, 68. Horváth. ŽK: Oržakovský. Rozhodca: Korinko. Diváci: 530. BARDEJOV: Pahulyi - Peregrim, Adamišin, Palša, Kandráč (64. Javorský) - Kiseľ, Kundra, Kuhajdík (69. Horváth), Vasiliak - Bučko (61. Cenker), Pisárik. SOBRANCE: Jakuboc - Kalabai, Pavlina, Pakoš, Mihalovič (33. Klamo) - Oržakovský, Smoľák, Viňanský (73. Roško), Devečka - Škrida, Chýrik (63. Marcin).

Lok. Košice - Stropkov 2:0 (2:0)

DRUŽSTEVNÁ. Zbytočná nervozita poznačila úvodné minúty duelu, keď hostia už v tretej minúte museli striedať jedného z dvoch ošetrujúcich hráčov. Železničiari sa pomalšie dostávali do tempa, mali niekoľko štandardiek, ale tie neboli ich veľkou výhodou. Strelci mierili vedľa alebo nad bránku Biroša. Hostia sa počas prvého polčasu nedostali k vážnejšiemu ohrozeniu domáceho gólmana, hoci zahrávali niekoľko rohových kopov. Na začiatku 24. min. Mišenčík založil rýchly protiútok, ktorý po pravej strane potiahol Lipnický a jeho prihrávku zužitkoval Takáč. Neskôr vystrašil strelou z takmer bránkovej čiary Bíroša Šmelko. Hostia už akoby čakali na polčasovú prestávku, čo využil Lipnický, ktorý vybojoval stratenú loptu, prihral Šmelkovi, ktorý krížnou strelou pridal druhý gól. Po zmene strán mali domáci niekoľko šancí, ale strelci mali vychýlenú mušku. Posledných dvadsať minút Stropkov dohrával o jedného hráča menej, keď Porkolab za protesty dostal žltú kartu, no jazyk si neudržal ani pred hlavným arbitrom, ktorý mu ukázal druhú a zároveň aj červenú. Presilovku domáci nevyužili, hoci mali celý rad šancí. V samom závere sa do jedinej šance dostal aj Stropkov, ale Medvec zhruba z jedenástky mieril vedľa.

Góly: 24. Takáč, 45. + Šmelko. ŽK: Takáč - Veselý, Teraz, Porkolab. ČK: 70. Porkolab. Rozhodca: Firda. Diváci: 150. LOKOMOTÍVA: Petruška - Jurek, Borza, Grünvaldský, Kavka - Janči (60. Chmelo), Mišenčík, Lipnický, Klučár - Takáč, ˇMelko (67. Zajac). STROPKOV: Bíroš - Fiľarský (76. Petráš), Veselý, Teraz, Porkolab - Medvec, Varga, Ličko (3. Kentoš), Potoma - Fečko (55. Marušák), Vachaľ.

Barca - V. Šariš 2:2 (0:0)

KOŠICE. V šesťbodovom zápase dvoch tímov zo spodu tabuľky sa obe mužstvá snažili o útočný futbal. Napriek chladnému počasiu hráči krokmi nešetrili, no šancí si v prvom polčase príliš nevytvorili. Ako prvý síce pohrozil V. Keresteš už v 5.min., no nemieril presne. Na opačnej strane mal blízko ku gólu Markovič, ale jeho pokus do opustenej brány zablokoval M. Keresteš. V 15.min. odvracal z bránkovej čiary dvakrát Marchevský, keď stál v ceste Aličkovičovým strelám. V zápätí v poslednej chvíli zachraňoval pred Valkučákom Lukáč. Na správnom mieste stál aj Varga, keď na bránkovej čiare zastúpil M. Kováča a odvracal loptu V. Keresteša. Naopak, Lukáč sa musel vytiahnuť pri šanci Markoviča. Po prestávke sa skôr do tempa dostali pivovarníci a V. Keresteš nádherne trafil pod šibenicu Kováčovej svätyne z priameho kopu. Ten istý hráč sa takmer zapísal aj do štatistík i na opačnej strane, keď zrazil Pástorov center smerom do vlastnej brány a poriadne vystrašil Lukáča. Gólman hostí sa vyznamenal aj pri Aličkovičovom pokuse z bezprostrednej vzdialenosti, ktorý odvrátil na roh. V zápätí kiksol brankár M. Kováč a V. Keresteš pohodlne zvýšil náskok svojich. Barčania však vyvinuli enormnú snahu za skorigovaním nepriaznivého stavu a podarilo sa. Najprv za Lukáča dotlačil loptu Valkučák a v nastavenom čase nariadený pokutový kop za ruku jedného z obrancov premenil nevydarenou, no úspešnou " panenkou " Barényi na vyrovnávajúci gól.

Góly: 79. Valkučák, 90.+ Barényi (z 11 m) - 49. M. Keresteš, 67. V. Keresteš. ŽK: Kovalčík, Poláček. Rozhodca: Vojtko. Divákov: 100. BARCA: M. Kováč - Školník, Aličkovič, Rick, Kollár - Čižmár (46. P. Kováč), Valkučák, Varga, Pástor - Parlagi (56. Barényi), Markovič. V. Šariš: Lukáč - Marchevský (76. Macko), Hlávka, M. Keresteš, Adam - Poláček, Beliš, Štuller (88. Fortuna), Kovalčík (46. Halčák) - Bandžuch, V. Keresteš.

Svidník - V. Tatry 2:1 (2:1)

SVIDNÍK: Hráči Svidníka sa v jarnej časti výsledkovo rozbehli a chceli svoju sériu predĺžiť aj proti V. Tatrám. Domáci začali aktívne a hoci sa Jadviš s Luščákom ešte nepresadili, Vyravec sa v 10. min. po centri Paňka nemýlil. Jadvišovi v tomto stretnutí presný zásah nebol dopriaty, pretože ďalší jeho pokus zastavila žrď. V 35. min. bol v pokutovom území súpera dôrazný Paňko a odmenou mu bol druhý gól v sieti hostí. V. Tatry znížili v poslednej minúte prvého polčasu zásluhou Semivana. Gól do šatne však obraz hry po zmene strán nezmenil. Domáci sa ďalej tlačili do zakončenia a Paňko mieril z dvoch krokov do žrde. Strelecké šťastie skúšal aj Koscelník, ale v obidvoch prípadoch našiel Bohunčáka pripraveného. Svidník vyhral štvrté stretnutie za sebou, čím si významne pomohol v boji o záchranu v súťaži.

Góly: 10. Vyravec, 35. Paňko - 45. Semivan. ŽK: Vyravec - Krempaský, Renner. Rozhodca: Dubinský. Diváci: 300. SVIDNÍK: Hvozda - Vyravec, Kočiš, Kováč, Morjak, Harakaľ, Koscelnik (90. Riško), Luščák, Paňko (71. Čakurda), Jadviš (88. Soušek), Puchir. VYSOKÉ TATRY: Bohunčák - Buc, Krempaský, Semivan (65. Oprondek), Kakaščík, Renner (73. Sabo), Šimšaj, Dulovič, Heutschi (57. Novák), Regitko, Prokaj.

Krásna - Topoľany 4:1 (3:0)

KOŠICE. Zaslúženým spontánnym potleskom vyprevádzali do šatní svojich miláčikov spokojní domáci fanúšikovia, ktorí si pochvaľovali pekný futbalový zážitok. Krásna začala vo veľkom štýle, a tak nie div, že naivný súper už do ôsmich minút dvakrát inkasoval. A to mohol byť rád, že po 20 minútach na ukazovateli skóre nesvietilo trebárs aj 4:0. Hneď v úvode Kičura ideálne našiel za chrbtami hostí Bučka, toho obrana stihla už iba sfaulovať a nariadený pokutový kop Chitava s prehľadom premenil. O päť minút neskôr našiel Matia zo štandardky Kičurovu hlavu a loptu z nej zastavila až Komendova sieť. Potom sa v obrovských príležitostiach ocitli Matia, Bučko i Beck, no v rozhodujúcich momentoch zaváhali. Až po tomto uragáne sa o niečo pokúšali Topoľany, ale Bubenko ostal vo svojej snahe osamotený. V samom závere 1. polčasu zvyšoval Beck, keď jeho strelu nešťastne tečoval Praščák. Komenda na oblúčik síce dosiahol, no stačil ho vytlačiť iba do brvna, od ktorého sa lopta predsa len dostala za bránkovú čiaru. Po prestávke sa gólovo presadili najprv domáci, hoci až po polhodine. Domanič pekne unikol okolo čiary a Korfanta zavŕšil utešenú akciu. Prvú akú-takú možnosť si hostia vypracovali až v 84. minúte, no Chovan hlavou nemieril presne. Avšak gól sa im predsa podarilo vsietiť. Po sérii troch rohov po sebe našiel priestor za Čikoš-Pavličkom hlavičkujúci Kozák.

Góly: 3. Chitava (z 11 m), 8. Kičura, 45. Beck, 75. Korfanta - 89. Kozák. ŽK: Sinčák, Bučko - Fljaško, Kandala, Praščák, Lorinc. Rozhodca: Čech-špirek. Diváci: 200. KRÁSNA: Čikoš-Pavličko - Bodnár, Sinčák, Kičura, Estočin (46. Domanič) - Beck, Korfanta, Berta, Matia (78. L. Surgent), Chitava - Bučko (66. Golenya). TOPOĽANY: Komenda - Horňák, Milovanovič, Chovan, Praščák - Fljaško, Dimitrijevič (60. Csomos), Pidgainyi (17. Kozák), Lorinc - Bubenko, Kandala.

N. Hrušov - Giraltovce 2:0 (2:0)

NIŽNÝ HRUŠOV. Stretnutie sa začalo vo svižnom tempe, kde už v 2. min. založil sľubnú akciu Duda, prihral do voľného priestoru Mamajovi, ten odcentroval, no brankár hostí včasným vybehnutím akciu zneškodnil. V tretej minúte domáci zahrávali rohový kop, zacentrovali na Frajkora a ten skóroval na 1:0. V 6. min. po ďalšej šanci domácich zbehol Palko po ľavej strane, nacentroval a umiestnenou hlavičkou Frajkor zvýšil na 2:0. V 14. min. hráč hostí Mižák vystrelil z 25 metrov, no brankár domácich bol na správnom mieste. V 18. min. mohol Frajkor dosiahnuť čistý hetrik, keď išiel sám na brankára hostí, ale ten mu skorým vybehnutím akciu zneškodnil. V 47. min. sa zranil strelec druhého gólu Frajkor. V druhom polčase sa viac osmelili hostia, začali viac zostupovať hráčom, no domáci to bravúrne a s prehľadom kontrolovali. V 60. min. domáci Horňák krásne hlavičkoval no v poslednej chvíli brankár hostí jeho hlavičku vytlačil na roh. V 69. min. po krásnej prihrávke L. Lukáča na Horňáka, chýbali azda iba milimetre na zakončenie. V 78. min. mali domáci nádhernú šancu, kde po pravej strane zašprintoval Horňák, zacentroval na Mamaja, no jeho hlavička minula prázdnu bránu hostí.

Góly: 3. a 6. Frajkor. ŽK: Pribiš, Uhrín. ČK: Mamaj. Rozhodca: Kolesár. Diváci: 300. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, R. Lukáč, Albičuk, L. Lukáč - Mamaj, Palko, Mikloš, Komjaty (90. Polák) - Frajkor (36. Horňák), Tkáč. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partila, Pivovarník, Mižák, Pribiš - Pankuch (57. Dauner), Čabala (42. Puhák), Blaško, E. Partila - Vojta, Uhrín.

Snina - V. Opátske 1:2 (0:1)

SNINA. Za chladného počasia na dobre upravenom ihrisku a bez M. Lukáča sa hostitelia pustili do svojho súpera. V 4. min. M. Pčola strielil nad. Hra sa postupne vyrovnala. V 14. min. po dobrej kombinácii sa hostia hráčom Šusterom ujali vedenia v zápase. Domácich vedenie hostí otriaslo, ale snažili sa o nátlakovú hru. V priebehu dvoch minút domáci kopali štyri rohové kopy, no s nulovým výsledkom. Tlak domácich silnel, ale hostia ich útoky zastavili. V 40. min. hráč hostí Šuster od polovice ihriska prešiel až pred domáceho brankára, ale strelil vedľa. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale stav prvého polčasu sa nezmenil. V druhom polčase domáci tlačili na bránu hostí, ale v 54. min. z rýchleho protiútoku Majoroš zvýšil stav stretnutia na 0:2. V 59. min. prudko strieľal domáci Hišem, ale brankár jeho strelu kryl. V 62. min. domáci Bednár z piatich metrov strieľal iba do bočnej siete brány. Domáci sa snažili skorigovať výsledok, strieľali z každej pozície, ale až v 68. min. Tomčák z 18 metrov upravil na 1:2. Snaha domácich stúpala, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Domáci svojím výkonom domácich priaznivcov sklamali.

Góly: 68. Tomčák - 14. Šuster, 54. Majoroš. ŽK: Popovič, Červeňák - Majoroš, Urban. Rozhodca: Miklóš. Diváci: 700. SNINA: Pe. Diňa - J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - Červeňák, Popovič (52. Krajník), Tomčák, Hišem - Aľušík, Bednár, Š. Pčola (66. Jankaj). V. Opátske: Smetanka - Jakab, Krakovský, Urban, Sciranka - M. Angelovič (90. Kočiš), Turczyk, P. Angelovč, Šuster (90+ Haluška) - Majoroš, Šoltis (76. Vilčko).

Sp. Podhradie - Sabinov 0:0 (0:0)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Prvý strelecký pokus zápasu bol na strane hostí, strieľal J. Dlugoš. O minútu nato sa opäť ten istý hráč ocitol v prvej šanci stretnutia, keď využil zaváhanie domácej obrany, prešiel cez jej stred, no Ďurica si vynikajúcim zákrokom udržal čisté konto. Do dvadsiatej minúty si Sabinovčania vytvorili miernu územnú prevahu, z ktorej však nevyťažili nič. Po tomto úseku sa dostali k slovu už aj domáci, po štandardke nevýrazne hlavičkoval do stredu brány Suchý. O minútu opäť hlavou Matfiak mieril nad bránu. Po polhodine hry Babej pekne vyviezol loptu po čiare až do pokutového územia, kde našiel spätnou prihrávkou nepokrytého Glevického, ten však netrafil do odkrytého priestoru Eliášovej svätyne. V druhom polčase hráči Spišského Podhradia lepším pohybom zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Po rohu Mišenčík hlavou netrafil bránu. Sabinov pohrozil po brejku Kravcom, trafil len do náručia Ďuricu. V 66. min. si zasekol loptu na šestnástke Suchý, ale jeho strelu bravúrne zneškodnil Eliáš. V 70. min. z priameho kopu z 20 metrov Komara trafil len múr, na opačnej strane v podobnej situácii J. Dlugoš strieľal vysoko nad. V 80. min. Matfiakovu strelu z uhla Eliáš vyrážal na roh, po ňom Papcúnova hlavička len tak presvišťala okolo šibenice. A keďže v závere ani Prusákova a Matfiakova strela si nenašli cestu do brány, zaujímavý zápas sa skončil bezgólovou remízou.

ŽK: Mišenčik, Gonda - Vaško, D. Dlugoš. Rozhodca: Tabaka. Divákov: 200. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Haničák, Mišenčík, Papcún, Gonda (66. Prusák) - Babej, Komara, Suchý (75. Maliňák), Pokrivčák - Glevický, Matfiak. SABINOV: Eliáš - Vaško, Kerbčár, Kostovčík, Mruz (54.Verešpej) - Peregrin, D. Dlugoš (64. Vranko), J. Dlugoš, Jusko - Kravec (76. Lukáč), Sochovič.

PROGRAM 22. KOLA

Sobota 17. 4. o 16.00 hod.: Giraltovce - Bardejov, Sobrance - Krásna, 18. 4. o 10.30 hod. Topoľany - Svidník, o 16.00 hod.: V. Tatry - Sp. Podhradie, Sabinov - Lok. Košice, Stropkov - Snina, V. Opátske - Barca, V. Šariš - N. Hrušov.