Čakanie Spišiakov na víťazstvo pokračuje

Sportnet|12. apr 2010 o 00:00

Nálada pod psa. Takto stručne by sa dala opísať atmosféra v A-mužstve Spišskej Novej Vsi. Doteraz jarnou časťou kráčajú bez víťazstva a doma získali len bod za remízu so Zvolenom.

SP. NOVÁ VES.

Tréner varoval

Po zlých výsledkoch na domácom trávniku ich v sobotu čakal súper najťažší - prvá Moldava. Za prvú štyridsaťpäťminútovku možno Novovešťanov pochváliť. Lídra súťaže sa vôbec nezľakli, ba v niektorých fázach boli aj o niečo lepší. Čo z toho, keď na svetelnej tabuli bolo po prvom polčase hrozivých 0:3! A to ani jeden gól nestrelili hostia "z hry", len po dobre zahraných štandardných situáciách. "Nevyvarovali sme sa tomu, čo nám tréner pred zápasom zdôrazňoval - nedať hosťom šancu zahrávať 'štandardky'. Bohužiaľ, tri takéto akcie a z toho tri góly! Na čo sa budeme vyhovárať... Hra bola lepšia, povedal by som, že od zápasu k zápasu je to lepšie. Chýbali nám však dvaja kľúčoví hráči. Je pravda, že Moldava budila rešpekt svojím postavením v tabuľke, ale v takýchto zápasoch sa najlepšie hrá. Tu nemáte čo stratiť. Naozaj škoda tých troch gólov v prvom polčase," smutne povedal po zápase brankár Spišskej Novej Vsi Daniel Tököly.

Ide sa ďalej

Spišiaci mali, ale aj naďalej majú na úvod jari veľmi ťažké vyžrebovanie. Teraz ich čaká súboj v Humennom. Neradostný je aj pohľad na ich tabuľkové postavenie. Po zimnej prestávke boli na deviatom mieste. Nevýrazné výsledky posunuli Novovešťanov ešte nižšie. Tí najväčší pesimisti dokonca začínajú predpovedať boj o záchranu. "Už by sme chceli začal lepšiu sériu. Neniesť sa na tej vlne a nálade, ktorá teraz pretrváva," dodal brankár Spišiakov D. Tököly.