Trojica ešte neprehrala, kvarteto nevyhralo

Sportnet|9. apr 2010 o 00:00

Dohrávané 16. kolo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže uzavrelo druhú tretinu sezóny, ktorá je značne vyrovnaná hlavne v druhej polovici tabuľky.

V štyroch jarných kolách nebola núdza o prekvapenia a tie prinieslo aj stredajšie kolo.

KOŠICE. V ňom sa viac darilo domácim celkom a rovnako aj strelcom. Päť gólov videli diváci v Snine, ktorá aj vďaka hetriku Bednára deklasovala v šlágri Giraltovce. Lokomotíva vyhrala v derby nad Barcou 4:1, rovnakým výsledkom sa skončilo aj stretnutie Svidníka s Veľkým Šarišom. Zverenci trénera Pavla Piršča po prehre s V. Opátskym vyhrali tri zápasy v rade a z 15. priečky po zimnej prestávke sa vyšplhali na dvanástu. Uvedomujú si, že ešte nič nemajú vyhrané, ale dobrý vstup do odvety dodal hráčom viac istoty v boji o záchranu.

Slovan to nevie na nováčika

Hovorí sa, že každá séria sa raz končí, no v Giraltovciach zrejme nik nečakal, že ich úspešné ťaženie bez prehry sa skončí pod Vihorlatom. Aj keď mužstvo hrá v dobrej pohode, predsa len na nováčika zo Sniny nemá dobré spomienky. Na jeseň v dohrávke s ňou doma prehrali 0:1 a zrejme tento výsledok ešte rezonoval v hlavách hráčov. Ináč sa nedá vysvetliť úvod duelu v Snine a góly v prvej a štvrtej minúte, ktoré naštartovali nováčika a ten uštedril papierovému favoritovi druhú prehru vo vzájomných súbojoch. Pre Slovan to bol zároveň druhý zápas, v ktorom inkasoval 5 gólov, predtým sa o to postaral Bardejov. Zdá sa, že nováčik spod Vihorlatu to na giraltovský Slovan vie, o čom svedčí aj bilancia dvoch víťazstiev a skóre 6:0. Napriek debaklu si Giraltovce udržali druhú priečku, ale už iba jednobodovým náskokom pred treťou Sninou. Tá spoločne s Bardejovom a V. Opátskym ešte neprehrala a podobne ako na jeseň aj teraz tieto tri celky sú oživením vyrovnanej súťaže. Bodové rozdiely medzi mužstvami nie sú veľké a v každom kole pôjde viacerým o všetko. Líder má na čele dostatočný náskok a kvalitný mančaft, ktorý iste šancu nepustí z rúk. Viac pozornosti sa iste sústredí na zápasy celkov z dolnej a strednej časti tabuľky, ktoré zatiaľ ešte nie sú za vodou a čaká ich boj o záchranu.

Sabinov a Stropkov ešte nebodovali

Výsledky a výkony niektorých celkov sú v jarnej odvete rozčarovaním, keďže nezískali ani bod, alebo iba minimum, čo však nemalo až takú cenu. Štyri celky zatiaľ nevyhrali, z toho dva dokonca nemajú po štyroch kolách ani bod. Na dne jarnej tabuľky je dvojica Sabinov a Stropkov, ktorá napriek snaživým výkonom zaostáva za očakávaním. Ani jeden z nich nemá body na rozdávanie a pokiaľ sa hráči bodovo nepresadia, v poslednej tretine sezóny ich čaká poriadna šichta v boji o záchranu. Sabinovčania po solídnych výsledkoch v príprave sa v sezóne boria s premieňaním šancí, dali iba jeden gól, čo je žalostne málo. Ani obrana Slovana nestojí na pevných nohách a tucet inkasovaných gólov hovorí za všetko. Zrejme päťgólová prehra s Bardejovom podlomila sebavedomie hráčov, keď nezvládli dôležité zápasy s celkami z dolnej časti tabuľky. Po sebe prehrali, ako sa hovorí, dva šesťbodové zápasy doma so Svidníkom a v stredu v Sobranciach. Nečudo, že tie už strácajú iba bod na nich a pokojne sa môže stať, že po dlhých kolách sa z tejto priečky môžu odpútať. Nevýrazné výsledky dosiahol aj Stropkov, ktorého iste viac mrzí domáca prehra o gól so Sp. Podhradím ako ostatná s lídrom súťaže. Na jarné víťazstvo čaká Barca aj V. Šariš, ktorým rovnako tečie do topánok.

Jarná tabuľka

Treťoligisti majú za sebou štyri kolá, pričom v tabuľke chýba výsledok zápasu V. Tatier a Sobraniec. Napriek tomu je pohľad do jarného peletónu viac ako zaujímavý.

1. Bardejov 4 4 0 0 10:1 12

2. V. Opátske 3 3 1 0 5:1 10

3. Svidník 4 3 0 1 9:2 9

4. Giraltovce 4 3 3 0 1 7:6 9

5. Snina 4 2 2 0 10:3 8

6. Lok. Košice 4 2 1 1 9:4 7

7. Sp. Podhradie 4 2 1 1 8:7 7

8. Krásna 4 2 1 1 3:3 6