Kaid: Výsledok je krutý

V nasadení. Tréner Kaid (vľavo) pri rozdávaní pokynov.
V nasadení. Tréner Kaid (vľavo) pri rozdávaní pokynov. (Autor: veja)
Marián Špacai|7. apr 2010 o 00:00

Vodní pólisti ČH Hornets držali po polovici zápasu nerozhodný výsledok s jedným z najlepších klubov planéty.

Potom však už prišiel belehradský uragán, ktorý viac nedovolil sršňom ani skórovať. Partizan tak v Košiciach vyhral 11:4.

KOŠICE. V zápase Euro-interligy Košičania proti Partizanu veľké oči nemali. Ani nemohli, veď Belehrad je úplne iná úroveň. Poradiť si s ním nevedia ani renomovanejší súperi. Aj tento rok bude hrať Final four Euroligy a v Euro-interlige kráča suverénne bez straty bodu.

Dve štvrtiny perfektné

Partizan síce napokon neprišiel do Košíc v najsilnejšej zostave, niektoré zvučné mená dostali pri náročnom programe klubu voľno. Aj tak však disponoval viacerými skvelými hráèčmi, reprezentantmi a bol vysokým favoritom. Spočiatku to však nepotvrdzoval, ČH Hornets prekvapujúco viedli 3:1, ešte v polovici stretnutia bol stav 4:4. "Konečný výsledok je krutý, nezodpovedá pomeru síl vo vode. Prvé dve štvrtiny boli ozaj perfektné," hodnotí tréner Košičanov Róbert Kaid.

Neuveriteľný fyzický fond

Druhú polovicu hry už rozkrútili Srbi svoj kolotoč a túto fázu hry vyhrali 7:0. "Prejavil sa ich fyzický fond, neuveriteľne silné nohy. Bolo ozaj vidieť, že je to jeden z najlepších, ak nie úplne najlepší tím vo svete." Už pred stretnutím sa generálny manažér sršňov Štefan Šmihuľa vyjadril, že Partizanu pri ich prepracovanej obrane ťažko vôbec streliť gól. V tretej a štvrtej štvrtine sa to do bodky naplnilo. "Presne tak. Kým naši chlapci vládali, išlo to. Potom sa už nevedeli presadiť," skonštatoval R. Kaid.

Trikrát vonku

V Euro-interlige košickí diváci hráčov ČH Hornets už neuvidia. Všetky tri zostávajúce stretnutia odohrajú v bazénoch súperov, dvakrát v Budapešti s Honvédom a Ferencvárosom a na úplný záver v rumunskej Oradei. Budú sa teda mať poriadne čo oháňať, aby si udržali priebežne výborné piate miesto v súťaži. EŠte predtým v piatok ich čaká extraligové derby proti Akademiku. Pripravujú sa naň bez reprezentantov Bača, Nižného, Palaščáka, Grutku i Kolárika, ktorí včera odcestovali na akciu národného tímu do Rumunska.