Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
JEDINÝ GÓL HOSTÍ V DEVÄTNÁSTOM KOLE VSIETIL POPRAD

Vedúca trojica nastrieľala po tri góly

V II. futbalovej lige sa vedúca trojica bez väčších problémov presadila. Moldava, Vranov aj prešovská juniorka svojim súperom nastrieľali zhodne po tri góly. Naopak, posledné dva tímy tabuľky sa strelecky nepresadili.

Dvojgólový. Dávid Leško z tímu prešovských juniorov dvoma gólmi rozhodol o výhre svojho tímu nad rezervou Žiliny.(Zdroj: Viktor Zamborský)

V II. futbalovej lige sa vedúca trojica bez väčších problémv presadila. Moldava, Vranov aj prešovská juniorka svojim súperom nastrieľali zhodne po tri góly. Naopak, posledné dva tímy tabuľky sa strelecky nepresadili. Napriek tomu brali aspoň bod za bezgólové remízy - košické béčko v Humennom, Stará Ľubovňa doma so Zvolenom. Zaujímavé je, že hostia vsietili iba jediný gól, Popradu však k bodom nepomohol.

Stará Ľubovňa - Zvolen 0:0

STARÁ ĽUBOVŇA. V 24. minúte po centri Štiebera hlavičkoval nepresne Dlugoš. Hostia opäť pohrozili ďalekonosným pokusom, keď v 32. minúte poriadne vystrašil brankára Bičuša strelou z 20 metrov Špánik. Jeden z najlepších a najstarší hráč na ihrisku Pavlišin, ktorý dokonca zatienil i svojich mladších spoluhráčov, sa v 41. minúte pohral s dvoma protihráčmi, uvoľnil sa na hranici šestnástky, no jeho strelu kryl pozorný hosťujúci brankár. Obraz hry sa zmenil nástupom druhého polčasu. Gorali namiesto očakávaného tlaku čoraz častejšie ponechávali loptu na kopačkách Zvolenčanov, spokojných s remízovým stavom. A keď sa k tomu pridalo množstvo nepresností, dlho sa nebolo na čo pozerať. V 58. minúte po centri Želiezku prepadla lopta domácemu brankárovi Bičušovi cez ruky a len so šťastím neskončila v sieti. Istotu mu nepridal ani ďalší pokus Debnára v 62. minúte, keď po podobnej chybe zažehnal nebezpečenstvo v poslednej chvíli jeden z obrancov. Azda najväčšiu príležitosť zápasu spálil v 69. minúte kamerunský legionár Kamdem, keď po akcii Pavlišina s Dlugošom netrafil z päťky odkrytú Vreštiakovu bránu. V 75. minúte prekvapil neistého domáceho gólmana centrom z polovice ihriska Debnár. Bičuš loptu s námahou vytesnil na rohový kop. Poslednú možnosť vyrovnať mali domáci hráči trochu prekvapujúco po centri Galika, keď loptu zastavila až žrď zvolenskej bránky.

Stará Ľubovňa: Bičuš – Kosturko, Hricov, Cíferský, Galik - Krajňák, Pavlišin, Štieber (72. Straka), Pyda – Dlugoš, Kamdem (84. Sivuľka). Zvolen: Vreštiak – Tyčiak, Debnár, Želiezka, Mihál – Bohuš, Špánik, Karakačanov (73. Pavúk), Blaho (82. Zatroch) – Macejko, Ostrihoň. ŽK: Kosturko - Želiezka. Rozhodoval: Ihring, 670 divákov.

Prešov jun. – Sp. Nová Ves 3:0 (1:0)

PREŠOV. Spišiaci mohli v 7. min. otvoriť skóre, Čomič však zbytočne váhal so zakončením hlavou. Vzápätí na opačnom konci mohol potrestať chybnú rozohrávku M. Petruša Belejík, ktorého poslal do vyloženej šance Dolný. Bývalý "áčkar" však sám zoči-voči Danišovi mieril iba do jeho nôh. V 24. min. už brankár hostí kapituloval, strelou po zemi zblízka sa presadil Dolný – 1:0. Tutovku potom zahodil Guba a tečovaná Belejíkova strela letela milimetre vedľa. Až potom sa osmelili aj Spišiaci, z troch streleckých pokusov bol najnebezpečnejší Sirkov, ktorý z desiatich metrov prestrelil. Po hodine hry sa nepresadil v sľubnej šanci Kentoš, avšak o tri minúty neskôr nebol pre D. Leška problém pol metra pred čiarou pohodlne skórovať – 2:0. Žolíkom Spišiakov mohol byť Palasiewicz, ktorý sekundy po príchode na ihrisko pálil tesne vedľa a po ňom aj L. Horváth z hranice šestnástky mieril nad. Pre zmenu žolíkom Šarišanov sa mohol stať Hrehovčík, lopta po jeho tvrdom zakončení letela popri ľavej šibenici. Zeleno-bieli nakoniec predsa len zvíťazili rozdielom triedy. D. Leško dosiahol gól po zemi po prihrávke Kentoša – 3:0. V nastavenom čase mala síce strela hosťujúceho L. Horvátha potrebnú razanciu, chýbala jej však presnosť.

Góly: 63. a 84. D. Leško, 24. Dolný. ŽK: L. Horváth, Stadnyk. Divákov: 133. Rozhodca: Š. Leško. Prešov jun: Poloha – Kačala, Janev, Dubecký, Zbiňovský – Dolný (86. Hatok), Kentoš, Jacko, D. Leško (90. P. Leško). – Belejík, Guba (60. Hrehovčík). FK: Daniš – Stanislav, M. Petruš, Sedláček, Ziemba – L. Horváth, Sirko, Čomič (63. Palasiewicz), Kokočák – Čekovský, Stadnyk (72. Augustín).

Humenné - Košice B 0:0

HUMENNÉ. Domáci predviedli najslabší výkon sezóny, keď ich jediným svetlým momentom bola šanca kapitána Marca až v 80. minúte... Ako prví mierili medzi žrde domáci, už v 4. min. vyskúšal Drogba z 22 m pozornosť Brudňáka, to bolo z humenskej strany na dlhé chvíle všetko. Hostia boli behaví, v 7. a 9. min. skúšal šťastie Digoň, pričom raz musel Bálint zasahovať. Gál-Andrezly na ľavej strane motal hlavu defenzíve 1. HFC, a tak v 20. min. tréner Valkučák prehodil rozostavenie, keď k šikovnému Košičanovi posunul rýchlonohého Jurova. Prvú šancu mali hostia v 21. min., pričom z päťky hlavičkoval Pačinda nad, v 41. min. mieril nepresne z hranice šestnástky Gál-Andrezly. Do druhého polčasu prišiel J. Goga, v ofenzíve už 1. HFC viac podržal loptu, Berjanidze nemal z 25 m presnú mušku. Druhú šancu hostí mal humenský odchovanec Skvašík, ktorý sa prekľučkoval až do päťky, no Bálint udržal čisté konto. Po hodine hry rozhodca Mriglot privrel oči na "kosu" Gondoľa (na Jurova), pričom obranca hostí už mal na tričku žltú kartu... Strelu Gála-Andrezlyho z 18 m kryl Bálint, v 75. min. postupovali hostia v prečíslení, ale Digoň z výhodnej pozície pálil vedľa. V 81. min. tak napokon mohli skórovať domáci: na center Chudinu si výborne naskočil Marec, hlavičkoval zo 7 m prudko, ale presne na Brudňáka. Keď krížnu strelu Pačindu zneškodnil Bálint, východniarske derby gól neprinieslo.

Žlté karty: Peter Šuľák - Gondoľ. Rozhodoval: Mriglot. Diváci: 425. 1. HFC: Bálint - Peter Šuľák, Berjanidze, Marec, Baranek - M. Gavaľa (62. Chudina), Ondica (46. J. Goga), Drogba, Jurov (70. Karafa) - Santos, Hamuľák. Tréner Jozef Valkučák. MFK B: Brudňák - Kražeľ, Gondoľ, M. Šimko, M. Adam - M. Tóth (76. Hajník), Skvašík, Kavka, Gál-Andrezly (90. Hojstrič) - Pačinda, Digoň. Tréner Bohumil Andrejko.

Trebišov – Lipany 1:0 (0:0)

TREBIŠOV. Opäť ťažký terén na trebišovskom štadióne sťažoval hráčom oboch mužstiev hrať kombinačný futbal. Prvý rohový kop zahrávali hostia v 8. minúte, k odrazenej lopte sa dostal Hudý a parádnou strelou spoza hranice šestnástky vystrašil domácich a opečiatkoval brvno Poľackého brány. Na druhej strane zahodil svoju príležitosť domáci Čižmár, ktorý v dobrej šanci prestrelil Talianovu svätyňu. Azda najslabším článkom na ihrisku bol hlavný arbiter stretnutia, ktorého rozhodnutia pomerne často dvíhali divákov zo sedadiel. Najviac však poškodila domácich jasná ruka hostí vo vlastnej šestnástke päť minút pred koncom prvého polčasu. Úvod druhej polovice patril Zemplínčanom, po priamom kope Gumana otvoril skóre zápasu peknou hlavičkou k pravej žrdi Talianovej brány kapitán Slavoja Capko. O dve minúty mohli domáci svoj náskok zvýšiť. Toporčák potiahol loptu v strede poľa, krížnou prihrávkou našiel Drobňáka, ten však mieril len do brankára hostí. Na opačnej strane preveril Poľackého pozornosť nedôraznou strelou Kirňak. V 67. minúte prenikol po ľavej strane čerstvý hráč na ihrisku Patkanóci, Janič ho nedovolene stiahol a po druhej žltej karte musel predčasne pod sprchy. Oslabení hostia sa nevzdávali, vyloženú šancu si ale nevypracovali. Naopak domáci mali po faule na Čižmára tri minúty pred koncom výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil Guman, jeho peknú strelu zastavilo brvno. Do konca stretnutia sa už na ihrisku nič zaujímavé neudialo. Trebišov opäť doma neprehral, ba čo viac, ani neinkasoval.

Góly: 48. Capko. ŽK: Olah, Čižmár, Capko, E. Lukáč – Janič, Andraščík, Turok-Heteš, Gomoľa. ČK: Janič (po druhej žltej). Pred 300 divákmi rozhodoval Weiss. Slavoj: Poľacký - Petrovský, Olah, Baka, E. Lukáč - Toporčák, Capko, Guman, Drobňák (64.Patkanóci) - Rusnák (79.Rugolský), Čižmár. Odeva: Talian - Turok-Heteš, Kovalík, Gomoľa, Janič - Pončák, Hudý (84.Hovanec), Drobňák, Andraščík, Sekerák - Kirňak (69.Angelovič).

Vranov – Žilina B 3:0 (1:0)

VRANOV. Veľmi kvalitné stretnutie pripravili v sobotu svojim divákom domáci futbalisti. Do súpera sa pustili hneď od začiatku a v 11. minúte Opielovu strelu hosťujúci brankár len s námahou vytlačil na roh. Následné z rohu Baran hlavičkoval tesne vedľa brány. Domáci naďalej hýrili aktivitou. V 20. minúte po peknej akcii Baran, Šamo, Pekár minul bránu. Diváci sa dočkali gólu v 39. minúte Vožný zahral perfektne priamy kop a Pekár hlavou otvoril skóre. Hostia do polčasu vysielali na našu bránu iba propagačné strely z diaľky. Navyše v 45. minúte videl hosťujúci Škvarka červenú kartu za sotenie Barana. Po zmene strán naši pokračovali v útočnej aktivite a v 51. minúte Pekár sám pred brankárom prestrelil bránu. V 58. minúte agilne hrajúci Vožný opäť pekným centrom našiel Lazúra a ten pohodlne zvýšil na 2:0. A o necelé 4 minúty Vožný z ľavej strany prudko vystrelil, loptu vyrazil brankár pred Pekára, ktorý upravil na konečných 3:0. V 82. minúte striedajúci Kulich pekne potiahol útok, Pekár však jeho center minul. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a domáci si pripísali ďalšie víťazstvo.

Góly: 39. a 62. Pekár, 58. Lazúr. ŽK: Streňo – Filo, Škvarka. ČK: Škvarka. Rozhodca: Kakaščík - 600 divákov. Vranov: Pulen – Petro, Jenčko, Kišš, Komár (71.Tomčák) - Opiela, Baran, Šamo (68.Kulich), Vožný (68. Streňo),- Lazúr, Pekár. Žilina B: Rakovan - Poleť, Povinec, Pleško, Belko - Škrobák(46.Lončík), Šimko, Tomanica, Filo - Christu (71.Ihnatišin), Škvarka.

Moldava - Poprad 3:1 (1:0)

MOLDAVA. Úvodná štvrťhodinka patrila hosťom, ktorí sa dostali do sľubnej gólovej situácie, keď Dvorožňakovu hlavičku brankár Vojtaško bravúrne kryl. Domáce mužstvo sa naštartovalo v 13. min., pri štandardnej akcii Gavlák zakončoval, avšak zo 7 m pálil nad. Gavlák sa dostával do dobrých šancí, ale chýbala mu gólová koncovka. V 30. min. zahrávali domáci rohový kop na zadnú tyč, odkiaľ Kokanovič našiel nekrytého Jurka, ktorý otvoril skóre. V 39. min. sa Kokanovič odhodlal k veľkému sólu, ale jeho gólovú prihrávku Dupkala nezužitkoval. V druhom polčase v 50. min. našiel Pančík voľného Jurka, no jeho strelu Vernarský zázračne vyrazil. V 59. min. sa Gavlák rútil sám na Vernarského, ale netrafil bránu. Všetko si vynahradil v 64. min., keď po rohovom kope hlavou prekonal hosťujúceho brankára. Hostia sa pred bránu domácich dostávali len sporadicky, v 68. min. sa k odrazenej lopte dostal Vitkaj a jeho strelu gólovo tečoval Dvorožňak, ktorý tak znížil na 2:1. V 71. min. Smolec krásne zabehol za obranu hostí a po jeho prihrávke Pančík stanovil konečné skóre.

Góly: 30.Jurko, 64.Gavlák, 71.Pančík - 68. Dvorožňak. FK Bodva: Vojtaško, Hanzuš, Kováč, Kaminský, Majný, Pančík, Kokanovič, Brezničan (83. Andraščík), Dupkala (63. Smolec), Gavlák (72. Bačík), Jurko. Poprad: Vernarský, Pazúr, Daško, Vitkaj, Rams, Kočiš (73. Rusňák), Monka (46. Michlík), Dvorožňak, Ondruš (87. Hoššo), Bendík, Tropp. ŽK: Kaminský, Brezničan, Jurko - Bendík, Hoššo. Rozhodoval: Anguš.

PROGRAM 20. KOLA

10. 4. o 10.30 hod.: Košice B - MFK B. Bystrica, Ličartovce o 15.30 hod.: Lipany - S.Ľubovňa, Zvolen - Vranov, Sp. N. Ves - Moldava, Poprad - Humenné, Podbrezová B - D. B. Bystrica B, 11.4. o 10.30 hod.: Žilina B - Prešov B, o 15.30 hod.: Čadca - Trebišov.

Najlepší strelci

12 gólov: Jurko (Moldava), Tubonemi (Podbrezová B)

10 gólov: Šamo (Vranov)

8 gólov: T. Záhradník (Lipany)

7 gólov: Kubus (Poprad)

6 gólov: D. Leško (Prešov jun.), Maťaš (Poprad), Dlugoš (St. Ľubovňa), Hamuľák (Humenné), M. Sedliak, Kožička (obaja Podbrezová B), Andraščík,Šuhaj (obaja Lipany), Ľ. Horváth (Sp. N.Ves), Ľ. Rusnák (Trebišov), Lazúr (Vranov), Gavlák (Moldava)

5 gólov: Stadnyk (Spišská Nová Ves), Baran (Vranov), Fizek (Čadca),

4 góly: Vršajevič, Drahul (obaja Prešov jun.), Laksík, Vician (obaja B.Bystrica B), Valentýni, Cimernam, Starší (všetci MFK ­ Banská Bystrica), Toporčák, Capko (obaja Trebišov), Zlatkovič, Ihnatišin (obaja Žilina B), Seman (Moldava), R. Michalík, Šidlo (obaja Čadca),

3 góly: Kulich (Vranov), Gál-Andrezly, Cuprišin (obaja Košice B), Kováč (Moldava), Vožný (Vranov), Kupčík, (MFK ­ Banská Bystrica), K. Číž (Zvolen), Fotyik, Koristek (obaja Žilina B), Belejík, Guba (Prešov jun.), Drogba (Humenné), Bohuš, Tyčiak (obaja Zvolen), Kirňák (Lipany)

2 góly: Nikel, Pančík, Kočan (všetci Podbrezová B), Pačinda (Košice B), Pribula, Juan Pedro, Mariano Bernardo, Kentoš, Dolný (všetci Prešov jun.), Šulgan, Jakubec (obaja Čadca), Pavúk, Želiezka, Pelegríny (všetci Zvolen), Baka, Michalík, Olah, Čižmár (všetci Trebišov), Snitka, Kostúrik, Štuber, Koriste, Ihnatišín, Bobor (všetci Banská Bystrica B), Pončák (Lipany), Chupáč, Hasanovič, Polinčák (všetci Žilina B), Santos (Humenné), Krajňák, Štieber (obaja St. Ľubovňa), Paraska, Tomčák, M. Pekár (všetci Vranov), Čekovský, Sirko (obaja Sp. N. Ves), Timkovič (Moldava).

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Dukla Banská Bystrica B - Čadca 3:0 (1:0). Góly: 38. Laksík, 69. Snitka, 76. Kostúrik, rozhodoval: Ježík, 80 divákov.

MFK Banská Bystrica - Podbrezová B 0:0, rozhodoval: Krivošík, 140 divákov.

1. Moldava 18 12 2 4 37:15 38
2. Vranov 18 12 2 4 35:17 38
3. Prešov jun. 19 12 1 6 35:20 37
4. Trebišov 18 10 4 4 27:14 34
5. Podbrezová B 19 8 8 3 33:12 32
6. Lipany 18 9 5 4 27:14 32
7. B. Bystrica B 19 9 3 7 25:31 30