Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Postup do finále musia Košičania ešte odložiť

Vo štvrtom stretnutí semifinálovej extraligovej série porazili hokejisti Martina Košičanov 2:1 a v sérii znížili na 1:3. Košice tak nevyužili prvý finálový mečbal, druhý pokus budú mať v stredu v Steel Aréne.

Kapitán Košíc Peter Bartoš (vľavo) v súboji s martinským Davidom Appelom.(Zdroj: SITA/Michal Miartuš)

Vo štvrtom stretnutí semifinálovej extraligovej série porazili hokejisti Martina Košičanov 2:1 a v sérii znížili na 1:3. Košičania tak nevyužili prvý finálový mečbal, druhý pokus budú mať v stredu v Steel Aréne.

MARTIN. Úplne iný zápas rozohrali Martinčania vo svojom štvrtom pokuse zdolať Košičanov. Prvú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, na oboch stranách po troch hráčoch a chaos v hre využili lepšie domáci hrajúci s obrovským nasadením. Už v 5. min Themár zoči voči pred Hudáčkom najskôr nedal, no odrazený puk sklepol do siete. Košičanov mohli mrzieť tri presilovky za sebou, z ktorých vyťažili pramálo a aj preto prišiel ku koncu tretiny v 19. min zaslúžený trest. Z ľavého krídla pohotovou strelou prekonal Hudáčka druhý raz Říha a keby v 20. min videorozhodoca uznal gól Jabrockého, Košičania by sa zo spletitej situácie ťažko prehrýzli. Našťastie pre nich zaúradovala vysoká hokejka a východniari mohli aj naďalej hľadať recept na spečatenie semifinálovej série. Martinčania po prvej tretine viedli vysoko aj na šance, v ktorých sa často ocital najmä priebojný Uram márne hľadajúci spôsob ako vyzrieť na Hudáčka.

Do druhej tretiny vkorčuľovalo na ľad úplne iné košické mužstvo a naopak, domáci s vedomím náskoku sa viac zamerali na obranu. Podstatné bolo pre nich, že súperovi nedovolili streliť kontaktný gól, najmä vďaka brankárovi Dzubinovi a aj nepresnej mušky. V 24. min jednu z mála martinských akcií dotiahli do prečíslenia Trokan so Říhom bez gólového efektu, na druhej strane sa však vzruchu rodilo podstatne viac. V 27. min prinútil Dzubinu k zákroku Rud. Huna, o dve minúty neskôr nepresne mierili Andrašovský a Húževka, v 33. min sa pokúšal prestreliť domáceho gólmana Jenčík, no nepochodil rovnako ako o pár sekúnd neskôr Šeda.

V tretej tretine už museli Košičania staviť všetko na útok, preniesli si do úvodu ešte 85 sekúnd presilovky, domáci však odolali všetkým závarom, neskôr aj pokusom Grona, Andrašovského a Mertela. V 52. min Appelova strela pripomenula, že Martinčania na ofenzívu úplne nezabudli, aj keď priorita bola nepriepustná defenzíva. S pribúdajúcimi minútami bolo zrejmé, že tak ako deň predtým Martinčania sa strelecky zruinujú aj Košičania a že definitívnu pečať semifinálovej série neudelia. V 57. min po sekaní Deyla na Říhu nepremenil Říha trestné strieľanie, to však už na víťazstve domácich nič nezmenilo, len dramatickejšie podfarbilo záver. V 59. min Gron strelou pod hornú žŕdku znížil, no následná minútová power play už efekt nepriniesla.

Dušan Gregor, tréner Martina: "Chlapci ukázali chuť, hoci nálada pred zápasom nebola najlepšia. Vyšiel nám úvod, vypracovali sme si dvojgólový náskok a to nám ešte rozhodca tretí gól neuznal. Košičania potom vyvinuli veľký tlak, no víťazstvo o gól sme si zaslúžili. Dzubina zachytal dobre a podržal mužstvo."

Rostislav Čada, tréner Košíc:
"Nezachytili sme úvod zápasu, inkasovali sme gól a už v prvej tretine sme si prehrali zápas. Nie je však dôvod na paniku, vedieme v sérii 3:1 a v Košiciach máme v stredu možnosť definitívne rozhodnúť o postupe do finále."

MHC Martin - HC Košice 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) - stav série 1:3

Góly: 5. Themár (Markovič, Galamboš), 19. L. Říha (Appel, Pozník) - 59. Gron (Grman, R. Huna).

Vylúčení 5:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 3 500 divákov. Rozhodovali Baluška, Goga - Bundil Tomáš, Stano.

MHC Martin:
Dzubina - Polák, Kozák, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Poznik, Važan, Brcko - Uram, Jabrocký, Beran - Appel, Říha, Trokan - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Zeliska, Dornič.

HC Košice: Hudáček - Tabaček, Homer, Deyl, Šeda, P. Mikuš, Grman - Rudolf Huna, Gron, Bartoš - J. Sýkora, Húževka, Andrašovský - Dravecký, Jenčík, Vorel - Gmitter, Šachl, Mertel.

Košická doprava kolabuje aj počas týždňa mobility

Najkritickejšie križovatky riadi polícia.

Žiačka prišla o život počas lyžiarskeho výcviku. Obžalovali učiteľku

Od tragédie na Plejsoch uplynulo vyše 18 mesiacov.

Nehoda na diaľnici pri Prešove si vyžiadala jednu obeť

Pri havárii dvaja ďalší ľudia utrpeli zranenia.

ŠPORT

Valach: Ak Petrovi niekto nepomáha a potom ho prešprintuje, divák to vidí

Dva roky za sebou priviedol Ján Valach ako tréner mužskej reprezentácie Petra Sagana k titulu majstra sveta.