Košičania bodovali aj na Slovane

Súboj. Marián Had (vpravo) zo Slovana a Miroslav Viazanko z Košíc.
Súboj. Marián Had (vpravo) zo Slovana a Miroslav Viazanko z Košíc. (Autor: čtk)
SITA|6. apr 2010 o 00:00

Vo futbalovej Corgoň lige pokračujú Košičania v úspešnom jarnom ťažení. Remizovali na Slovane, MFK bojuje nekompromisne o záchranu. Prešovu sa až tak nedarilo, v Dunajskej Strede Tatran prehral.

Vo futbalovej Corgoň lige pokračujú Košičania v úspešnom jarnom ťažení. Zo 7 vystúpení neprehrali ani jediné, v sobotu remizovali na Slovane, MFK bojuje nekompromisne o záchranu. Prešovu sa až tak nedarilo, v Dunajskej Strede Tatran prehral, keď domáci strelili víťazný gól 5 minút pred koncom zápasu.

Slovan - Košice 0:0

ŽK: 68. Breznaník - 15. Hovančík, 78. Fernando López, ČK: 72. Breznaník - 23. Hovančík (obaja po druhej ŽK), rozhodovali: Samotný - Vorel, Košecký, bez divákov. Slovan Bratislava: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Had - Guédé - Ivana, Grendel (84. Božič), Breznaník - Masaryk (60. M. Kuzma), Sylvestr. Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - Serečin (46. L. Janič), K. Kuzma, Hovančík, Milinkovič (86. Pérez Stoeten), Paunovič (76. Viazanko) - D. Škutka.

Bratislava. Duel lídra Corgoň ligy a posledného mužstva najvyššej futbalovej súťaže sa hral bez divákov, keďže Slovan dostal od disciplinárnej komisie trest za výtržnosti jeho priaznivcov v predchádzajúcom súboji v Trnave. V úvode zápasu mali viac z hry prekvapujúco hostia. V úvodných desiatich minútach mali možnosť dvakrát zahrávať rohový kop, pričom pri tom druhom musel Dosoudil zachraňovať pred Paunovičom, ktorý sa dostával do gólovej šance. Od 23. min. hrali Košičania bez vylúčeného Hovančíka, ktorý dostal žlté karty za faul a držanie dresu a musel odísť predčasne pod sprchy. Od tohto momentu mal Slovan územnú prevahu, ale bez výsledku. Až 3 minúty pred koncom I. polčasu prvýkrát Lópeza vážne ohrozil Sylvestr, no po sóle trafil iba pravú žrď. Po zmene strán zvyčajný tlak Slovana gól nepriniesol. Sériu rohov obrana hostí na čele s výborným dirigentom - brankárom
Fernandom Lópezom s prehľadom likvidovala. V gólových šanciach neuspeli striedajúci M. Kuzma, Guédé a v nadstavenom čase ani Had. Slovan rovnako ako Košice dohrával iba s desiatimi hráčmi, keď v 72. min. dostal druhú žltú kartu kapitán Breznaník.

D. Streda - Prešov 2:1 (1:1)

Góly: 15. Marcin, 85. N'Kendo - 10. M. Poliaček, bez kariet, rozhodovali: Hracho - Chládek, Lieskovský, 1 297 divákov. Dunajská Streda: Szamotulski - Helísek, Elong Elong, Marcin, Kazlauskas - Nikolič, Boya, Seelaus, Balla (78. Zs. Németh) - N'Kendo, Koejoe. Prešov: J. Mucha st. - Prekop, Piter-Bučko, Hanek, Josl - Papaj, M. Poliaček, P. Katona, P. Lipták, Tesák (87. Ižvolt) - Mariano Bernardo (59. Pavol Jurčo).

Dunajská Streda. Hralo sa síce obojstranne útočne, ale obe mužstvá ako keby nepoznali pojem medzihra. Ani sa nesnažili o kombináciu, o technickú hru a väčšinou iba nakopávali dlhé lopty a hrali na náhodu. V 10. min. Balla stratil v stredovom kruhu loptu, Katona poslal medzi troma obrancami Poliačekovi kolmicu a ten lišiackou prízemnou strelou prekvapil domáceho gólmana - 0:1. O päť minút neskôr po priamom kope Nikoliča odvrátila prešovská obrana center iba k Ballovi, ten z hranice šestnástky vypálil a pred bránkou nikým nekrytý Marcin hokejovým tečom vyrovnal - 1:1. V závere ožili futbalisti FK DAC 1904. Najprv síce musel zneškodniť Liptákov akrobatický pokus domáci gólman Szamotulski, ale neskôr sa pred Muchom postarali o závar Elong Elong a NďKendo. Posledne menovaný z otočky trafil iba hosťujúceho obrancu. V 40. min. sa šikovný Katona predral až pred domáceho gólmana, ale Poliak Szamotulski jeho strelu bravúrnym reflexom vytlačil na roh. Po zmene strán mal viac práce domáci gólman, ktorý vychytal Haneka aj Tesáka. Pred Muchom neuspel N'Kendo, keď mieril iba do brankára. Domáci gólman musel následne čeliť sólu Jurča. Ten mu však prácu uľahčil, keď spálil tutovku - z hranice šestnástky mieril trestuhodne vedľa. A tak mohol mať posledné a rozhodujúce slovo aktívny Kamerunčan N'Kendo, ktorý sa v 85. min. po rohu akrobatickým spôsobom postaral o prvé jarné víťazstvo domácich.

Hlasy trénerov

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Chýbajú nám kľúčoví hráči. Potrestaný brankár, tvoriví stredopoliari, na mnohých postoch nastúpili hráči po zraneniach. Prešov bol kombinačne lepší, naše mužstvo však ukázalo, že vie zabojovať a víťazstvo bolo skôr zásluhou snahy, než umenia."

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): "Vedeli sme, že domáci majú silné štandardné situácie. Napriek tomu sme inkasovali práve po rohovom kope, keď si niektorí hráči nesplnili svoje defenzívne povinnosti. Myslím si, že herne sme mali navrch, hlavne v druhom polčase. S predvedeným výkonom som viac-menej spokojný, samozrejme, s výsledkom nemôžem byť."

Najúspešnejší strelci

13 gólov: Róbert Rák (Nitra)

11 gólov: Juraj Halenár (Slovan)

10 gólov: Pavol Masaryk (Slovan), Ján Novák (Košice), Ivan Lietava (Žilina)

9 gólov: Tomáš Oravec (Žilina)

Žilina - Trnava 5:1 (3:1). Góly: 24. a 60. Lietava, 31. Rilke, 35. Piaček, 58. T. Majtán - 8. M. Guldan. ŽK: 83. Lietava - 76. Juhász, rozhodovali: Kružliak - Balko, Somoláni, 5 039 divákov.

Senica - Dubnica 1:1 (1:0).
Góly: 18. Vrťo - 74. Bruško (z pok. kopu), ŽK: 36. Vlasko, 45+. Merzič, 72. Homola - 36. Bruško, 65. Chupáč, rozhodovali: Vnuk - E. Weiss, Bóllo, 1 242 divákov.

B. Bystrica - MFK Petržalka 4:0 (3:0).
Góly: 8. Michal Ďuriš, 34. Seye, 42. Pleva, 64. Pich, ŽK: 3. Šedivý, 7. Hílek (obaja Petržalka), ČK: 20. D. Pires (Petržalka) po faule, rozhodovali: Prešinský - Cuninka, D.
Hrčka, 1 790 divákov.

Nitra - Ružomberok 3:1 (2:1).
Góly: 3., 44. a 75. Rák (druhý z pok. kopu) - 26. Zošák, ŽK: 14. J. Maslo, 21. Sivčevič, 44. Hrdlička, 65. Kostelný (všetci Ružomberok), rozhodovali: Chmura - Brendza, Ádám, 810 divákov.