Dobrí anjeli sú vo finále, Prešovčanky si vynútili piaty zápas

Tuhý súboj o loptu vo štvrtom semifinále. Vľavo Prešovčanka Jennifer Risperová, vpravo Lizzane Murphyová z Ružomberka. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
SITA|4. apr 2010 o 19:25

Basketbalistky Dobrých anjelov Košice sa stali prvými finalistkami extraligy, keď porazili v semifinálovej sérii Poprad 3:1 na zápasy. BK PU Bemaco Prešov vyhral štvrté semifinále nad Ružomberkom a vyrovnal stav série na 2:2.

POPRAD. Domáce chceli zopakovať svoj výkon spred týždňa, keď získali cenný skalp úradujúceho slovenského majstra. Veľká snaha im však zväzovala ruky, čo negatívne poznačilo ich herný prejav. Chyby Popradčaniek skúsený súper využil a poľahky sa dostal do vedenia, ktoré z rúk nepustil. Košičanky víťazstvom 81:66 ukončili semifinálovú sériu a budú môcť obhajovať lanský titul.

ŽBK Whirlpool Poprad - Dobrí anjeli Košice 66:81 (18:25, 12:21, 18:21, 18:14) - konečný stav série 1:3

Najviac bodov: Brackettová 17, Tetemondová 12, Ivanová 10 - Lawlessová 17, Číkošová 13, Kupčíková 12.

TH: 19/13 - 27/20, fauly: 24 - 20, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Janáč, Margala a Šarišský, 1 400 divákov

Prešovčanky budú bojovať ešte vo štvrtok

PREŠOV. Úvod duelu medzi Prešovom a Ružomberkom bol vyrovnaný, ale od 7. min si domáce vypracovali sedembodový náskok, ktorý v 16. min zvýšili už na 16 bodov (36:20). Ružomberčanky sa potom v priebehu troch minút dotiahli na rozdiel piatich bodov a v tretej desaťminútovke dokonca prehrávali už len o dva body. Prešovčanky však pred výbornou kulisou opäť zabrali a do záverečnej štvrtiny išli s desaťbodovým náskokom (53:43). V nej si vedenie udržiavali, hostky skorigovali výsledok v poslednej minúte dvoma trojkami Grešnerovej na konečných 67:72. O postupujúcom do finále sa rozhodne vo štvrtok na palubovke Liptáčok.

BK PU Bemaco Prešov - MBK Ružomberok 72:67 (21:14, 18:17, 14:12, 19:24) - stav série 2:2

Najviac bodov: Wirthová 14, Vacková 13, Risperová 12 - Grešnerová 17, Podešvová 16, Kerrová 11.

TH: 30/19 - 23/14, fauly: 21 - 27, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Brziak, Fuska a Szibilla, 600 divákov.

Domov»Sportnet na východe»Dobrí anjeli sú vo finále, Prešovčanky si vynútili piaty zápas