Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Svitek aj po víťazstve zúril

Basketbalistky Dobrých anjelov ďalší šok v podobe prehry s Popradom nepripustili. V treťom semifinálovom stretnutí síce zdolali súpera 74:58, ale tréner Košičaniek i tak za predvedený výkon na svoje zverenky "chrlil síru".

Vytočený na maximum. Tréner Svitek napriek výhre sršal tvrdou kritikou.(Zdroj: veja)

Otvorene priznal obavy, čo sa opäť môže udiať pod Tatrami.

KOŠICE. Obhajca titulu vedie po štvrtkovej výhre 74:58 (44:25) v semifinálovej sérii 2:1. Zajtra o 18.30 hod. v Poprade bude mať prvý finálový mečbal.

Mnoho hlúpych strát

Séria má zatiaľ zaujímavý priebeh. Po úvodnom zdrvujúcom víťazstve Dobrých anjelov v Košiciach o 46 bodov následne nečakane prehrali pod Tatrami o 11. V treťom súboji sa Poprad spočiatku držal, ale zdalo sa, že favorit v druhej štvrtine našiel správny rytmus. Vyhral ju 24:7 a v polčase tak viedol 19-bodovým rozdielom. Vstup do tretej štvrtiny však rozhodne nebol vydarený, Poprad v nej bol lepší a opäť sa dostal do zápasu. "Presne tak. Zachránila nás v tomto zápase druhá štvrtina, v ktorej sme hrali dobre, posúvali sme si loptu. Celý druhý polčas sme však predviedli presne identickú hru ako v Poprade. Bolo tam neuveriteľné množstvo strát, úplne zbytočných a hlúpych, nevynútených od súpera. Nepremenili sme jednoduché pozície, keď hráčky boli úplne voľné. Tam, kde sme skončili v Poprade, sa akoby začal druhý polčas. Miestami bolo až zle sa na tento náš výkon pozerať. Jeden euroligový tím nemôže mať taký herný prejav, ako máme my momentálne. Neexistuje, aby sme takto ľahkovážne strácali lopty, nevážili si ich a hrali nedisciplinovane," nešetril svoje družstvo poriadne rozhnevaný tréner Dobrých anjelov Štefan Svitek. Zároveň priznal, že po tom všetkom má zase obavy o osud štvrtého duelu zajtra pod Tatrami. "Veľké obavy. Pri takomto výkone nemáme v Poprade žiadnu šancu," prízvukuje kormidelník.

Skočovski: Snívať môžeme

Popradský kouč - i keď tentoraz na zázrak nedosiahli - mohol byť oveľa spokojnejší než po prvom stretnutí, keď v Košiciach utŕžili debakel. Nielen s výsledkom, ale i s výkonom "Nebolo to naozaj také zlé ako v prvom zápase. V druhej štvrtine sme dovolili súperkám dvadsaťbodový náskok, potom to už bolo ťažké. Dievčatá však urobili skvelú prácu v tretej štvrtine, keď sme sa priblížili súperovi na jedenásť bodov. Keby sme to možno zlomili a stiahli to pod desať bodov, mohlo to byť zaujímavejšie. Prišla však už aj únava," vyjadril sa tréner hostiek Igor Skočovski. Vo štvrtok bolo vidieť, že po predchádzajúcej výhre Popradčanky už odhodili všetok rešpekt pred šesťnásobným majstrom. "Doma sme skrátka využili, že Košice v daný deň nehrali na svojej úrovni. V ďalšom súboji už dokázali, že to bola len facka." Dá sa taký zázrak zopakovať na popradskej palubovke zajtra znovu? "Snívať môžeme. To by mal každý človek. Anjeli však už určite prídu inak pripravení," reagoval Skočovski.