Vydreté víťazstvo 1. MHK

Sportnet|1. apr 2010 o 00:00

Predohrávané stretnutie predposledného kola hádzanárskej extraligy sa hralo vo svižnom tempe a domáci v 5. min. viedli dvojgólovým rozdielom 3:1.

KOŠICE. Avšak N. Zámky na začiatku 8. min. vyrovnali a o dve minúty už viedli dvojgólovým rozdielom 7:5. Košičania tromi gólmi opäť naklonili misky váh na svoju stranu. V ďalších minútach sa súperi ťahali o každý gól, no hostitelia štyrmi gólmi zvýšili vedenie na 16:12. Poslednú desaťminútovku vyhrali 8:3 a polčas o sedem gólov, no v druhom polčase sa súper nevzdával a vysunutou obranou narúšal útočné ostrie Košičanov. Tým sa nedarilo a aj preto bolo po pätnástich minútach druhého dejstva skóre 30:26. Desať minút pred koncom hostia znížili na rozdiel troch gólov 29:32 a črtala sa dráma, ktorú domáci bojovnosťou nepripustili a udržali vedenie až do konca.

Košice - Nové Zámky 36:33 (22:15). KOŠICE: Boháč, Dulina - Takáč, Šiška, Kolesár 4, Guzy 1, Pecha 1, Strapko 8, Töviš, Urban 3, Laczko 2, Petraško 6, Baláž 10/4, Čorej 1.

Najviac gólov hostí Rábek 14, Kurta 6. 7m hody 5/4 - 1/0, vylúčení 5:5, 200 divákov. Rozhodovali Haščík, Oťapka.