Na Furčianskom maratóne triumfoval Lorenčík

Sportnet|30. mar 2010 o 00:00

Bežecký klub O5 Furča usporiadal 7. ročník Furčianskeho maratónu súčasne ako Memoriál Štefana Semana za účasti 52 bežeckých vytrvalcov.

KOŠICE. Na trati dlhej 42 195 m pri košickom Sídlisku Dargovských hrdinov si víťazstvo vybojoval 45-ročný Rudolf Lorenčík (MČ obec Ťahanovce) časom 2:50:40 hod. Len 40 sekúnd zaostal druhý v cieli Vladimír Balogh (Akuna Košice) a tretie miesto obsadil Slavomír Lindvai (SVP SPHaB Košice) za 2:57:39 hod. V čase pod tri hodiny zabehol aj štvrtý Milan Ondričko (Humenné) za 2:58:53 hod. Ocenení boli i celkovo piaty (3. od 40r.) Róbert Tatrai (Metropol Košice) za 3:02:08 hod. i šiesty (3. do 39 r.) Július Kaľavský (KST Margecany) za 3:06:17 hod.

Siedmy dobehol do cieľa víťaz medzi päťdesiatnikmi Karol Labaš (Geoma Košice) za 3:09:18 hod. pred Vladimírom Pribulom (OBS Prešov) a tretí skončil Tibor Tisza. U veteránov od 60 rokov bol prvý Jaroslav Horný (obaja BK Steel Košice) za 3:23:55 hod. pred Petrom Polákom a tretí skončil Milan Palko (Poprad-Stráže).
Tri štartujúce ženy dobehli v poradí: 1. Alžbeta Tiszová (TubeCity IMS Košice) 3:49:21 hod., 2. Eva Seidlová (AK Tlmače) 3.50:03 hod., 3.Zlatica Semanová (O5 BK Furča) 3:59:24 hod.

Súčasťou uvedeného podujatia bol štafetový maratón, ktorý vyhrala v konkurencii 21 mužských štafiet dvojica Vladislav Lipovský (MBO OPARM Strážske) s Michalom Ivančom (ŠK Banské) celkovým časom 2:34:55 hod. Z troch ženských štafiet bola najrýchlejšia dvojica Natália Valkošáková (CMTC Trebišov) a Beáta Seligová (Metropol Košice) celkovým časom 3:30:14 hod.