Na čelo druhej ligy sa predrali Moldavčania

Sportnet|29. mar 2010 o 00:00

V 18. kole východnej skupiny II. ligy zakopol doterajší líder. Prehra v Poprade stála prešovských juniorov vedúcu priečku v tabuľke. Tú museli prepustiť Moldave, ktorá priviezla všetky tri body z trávnika košickej rezervy.

Na druhé miesto sa prepracoval Vranov, ktorý dosiahol najtesnejšie víťazstvo na Spiši. Zaujímavosťou kola bolo, že Trebišov rozhodol o výhre nad béčkom Banskej Bystrice troma gólmi hneď v prvých desiatich minútach stretnutia.

Trebišov - Dukla B. Bystrica B 3:0 (3:0)

TREBIŠOV. Zápas tabuľkových susedov sľuboval vyrovnaný duel. Opak bol však pravdou. Úvod sa famózne vydaril domácim a po desiatich minútach vyhrávali 3:0. Najprv premenil svoju prvú šancu v zápase Čižmár, keď strelou medzi nohy hosťujúceho brankára otvoril skóre zápasu. Zanedlho pridal druhý gól po rovnakej akcii Rusnák a ten istý hráč vystrelil spoza šestnástky presne k pravej žrdi Čavojovej brány aj v desiatej minúte. Tri strely, tri góly. Taká bola štatistika Slavoja po desiatich minútach hry. Následne prenechal brankár hostí priestor pre svojho náhradníka. Takú tvrdú facku si určite hráči spod Urpína v úvode zápasu na Zemplíne nepredstavovali. O prvú a zároveň poslednú strelu hostí v prvom polčase sa postaral z priameho kopu kapitán Vician v 27. minúte, s ňou si Poľacký hravo poradil. Do konca prvého dejstva mali domáci ďalšie šance na zvýšenie stavu, no ani Rusnákov volej, ani Capkova delovka si nenašli cestu za Pindrochov chrbát. V druhej časti hry mohol zavŕšiť hetrik Rusnák, keď po výmene lopty s Toporčákom trafil iba do bočnej siete bystrickej brány. V 60. minúte krásne odcentroval Toporčák, Rusnákovi však v sobotu nebolo súdené pridať svoj tretí gól. Hostia sa ani v druhej štyridsaťpäťminútovke do vážnejšej šance nedostali, za zmienku stojí umiestnená strela Viciana z 86. minúty, Poľacký sa nedal zaskočiť a s prehľadom zneškodnil jeho pokus. Vzhľadom na priebeh hry je víťazstvo Zemplínčanov rozdielom triedy jednoznačne zaslúžené.

GÓLY: 4. Čižmár, 8. a 10. Rusnák. Bez kariet. Pred 300 divákmi rozhodoval Vlčej. SLAVOJ: Poľacký - Kročko (61. Petrovský), Olah, Baka, E. Lukáč - Toporčák, Capko, Guman, Drobňák (68.Patkanóci) - Rusnák (82. Rugolský), Čižmár. DUKLA: Čavoj (13. Pindroch) - Gálik, Libič, Hlinka, Poliach - Chomistek (71. Nemec), Borbély, Vician, Rejdovian - Slančík (60. Laksik), Kostúrik.

Branislav Holenda

Košice B - Moldava 1:2 (1:1)

LIČARTOVCE. V ideálnom počasí sme v domácej premiére košickej rezervy videli najmä v prvom polčase slušný futbal. Od začiatku forsírovali oba tímy otvorenú hru, a tak sa bolo na čo pozerať. Už v 3. min. musel Repiský zasahovať po Dupkalovej štandardke. O minútu nato sa Šimko v poslednej chvíli vrhol do Jurkovej gólovky. Blesk udrel na opačnej strane, keď po zaváhaní moldavskej obrany loptu po osi Kavka - Viazanko upratal za Vojtaškov chrbát Karaš. Aj v 19. min. sme boli svedkami pekného momentu, keď Repiský zlikvidoval Jurkov volej. V 24. min. napodobnili Moldavčania gólovú akciu domácich. Hanzuš rýchlo potiahol loptu po pravej strane a ideálne našiel Gavláka. Ten už potom bezpečne vsietil vyrovnávajúci gól. Úspešný strelec domáceho gólmana preveril aj v 33. min., ale ten s bravúrou jeho pokus odvracal. Po prestávke išli favorizovaní hostia jednoznačne za víťazstvom. Ich útočnú snahu zaklincoval nádhernou hlavičkou z rybičky Jurko, ktorého ideálne našiel Pančíkov center v 54. min. Gól domácimi otriasol a dlhých 20 minút sa nedostali na dostrel k súperovej bráne. Až potom musel Vojtaško zvýšiť pozornosť. K úspechu mali opäť bližšie hráči Bodvy najmä po Pančíkovom priamom kope, ktorý tesne minul žrď košickej brány. Víťazstvo si však favorit pokojnou hrou pohodlne ustrážil.

Góly: 13. Karaš - 24. Gavlák, 54. Jurko. Bez kariet. Pred 350 divákmi rozhodoval Perašin. MFK B: Repiský - Tóth, Gondoľ, Smrek, Šimko - Viazanko, Kavka, Hovančík, Hojstrič (63. Adam) - Karaš (74. Skvašík), Digoň. Bodva: Vojtaško - Hanzuš, Kováč, Kaminský, Majný (59. Fazekaš) - Pančík, Kokanovič, Brezničan, Dupkala (63. Bačík) - Gavlák, Jurko (75. Andraščík).

Rudolf Rondzik

Poprad - Prešov B 1:0 (0:0)

POPRAD. Domáci tím sa vo svojej jarnej premiére pustil do lídra bez rešpektu a už v prvej minúte ho mohol dostať po Kočišovom vysunutí Maťaš do vedenia, no zoči-voči gólmanovi Kapraľovi sa nepresadil. Aj po tomto okamihu mali viac hru pod kontrolu hostitelia, no vo finálnej fáze boli neplodní. Bojovne hrajúci hostia sa po štvrťhodine snažili hru v poli vyrovnať, ale na svojho súpera nenašli žiadny recept, ako ho vážnejšie zaskočiť. V 23. minúte sa pokúsil ohroziť Kapráľa Maťaš, no z hranice 16-ky poslal loptu nad bránu. V 32. minúte ponúkol prihrávku Ram Vitkajovi, no s jeho strelou z vyše 20 metrov si Kaprál poradil. Hosťujúca rezerva sa v týchto fázach hry sústredila na rýchle protiútoky, ale Belejik a Kentoš sa v koncovke nepresadili. V 43. minúte mohli navyše otvoriť skóre, keď po ľavej strane odtiahol loptu Kentoš, ale jeho ideálnu prihrávku do malého vápna Berga nezužitkoval. Po zmene strán sa v úvode hra pohybovala v strede poľa a pred oboma bránami veľa vzruchu nebolo. V 66. minúte unikol hosťujúcej defenzíve Kubus, ktorého prihrávku ponúkol Maťaš Vitkajovi, ale ten mal v koncovke vychýlenú mušku. S pribúdajúcimi minútami domáci vystupňovali tlak na súperovu bránu a v 71. minúte mal vedúci gól na kopačke Maťaš, no Kapraľa nedokázal prekonať. V 76. minúte po prudkej strele z priameho kopu vystrašil brankára hostí Kočiš, ale ten jeho pokus vyrazil na rohový kop. V 80. minúte sa však hostitelia predsa len dočkali vytúženého, a ako sa ukázalo, aj víťazného gólu. Po ľavej strane sa prešovských zadákov zbavil aktívny Kočiš a jeho ukážkový center do pokutového územia zužitkoval umiestnenou hlavičkou Maťaš.

Gól: 80. Maťaš, ŽK: Maťaš, Bolcar - Prešov bez ŽK, R: Marhefka, D: 250. Poprad: Vernarský - Bendik, Dvorožňák, Daško, Ondruš, Ramf, Dropp (90. Pazúr), Vitkaj, Kočiš, Kubus (79. Michlik), Maťaš (84. Bolcar). Prešov: Kapráľ - Jabko, Harčar, Dubecký, Zbiňovský, Berga (74. Kačala), Dolný (78. Hrehovčík), Belejik, Kentoš, Janev, D. Leško.

Marián Dic

Lipany - Zvolen 2:0 (1:0)

LIPANY. Prvé minúty stretnutia naznačili, s akou taktikou prišli hostia. Na svojej polovici vytvorili obranný val, ktorý pružne reagoval na útoky domácich. Bol to neúprosný boj najmä v strede poľa, domáci sa snažili tento obranný val prehrať, no nešlo to ani kombinačnou hrou, keďže hostia boli pozorní a disciplinovaní. Prvú vážnu strelu na bránu hostí vyslal v 18. min. Drobňák, no brankár Vreštiak bol pozorný a jeho strelu vyrazil. V 24. min. Andraščík z päťky prestrelil bránku hostí. V 32. min. znova Andraščík vystrelil z diaľky a brankár Vreštiak jeho strelu vyrazil iba s námahou. V 39. min. pekne zakombinovali Pončák s Drobňákom a Drobňáka obranca hostí Debnár fauloval v pokutovom území. Z nariadeného pokutového kopu dostal domácich do vedenia Andraščík. Druhý polčas začali domáci lepšie, keď už v 47. min. zaváhal v dobrej šanci Haničák. Ďalšie šance mali Hudy a znova agilný Andraščík, no ostali nevyužité. V 82. min. zvýšil na 2:0 pre domácich Kirňak po prihrávke Sekeráka. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, čím vytvorili priestor pre domácich, no tí svoje rýchle protiútoky nedokázali dotiahnuť do gólového efektu. Nakoniec sa stretnutie skončilo spravodlivou výhrou pre domácich.

Góly: 39. Andraščík z 11 m, 82. Kirňak. ŽK: T. Šimko, Haničák - Vreštiak, Debnár, Špánik, Pelegrini, Zatroch. ČK: Haničak po 2 ŽK. Rozhodca: Anguš. Divákov: 520.

LIPANY: Talian - Turok-Heteš, Kovalík, T. Šimko, Janič - Hudy (72. Sekerák), Haničák, M. Andraščík, Pončák - Drobňák, Kirňak (85. Angelovič). ZVOLEN: Vreštiak - Ostrihoň, Debnár, Špánik, Mihaľ - Blaho (83. Paprčka), Tyčiak, Pelegrini, Macejko - Bohuš, Karakačanov (55. Zatroch, 80. Želiezka).

Pavol Šuhaj

Sp. Nová Ves - Vranov 0:1 (0:0)

SP. NOVÁ VES. Po dvoch týždňoch čakania aj Spišiaci zasiahli do bojov o druholigové majstrovské body. Na ich hre však bolo badať, že je to z ich strany prvý zápas po zime. Vranovčania boli pohyblivejší a futbalovo živší. V prvom polčase sa hral priemerný futbal a veľa vzruchu pred bránami nebolo. Útočné snaženie Novovešťanov končilo pred šestnástkou hostí. Po polhodine hry mali Vranovčania dve sľubné príležitosti, ale bez gólového efektu. Ani po zmene strán sa tempo hry nezvýšilo. Rozhodujúcim okamihom bola 55. minúta, keď pohotovo zakončil Lazúr. Snaha domácich o vyrovnanie bola bezzubá a dobre hrajúci hostia si aj tesný výsledok ubránili.

Gól: 55. Lazúr. ŽK: Palasiewicz, Sirko, Schustrík - Pulen, Petro. ROZHODOVAL: Korista. DIVÁKOV: 400. SP. NOVÁ VES: Daniš - Ziemba, Petruš, Schustrík - Palasiewicz (60. Augustin), Stanislav, Stadnyk, Horváth, Čekovský - Sedláček, Sirko (80. Ondáš). VRANOV: Pulen - Petro, Paraska (90. Streňo), Jenčko - Vožný, Baran, Opiela, Komár, Lazúr (80. Tomčák) - Šamo, Pekár (85. Kulich).

Jozef Petruška

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Podbrezová B - Humenné 1:1 (0:0). Góly: 52. Sedliak - 83. Gavaľa, rozhodoval: Staník, 250 divákov.

Žilina B - Stará Ľubovňa 3:0 (1:0). Góly: 33. Ľ. Guldan, 48. Tomanica, 68. Fotyik, rozhodoval: Krivošík, 100 divákov.

Čadca - MFK Banská Bystrica 0:0. Rozhodoval: Cifrík, 300 divákov.