Košičania sú na jar ako jediný tím bez prehry

Sportnet|29. mar 2010 o 00:00

Vo futbalovej Corgoň lige bodovali východniari počas víkendu naplno. Košice zostávajú po zimnej prestávke naďalej nezdolané, v Čermeli si poradili s Nitrou. Na svojom trávniku bol úspešný aj Prešov, ktorý zdolal Dubnicu.

Vo futbalovej Corgoň lige bodovali východniari počas víkendu naplno. Košice zostávajú po zimnej prestávke naďalej nezdolané, v Čermeli si poradili s Nitrou, ako jediný tím sú na jar bez prehry. V tomto kalendárnom roku získali Košice už tucet bodov, teda o tri viac ako na jeseň. Na svojom trávniku bol úspešný aj Prešov, ktorý zdolal Dubnicu.

Prešov - Dubnica 2:0 (2:0)

Góly: 6. Papaj, 16.Hanek. ŽK: Mir. Poliaček - Vavrík, Filo. Rozhodoval: Olšiak. Divákov: 1372.

1. FC Tatran: Diviš - Ščasný, Hanek, Piter-Bučko, Tesák - Prekop - Papaj (80. Lipták), Miroslav Poliaček, Ižvolt (58. Guba) - Katona - Bernardo (69. Jurčo). MFK: P. Bajza - Obert, Chupáč, Nosek, Duga (74. Ľupták) – Pavol Poliaček, vavrík, Šulek, Tubonemi (46. M. Filo) - Porázik, Augustíni (46. Bruško).

PREŠOV. Prešovčania sa na jar už chytili. Po dvoch výhrach vonku stopercentne zabodovali aj na vlastnom trávniku. Tatranu vyšiel vstup do zápasu. Ten bol základom konečného úspechu zeleno-bielych. Dve strely domácich znamenali dva góly. Všetko to naštartoval Katona. V 6. minúte osvedčil svoj prehľad v hre aj cit pre prihrávku. Presne načasovanou našiel nabiehajúceho Papaja, ktorý sa ocitol sám pred brankárom hostí. Bajza sa snažil vybehnutím šancu zmariť, ale prešovský kapitán ho šikovne prehodil a Tatran viedol. O desať minút neskôr Miroslav Poliaček zahrával štandardnú situáciu. Lopta sa po nej dostala k Ižvoltovi na ľavej strane šestnástky. Od neho potom putovala doprava, kde číhal stopér Hanek, ktorý ju potom bez problémov zasunul takmer z čiary do siete. Tomuto sa povie efektivita. Prešovské mužstvo malo potom ešte možnosti streliť tretí gól. Nedalo ho a postupne tempo zvoľňovalo. K slovu sa dostávali aj Dubničania. V 31. minúte po rohovom kope hlavičkoval Chupáč. Brankár Diviš však ukázal, prečo oňho Tatran v prestupovom termíne bojoval. Loptu bravúrnym spôsobom vyškriabal spod brvna. Kvalita hry po prestávke upadla. Hostia zase po zmenách v zostave ožili a domácich pritlačili. Dve šance Pavla Poliačeka zlikvidoval výborný Diviš. Nuž a keď ani pokusy Gubu, Tesáka a Prekopa cestu do siete nenašli, o zaslúženej prešovskej výhre rozhodli góly z úvodu.

Košice - Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 56. a 89. D. Škutka, ŽK: 90.+ Milinkovič - 38. Kolár, 56. Leško, 90.+ Kaspřák, rozhodovali: Smolák - Mókoš, Mikulaj, 1130 divákov.

Košice: Fernando López - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Čonka - K. Kuzma (83. L. Janič), Vaščák, Pérez Stoeten - J. Novák (90. Viazanko), D. Škutka, Serečin (71. Milinkovič). Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Leško - Valenta (83. Sailer), Šimončič (71. Glenda), I. Hodúr, T. Kóňa, Kolár (62. Šimonek) - Rák.

KOŠICE. Košice zostávajú po zimnej prestávke naďalej nezdolané. V ďalšom z existenčných stretnutí si MFK doma poradil s Nitrou. V prvom polčase sa hral nezáživný pretaktizovaný futbal bez väčších šancí na oboch stranách. V 13. min. mal po zaváhaní hosťujúcej obrany dobrú šancu Novák, no zbrklo ju zahodil. Dlhé minúty sa hralo medzi šestnástkami a zaujala až Kuzmova strela mimo v 32. min. O šesť minút neskôr mal košický útočník Novák veľkú možnosť po vysunutí Škutkom, bol pri lopte skôr ako brankár Chudý, no ten v páde nohami zmaril jeho možnosť.

Po zmene strán sa hral o poznanie lepší futbal. Najprv si v 53. min. Hodúr pekne narazil s Kóňom, no ten preloboval nie iba gólmana, ale aj bránku Košíc. O tri minúty neskôr zahrával domáci Serečin priamy kop z pravej strany a Škutka trafil presne do šibenice - 1:0. V 72. min. sa Rák tešil z vyrovnávajúceho gólu, no ďalšiu oslavu prekazila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. Nitrania mali v tom čase viac z hry, zatlačili domácich pred vlastnú šestnástku, a tí niekedy nevedeli, kam skôr skočiť. Najväčšiu šancu mal Šimonek, ktorého hlavičku v 75. min. López bravúrne vytlačil na roh. V 86. min. mohol dať Novák definitívnu poistku, keď išiel sám na brankára Chudého, no netrafil ani bránku. Nitrania hrali v tom čase vabank, naopak, Košičania neustále hrozili kontrami a jedna im aj minútu pred koncom vyšla. Stoeten z bránkovej čiary našiel úplne voľného Škutku, ktorý do prázdnej bránky pohodlne upravil na konečných 2:0.

Strelci

11 gólov: Juraj Halenár (Slovan)

10 gólov: Pavol Masaryk (Slovan), Ján Novák (Košice), Róbert Rák (Nitra)

9 gólov: Tomáš Oravec (Žilina)

8 gólov: Ivan Lietava (Žilina), Peter Doležaj (Trnava), Oleksandr Piščur (Ružomberok)

7 gólov: Ľubomír Bernáth (Trnava), Tomáš Majtán (Petržalka 4/Žilina 3)

6 gólov: Samuel Koejoe (Dunajská Streda), Andrej Hodek (Petržalka)

5 gólov: Dušan Uškovič, Marek Kuzma (obaja Banská Bystrica), David Kobylík (Žilina), Miloš Lačný (Ružomberok), Vladimír Kožuch (Trnava), Dávid Škutka (Košice)

Ostatné výsledky:

Ružomberok - B. Bystrica 1:0 (0:0). Gól: 55. J. Maslo, ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. Pančík ml., 36. Turňa, 58. Michal Ďuriš, rozhodovali: Vlk - Balko, Petríček, 1 981 divákov.

Petržalka - D. Streda 1:1 (0:1). Góly: 88. Machovec - 8. Nikolič, ŽK: 88. J. Novota (Dun. Streda), rozhodovali: Valášek - Slyško, Sluk, 350 divákov.

Žilina - Senica 2:1 (1:0). Góly: 13. T. Majtán, 90.+ Jež - 71. A. Hesek, ŽK: 83. Gajdošík, 90. Vlasko (obaja Senica), rozhodovali: Šuniar - Čiernik, Ádám, 3 265 divákov.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:3 (0:1). Góly: 37. Saláta, 56. Dobrotka, 67. Grendel. Rozhodoval: Chmura, 9 863 divákov.

Program 26. kola

Sobota 3.4. o 17,30: B.Bystrica - Petržalka, Slovan - Košice Pasienky, O 19,30: Senica - Dubnica, D.Streda - Prešov, Žilina - Trnava , 4.4. o 14:30: Nitra - Ružomberok STV3.