Košice neskóroval proti Dukle takmer 600 minút

Kamil Kuzma. Košičania majú podľa neho na Štiavničkách o motiváciu navyše.
Kamil Kuzma. Košičania majú podľa neho na Štiavničkách o motiváciu navyše. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|24. mar 2010 o 00:00

Dnes sú na programe stretnutia 24. kola futbalovej Corgoň ligy. Košičania sa predstavia pod Urpínom, kde ich bude hostiť tretí celok tabuľky banskobystrická Dukla.

Dnes sú na programe stretnutia 24. kola futbalovej Corgoň ligy.

KOŠICE. Najvyššia futbalová súťaž pokračuje v rýchlom slede a už dnes sú na programe stretnutia 24. kola, pričom najväčším šlágrom bude súboj vedúcich dvoch mužstiev pred televíznymi kamerami.

Naposledy Školník

Košičania sa predstavia pod Urpínom, kde ich bude hostiť tretí celok tabuľky banskobystrická Dukla. V lete 2008 vyhral MFK v 2. ligovom kole na Štiavničkách prekvapujúco 1:0, keď jediný presný zásah zaznamenal exportnou strelou z diaľky obranca Radoslav Školník. Stalo sa tak v 42. minúte stretnutia. Odvtedy sa oba tímy stretli vo vzájomných zápasoch šesťkrát - štyrikrát v Corgoň lige a dvakrát v Slovenskom pohári, no Košice na ďalší gól stále čakajú. Vojakom nestrelili gól už 588 minút! Keď sme sa Kamila Kuzmu spýtali, či si pamätá, kedy Košice strelili gól Banskej Bystrici, zamyslel sa a po chvíľke odvetil. "Nebude posledným strelcom Rado Školník, keď sme tam zvíťazili 1:0?" Je to tak. Košický stredopoliar má dobrú pamäť. "Skoro 600 minút sme im nestrelili gól? Uff, to je dosť. V stredu si to musíme vynahradiť aj za predchádzajúce zápasy," zastrájal sa Kamil Kuzma.

Chcú bodovať

Košičania sú na jar jediným tímom, ktorý ešte neprehral. Nato, že sú poslední v tabuľke, prekvapujúce zistenie. Bude to platiť aj po stretnutí na Štiavničkách? "Štatistiky sú jedna vec, samotný zápas druhá. Sme však stopercentne pripravení a ideme bodovať," dodal K. Kuzma.

Dnešný program 24. kola - o 17.30 hod.: Senica - 1. FC Tatran Prešov, Dunajská Streda - Ružomberok, Banská Bystrica - MFK Košice, Nitra - Trnava, Dubnica - Petržalka, o 20.00: Slovan - Žilina (TV).