Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Strelci Sabinova si zobrali oddychový čas

Nie najlepšie spomienky zostanú hráčom Slovana Sabinov na jesenný a jarný súboj s lídrom najvyššej regionálnej futbalovej súťaže, ktoré zhodne prehrali 0:5. Vysoko pasívne skóre naznačuje, prečo Slovan v tejto sezóne bojuje o udržanie sa v súťaži.

Zdá sa, že sabinovskí strelci si v oboch zápasoch zobrali oddychový čas, keď nedokázali streliť ani čestný úspech.

BARDEJOV/SABINOV. V úvodnom jarnom kole sa zverenci trénera Emila Jacka na papierového favorita herne vytiahli, hodinu mu boli viac ako vyrovnaným súperom, ale stačilo chvíľkové poľavenie v koncentrácii a Bardejov strelil tri góly a rozhodol o osude duelu.

Dostali lekciu z efektivity

Tréner Emil Jacko len neveriacky krútil hlavou po stretnutí, ktoré hodinu bolo dosť vyrovnané. Posledných tridsať minút však Bardejovčania dokázali zužitkovať svoj herný potenciál a po pekných kombinačných akciách zasadili hostiteľom tvrdé K.O. "Výsledok je veľmi krutý a ešte aj po niekoľkých dňoch vo mne rezonuje. Hodinu sme dokázali eliminovať snahu hostí, mali sme aj nejaké šance, ktoré sa neskončili gólom. Polčasový nerozhodný výsledok bol sľubným východiskom pred druhým dejstvom, ktoré sme nezvládli. Striedajúci hráči nepriniesli oživenie našej hry, skôr naopak, urobili niekoľko chýb, ktoré Bardejovčania potrestali gólmi. Tých päť či osem minút zápasu, keď sme dostali tri góly, boli zlý sen. Ináč ako skrat to nedokážem pomenovať, lebo to pochovalo naše nádeje na solídny výsledok. Skúsený hráč nemôže stratiť takto loptu, ako to bolo pred druhým gólom," čertil sa po zápase tréner E. Jacko. O to viac ho výsledok hnevá, lebo mu nevyšli striedania a práve zmeny v zostave narušili celistvosť obrany. Sabinovčania stratili domácu neporaziteľnosť a ťahajú nepríjemnú sériu piatich duelov bez víťazstva. Posledná prehra s favoritom iste nepridá na pohode mančaftu, ktorý čaká tuhý boj o záchranu.

Cenné body k ceste za postupom

Päťgólové víťazstvo Bardejovčanom nepadlo samo do lona, ale domáci hráči im to v priebehu niekoľkých minút výrazne uľahčili. Do streleckej listiny sa zapísali iba dvaja strelci, trojgólový Bučko a dvojgólový Horváth, ktorým stačilo zhruba desať minút, aby napli sieť sabinovského brankára. "Ak by mi niekto pred zápasom alebo po skončení prvého polčasu povedal, že vyhráme 5:0, isto by som mu neveril. V prvom polčase sme sa trocha trápili, nevychádzala nám kombinácia, hoci hráčom nemôžem uprieť snahu. Počas prestávky som chlapcom zdôrazňoval, aby boli trpezliví a jeden gól dokážu streliť. Nakoniec sme ich dali päť a zaslúžene sme vyhrali. Po pekných kombinačných akciách sme dali góly takmer do prázdnej bránky. Bolo to dôležité víťazstvo aj preto, že zaváhali Topoľany aj košická Lokomotíva. Máme dostatočne široký káder, preto nie všetci sa môžu dostať do základu či na lavičku. Teší ma, že aj striedajúci hráči výborne zapadli do zápasu, pričom Horváth dokázal streliť dva góly a na jeden prihral Bučkovi. Som rád, že do tretice sme vonku vyhrali, lebo predtým sme prehrali vo Veľkom Šariši a potom remizovali s Vyšným Opátskym. Aj keď skóre hovorí jasnou rečou, nebol to pre nás ľahký zápas a potvrdilo sa, že žiaden súper nám nič zadarmo nedaruje," povedal na margo víťazného vykročenia do odvetnej časti kormidelník Bardejova Jozef Kukulský.

Fotografka Lucia Nimcová: Pre mňa je celý svet jeden svet

V novembri sa s manželom a deťmi sťahuje do Etiópie.