Korzár logo Korzár
Sobota, 6. marec, 2021 | Meniny má Radoslav, RadoslavaKrížovkyKrížovky

Dominika Lukáčová: Som človek opľutý šťastím

Spišiačka Dominika Lukáčová sa preslávila súťažou MISS Spiša. Pracovala ako rosnička v TV Reduta, neskôr ako redaktorka. Potom rozbehla kariéru novinárky v TA3 a skončila ako redaktorka v TV Markíza.

Dominika Lukáčová. S takouto fotografiou sa uchádzala o víťazstvo na Miss Spiša.Dominika Lukáčová. S takouto fotografiou sa uchádzala o víťazstvo na Miss Spiša. (Zdroj: archív)

Dnes už známu 25-ročnú ženu "preslávila" aj aféra s pikantným videom so známym slovenským moderátorom Štefanom Skrúcaným. S ním tvorí oficiálny pár dva roky.

Akou si kuchárkou, pripravuješ vo vašej spoločnej domácnosti so Štefanom nejaké jedlá, alebo ťa varenie vôbec nebaví?

- Kuchárkou nie som dlho. Nikdy som nesledovala mamku, ako sa čo varí. K vareniu ma prinútil až partnerský život. Nemám rada polotovary, takže som bola donútená naučiť sa to. Zo začiatku mi to nešlo, ale dostala som sa do toho. Moju kuchyňu obľubuje môj partner, ale i moji kolegovia.

Donútil ťa variť partner?

- Števo varenie odo mňa nikdy nevyžadoval. On však dokáže uvariť iba jediné jedlo, a to špagety, aj to z polotovarov. Nemám síce rada špagety, ale v Števovej úprave sú vynikajúce. Keďže on nevie variť a nechceli sme celý život jesť iba jedlá z vrecúška, ako žena v domácnosti som sa cítila trápne, že to neviem, preto som sa o varenie začala zaujímať. Pre seba samu by som však neuvarila ani praženicu.

Ako dlho ste jedli jedlá z vrecúšok?

- Nejaké dva mesiace. Neznášam všetko, čo zavonia umelinou.

Nezaskočilo ťa, že chlap v zrelom veku, ktorý má deti, nevie variť?

- Vôbec nie, napriek tomu, že môj otec je vynikajúci kuchár. Možno som v tomto konzervatívna, ale pri sporáku má stáť žena a chlap má byť ten, ktorý to pochváli, ktorý je spokojný, ktorému to chutí. Nie nadarmo sa hovorí, že láska ide cez žalúdok.

Ako často varíš?

- Od rána do večera sme obaja preč z domu. Večer, keď prídeme z práce, tak zhruba štyrikrát do týždňa si uvaríme teplé jedlo. Jeme tak o desiatej až jedenástej večer, čo je úplná katastrofa. Pri varení neskutočne relaxujeme. Vieme sa pri ňom porozprávať a s výčitkami svedomia si jedlo v noci vychutnáme. Števo mi vie v kuchyni pomôcť úplne vo všetkom.

Neodráža sa tvoje nočné pojedanie na tvojej postave?

- Odkedy som prišla do Bratislavy a začala som prevádzkovať tento štýl nočnej konzumácie, tak som pribrala desať kíl. Bola som chudunká, mala som 50 kíl. Nabalilo sa to, už miliónkrát sme si hovorili, že s tým končíme. Ja som však príliš veľký jedák na to, aby som si dokázala povedať dosť. Mnohí mi vravia, že to na mne nie je vidieť, zatiaľ som s váhou relatívne spokojná. Zatiaľ sa v jedení neobmedzujem.

Aké je tvoje najobľúbenejšie jedlo?

- Milujem tatársky biftek. Dokážem ho jesť skoro stále. Okrem hovädzej čistej sviečkovice je tam aj cibuľa, cesnak, chlieb. Veľmi rada mám mäso, neznášam cestoviny, zeleninu. Fungujem vyslovene na nezdravej strave.

Si zo Spišskej Novej Vsi, chodíš normálne domov, stretávaš sa s kamarátkami? Nepozerajú sa na teba u vás cez prsty?

- Do svojho rodného mesta, z ktorého som odišla pred dvoma rokmi, sa vraciam zhruba každé dva mesiace. Kým sa mám za kým vrátiť a sú tam ľudia, ktorí sa na mňa tešia, tak sa domov rada vraciam. Kto si hovorí čo po krčmách, nemôžem povedať, že ma to netrápi, ale nie je to pre mňa relevantné.

Nenamietali rodičia, keď si im predstavila svojho partnera Števa?

- Pre mojich rodičov bola morálka prvoradá, napriek tomu, keď spoznali Števa, od prvej chvíle si ho vážili ako človeka.

Nemali v hlave otázky, keďže vtedy to bol ešte ženatý človek?

- Určite mali, nehovorím, že mi to schvaľovali, ale keď sa s ním zoznámili, obľúbili si ho a mali ho radi. Števo je ľudsky veľmi v poriadku. Ak niekto povie, že môj partner nie je rovný človek, tak je to chrapúň.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu


Rozmýšľali ste nad spoločným bábätkom?

- Hovoríme o tom, ale neplánujeme dieťa. Števo mi povedal, že teraz by si ho dokonca vychutnal a deťom sa venoval. Jeho deti z predošlých manželstiev boli popri kariére a v zhone.

Uvažujete o spoločnom manželstve, proste kedy budeš Skrúcaná?

- Dlhodobé plány vôbec neriešime. Aj keď sme spolu dlhšie, žijeme spolu dva roky, náš vzťah sa zlegalizoval a nadobudol spoločenskú vážnosť. Dovtedy to ľudia brali tak, že má nejakú milenku, kdesi mimo Bratislavy. Napriek všetkým okolnostiam sme do toho išli. Nedá sa povedať, že by sme rozmýšľali o svadbe, na druhej strane to vôbec nevylučujeme. Myslíme si, že tým, čím sme prešli, bolo tak psychicky vyčerpávajúce a náročné, že teraz sa z toho ešte len zotavujeme. Konečne sme začali žiť vzťah naplno.

Čo vám najviac ublížilo v začiatkoch vášho vzťahu, že až teraz sa z toho spamätávate?

- Boli to hlavne médiá. Je ťažko niekomu vysvetliť vzťah 50-ročného muža a 25-ročnej mladej baby. Vekový rozdiel hral isté predsudky. Ja som bola neznáma osoba, Števo bol verejne známy človek. Museli sme prekonávať to, či to nie je môj osobný záujem, šplhať sa niekde v rámci kariéry. Mnohí sa na to pozerali cez prsty, nemali sme však chuť vysvetľovať, prečo je to tak, či sa máme radi.

Dopočula som sa, že si s médiami v čase vašej aférky nechcela veľmi komunikovať. Nedalo sa to lepšie odkomunikovať?

- Bola to najlepšia možnosť, čokoľvek poviete, môže byť zneužité proti vám, v bulvári to platí dvojnásobne. Tak či tak by nebol pokoj. Nemienim sa verejnosti spovedať zo svojho súkromného vzťahu, nevidím na to dôvod.

Chcel sa pikantným videom Štefan zviditeľniť?

- Počujem to prvýkrát, doteraz mi všetci hovorili, že to bola moja iniciatíva, aby som sa zviditeľnila ja. Každý, kto pozná Števa a jeho prácu, vie, že Števo by sa k niečomu takému nikdy neznížil. Práce má dostatok. Patrí k najvyhľadávanejším moderátorom spoločenských akcií na Slovensku. Nikdy nikomu neklopal na dvere a nikomu sa nedoprosoval. To, že sme sa chceli zviditeľniť, je hlúpe. Video ublížilo mne, mojej rodine, Števovi, Števovej rodine do takej miery, že si neviem predstaviť človeka, ktorý by to zvládol a bral to tak, že sa o mne hovorí. Nedá sa ublížiť ľuďom dookola len preto, aby sme si išli za svojou kariérou.

Riešite kontroverzné video aj súdne?

- Súdime sa s Novým časom. Nesúdime sa s človekom, ktorý to na internet zavesil, na toho bolo podané trestné oznámenie, ktoré skončilo bez výsledku.

Ako sa dostalo kontroverzné video na verejnosť?

- Mnohí hovorili, že je to príliš veľká rozprávka. Keby to tak nebolo, nepodávala by som trestné oznámenie, bolo by hlúpe podávať oznámenie sama na seba. Mám o osem rokov mladšieho brata, mala som starší mobil, ktorý mal zdediť brácho. Telefón mal ružový kryt a bol aj zablokovaný mobilným operátorom, ktorého mám ja a brat nie. Rodičom som povedala, že mu nemusia kupovať nový telefón a ja posuniem svoj starý. Skôr než sme to doriešili do detailov a stihla som si z neho vymazať veci, otec ho v jeden deň odniesol do opravy mobilov. Asi štyri dni na to som sa dozvedela, že je to von.

Odvtedy sa už nenatáčate so Števom?

- Nenatáčali sme sa ani predtým, nemáme tú úchylku. Video bolo jediné svojho druhu a vzniklo v uvoľnenej atmosfére na letnej dovolenke. Bolo to video pre nás dvoch a nemal ho vidieť nikto iný. Keď sa niekto smeje nad komentárom, ktorý som tam dala, nech si je vedomý toho, že to nebolo určené pre iné oči a uši. Nech si však položí každý Slovák ruku na srdce, že v živote nikdy nič zo svojho súkromného života netočil, či nefotil. Preto mi príde úplne trápne, keď to každý odsudzuje.

Ako sa ti so Štefanom žije? Pomáha ti?

- Po mojich rodičoch a bratovi je Štefan najlepší človek, akého som kedy v živote stretla. Je to moja opora, stojí si za svojím slovom, vie, čo chce v živote dosiahnuť. Život s ním je veľmi pekný. Jeho jedinou chybou je, že ma rozmaznáva, ale o tom vie. Možno je to aj vekovým rozdielom. Je to môj partner, ale cíti aj potrebu sa o mňa starať kvázi ako o svoje dieťa. Vyčíta si to často, že je na mňa príliš dobrý, čo sa týka vozenia do práce, prípravy desiaty. V istom mi pripomína môjho otca.

Nikdy ste sa nepohádali?

- Každý má v živote svoje hádky, isté Taliansko vo svojom vzťahu potrebujem. Obaja na seba zdravo žiarlime, žiadne extrémy to však nie sú.

Nebude ti prekážať, že si nebudeš môcť vziať Števa v kostole?

- Som ateistka. V kostole som svadbu nikdy neplánovala.

Nebojíš sa, že Števo je dvakrát rozvedený a po čase si nájde ešte mladšiu od teba?

- Stať sa to môže komukoľvek, bez toho, koľkokrát a či vôbec je rozvedený. Je to o tom, ako dvaja spolu dvaja komunikujú a žijú. Zatiaľ sa toho neobávam, keď sa to stane, ideme ďalej.

Si narodená v znamení Raka. Tieto ženy sú ambiciózne, ako si na tom ty?

- Keď počujem v súvislosti so svojím menom slovíčko ambicióznosť, zježia sa mi všetky chlpy na tele. Každý, kto ma pozná, odprisahá, že ambicióznosť a ja nejde dokopy. Som na to príliš lenivá. Čo sa týka kariéry, som človek opľutý šťastím. Nikdy som sa do ničoho nehrnula, nikdy som nebola na žiadnom konkurze, kastingu a nepodávala som si prihlášky. Všetko to prišlo za mnou samo. Ako regionálna televízia, TA3, takisto Markíza. Bola som v správnom čase na správnom mieste. Robota ma baví, našla som sa v nej a nemám ambície šplhať sa niekde vyššie.

Ako najradšej relaxuješ?

- Spánkom. Keby ma niekto zamestnal na dvanásť hodín denne, aby som spala, vzala by som to. Mám veľké problémy s ranným vstávaním, nebyť Števa, už dávno by som bola nezamestnaná.


Text pod foto lukacova 04:

Text pod foto lukacova 05: Dominika s otcom
Otec Martin bol na dcéru patrične hrdý.

Text pod foto lukacova 06: Trojica krások
Dominika zvíťazila. Korunka krásy jej veru pristala.

FOTO: kar
Text pod foto kroj: Dominika v kroji
Redaktorka nám nedávno zapózovala aj v pravom slovenskom kroji.
FOTO: olo

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 2. Nové číslo Historickej revue
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 6. Denník SME spolu s knihou Rozhovory o ľudskom tele
 7. Petra Vlhová venuje svoju prilbu do súťaže pre Plamienok
 8. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými?
 9. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia
 10. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 1. Svieže jarné ceny v PLANEO Elektro sú aj v marci extra výhodné
 2. Ako môžete zastaviť dýchavičnosť pri covide a po jeho prekonaní?
 3. Ostrov Saona pri Dominikánskej republike je pravý karibský raj
 4. Porsche sa rozrastá o nový shooting brake Taycan Cross Turismo
 5. Nové číslo Historickej revue
 6. Veolia dostala exkluzívne do správy projekt SKY PARK
 7. AS EUBA vyhlasuje protest proti novele zákona o VŠ
 8. Firmy sa spojili s učiteľmi, rozhodli sa pomôcť chudobným žiakom
 9. Počas pandémie vzrástli obavy z právnych sporov
 10. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať?
 1. Oplatí sa teraz kupovať byt alebo je lepšie si počkať? 20 035
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 14 771
 3. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 11 403
 4. Korona zlacňuje elektroniku. Tento týždeň je až o 50 % lacnejšia 9 900
 5. Skutočná vanilka a čokoláda. Čo robí potraviny kvalitnými? 9 876
 6. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou 8 654
 7. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami 7 521
 8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 204
 9. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 6 537
 10. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 6 046
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Poslanec Tomáš Šudík hovorí, že v klube OĽaNO sú dvaja až traja poslanci, ktorí vyslovujú kritiku.

12 h
Petra Vlhová dnes ide slalom v Jasnej, sledujte 1. kolo.

Sledujte online prenos s nami.

2 h
Kuracie placky

Rezne nemusia byť len v trojobale.

5. mar

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop