Tak predsa sa dočkal aj Rudolf Huna

V pravý čas. R. Huna otštartoval kanonádu Košíc.
V pravý čas. R. Huna otštartoval kanonádu Košíc. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|23. mar 2010 o 00:00

Košickí hokejisti sú v semifinále. Sériu s Popradom zakončili víťazstvom 8:1 na domácom ľade. Už po piatom zápase sa tešili z postupu. Útočník HC Rudolf Huna sa včera dočkal prvého gólu v play-off.

KOŠICE. S 25 gólmi je krídelník Rudolf Huna najlepším strelcom košického tímu. Na dvadsiaty piaty presný zásah si musel počkať až do včerajška. Predchádzajúce štyri zápasy v play-off mu priniesli len jednu gólovú asistenciu, v piatom štvrťfinálom stretnutí si to vynahradil, okrem gólu si pripísal aj dve prihrávky.

Prvý gól v play-off

"Určite, že som na ten gól čakal, je to tak u každého hráča. Neprichádzal a neprichádzal, no dostavil sa v správnom momente," odfúkol si Rudo, ktorý v trinástej minúte naštartoval vedúcim gólom košický tím ku kanonáde. "Keď to nejde strelecky mne, nech dávajú góly iní, hlavná vec je, že sa vyhráva. Pokojne budem pripravovať góly pre svojich spoluhráčov."

Východniarska partia mala päť dielov. Oceliari vyhrali na zápasy 4:1, Huna sa nesťažoval. "Dobre je to takto. Postúpili sme, ukončili sme to na domácom ľade, tak ako sme si to priali. Ideme ďalej," uviedol najproduktívnejší hráč HC Košice, ktorý má na konte 53 kanadských bodov. Nielen on, ale aj spoluhráči si svoje individuálne štatistiky vylepšili najmä v druhej tretine. Popradu nasúkali šesť gólov. "Popradčania mali viacerých zranených hráčov, stratili dosť síl. My sme išli stále rovnakým tempom, ten náskok neustále zvyšovali. Sme radi, že padlo toľko gólov, že to máme za sebou.

Nestáva sa často, aby sa striedajúci brankár vrátil späť na svoje miesto. Šimonoviča vymenil v 28. min. Klempa, no aj ten inkasoval štyri góly a tak bol "Šimon" od tretej tretiny opäť v akcii. "My sme radi, že sme popradských brankárov takto prestriedali," pousmial sa Rudo.

V pozícii čakateľa

Košičania zatiaľ svojho semifinálového súpera nepoznajú. Do úvahy prichádza Banská Bystrica, Martin alebo Skalica. "Zase sme v pozícii čakateľa. Nevyberieme si, nech to bude ktokoľvek, musíme sa dobre pripraviť. Táto séria nám dvihla sebavedomie. Skončila sa tak, ako sme si všetci želali."