Sobota, 25. november, 2017 | Meniny má Katarína

Bardejov má už päťbodový náskok

Výsledky zápasov III. futbalovej ligy s kompletnými štatistikami a priebehmi.

Giraltovce - Topoľany 2:0 (1:0)

GIRALTOVCE. V zápolení dvoch popredných mužstiev sa hral svižný futbal. Slovan mal v zostave troch osemnásťročných mladíkov a aj preto začal opatrne. V 8. min. vyskúšal pozornosť Komendu z diaľky Mizák. Hru hostí dirigoval skúsený Bubenko, jeho presné prihrávky však spoluhráči nezužitkovali. V 10. min. prudko odcentroval Dimitrijevič, ale Kozák loptu tesne pred bránkou Minul. Domáci postupne preberali iniciatívu. V 17. min. E. Partilla prudkou strelou z 20 m prestrelil a v 24. min. Komenda kryl Pankúchov strelecký pokus. Na druhej strane boli nebezpečné Bubenkove štandardky, ale Štefánik bol vždy na svojom mieste. Zlom v zápase nastal po polhodine hry. V 31. min. založil Uhrín najkrajšiu akciu zápasu, lišiacky uvoľnil Pankúcha a ten naservíroval loptu Blaškovi, ktorý sa nemýlil a Slovan viedol. Od tohto momentu nervozita z kopačiek Giraltovčanov opadla a boli jasne lepším mužstvom. Po prestávke neustále útočili a už v 48. min. mohli pridať ďalší gól, keď na kolmicu E. Partillu si nabehol Pankúch, bežal sám na Komendu, ale ten so šťastím zachránil. O tri minúty najlepší hráč domácich Uhrín unikol, ale jeho prudká bomba smerovala tesne nad. Vynahradil si to v 64. min., keď pohotovo hlavou usmernil loptu do siete po priamom kope Čabalu. Pohodová hra Giraltoviec mohla priniesť aj ďalšie góly. V 80. min. technická strela E. Partillu išla tesne vedľa, keď už Komenda bol prekonaný a o minútu Uhrín po samostatnom úniku z vyloženej pozície nemieril presne. Hostia v druhom polčase prvýkrát vystrelili až v 82. min. Dimitrijevičom a dve minúty pred koncom zmaril Bubenkovi dobrú príležitosť Štefánik. Giraltovčania tak nepocítili trpkosť prehry už v ôsmom zápase po sebe.

Góly: 31. Blaško, 64. Uhrín. ŽK: Blaško, Dic - Bubenko, Csomos. Rozhodca: Gál. Divákov: 500. GIRALTOVCE: Štefánik - P. Partilla, Pribiš, Jar. Mitaľ ml., Mižák - Pankúch (87. Kmec), Pivovarník (77. Dic), E. Partilla, Čabala - Uhrín, Blaško (63. Roba). TOPOĽANY: Komenda - Horňák, Chovan, Milovanovič, Pidgainyi - Dimitrijevič, Kopka (54. Kandala), Bubenko, Lorinc (72. Žežulka), Csomos - Kozák.

M. DEUTSCH

V. Opátske - Svidník 1:0 (0:0)

VYŠNÉ OPÁTSKE. V prvom jarnom stretnutí na výborne pripravenom ihrisku sa v prvom polčase odohrával taktický súboj medzi šestnástkami a ani jedno z mužstiev si nevypracovalo šancu na strelenie gólu. Do druhého polčasu nastúpilo domáce mužstvo s odhodlaním streliť gól a hostia sa spoliehali na brejkové situácie. Pri jednej z nich zachránil domáce mužstvo brankár Smetanka a pri druhej žrď. Domáci strelili gól po nepriamom kope Martinom Urbanom v 71. min. V 87. min. domáci nevyužili možnosť vsietiť gól z pokutového kopu, keďže Majoroš nechal vyniknúť brankára hostí. V ostatných minútach domáci odolali tlaku hostí a udržali si zaslúženú výhru.

Gól: 71. Urban. ŽK: Zábavník, Šuster - Viravec, Kováč. Rozhodca: Žofčák. Divákov: 350. VYŠNÉ OPÁTSKE: Smetanka - Haluška (64. Kočiš), Sciranka, Urban, Zábavník - M. Angelovič (66. Šoltýs), P. Angelovič (84. Lesniak), Šuster, Majoroš - Turczyk, Jakab. SVIDNÍK: Hvozda - Gergeľ (73. Koša), Kočiš, Kováč, Morjak - Harakaľ, Koscelník, Luščák, Jadviš (61. Viravec), Horochonič - Puchír (84. Paňko).

M. ALEXANDER

Veľký Šariš - Spišské Podhradie 1:1 (1:0)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Vo veternom počasí na "neutrálnej pôde" (súperi sa dohodli, že sa bude hrať na umelej tráve v Prešove pre zlý terén veľkošarišského ihriska) sa hral zápas s mnohými nepresnosťami v rozohrávke, oba tímy veľa presných kombinácií nepredviedli. Už v 3. minúte hosťujúci Pokrivčák pohrozil bombou, ktorú M. Lukáč bravúrne vyrazil. O desať minút neskôr sa ocitol V. Keresteš v protiútoku sám pred brankárom, no ten jeho strelu vyrazil nohami. O pár minút neskôr Bandžuch z opačného krídla domáceho útoku strieľal osamotený mimo. Kapitán hostí Glevický natiahol M. Lukáča druhýkrát v 28. minúte, no ten sa nedal prekvapiť. Domáci dali gól po tom, čo Bandžuch rozohral rohový kop. Hlávka vyhral súboj, jeho hlavičku brankár vyrazil, no ten istý hráč v páde dorazil do siete. Nový stopér vo veľkošarišskom drese mohol o tri minúty neskôr dať svoj druhý gól, no Lackom rozohraný trestný kop poslal úplne voľný v šestnástke hlavou do náručia Ďuricu. Po zmene strán sa obe mužstvá dlhšie rozohrávali, za zmienku stoja len strely V. Keresteša, resp. Zavackého. Až v 78. minúte výbornú akciu domácich potiahol Poláček s Bandžuchom, no pred J. Kovalčíkom na päťke odkopol obranca Haničák. Hostia trestali hneď z protiútoku, Matfiak výborne trafil z rohu šestnástky krížnou strelou a M. Lukáč bol prikrátky. O niekoľko minút neskôr nebol úspešný Glevický, strelil v pokutovom území rovno brankárovi do rúk. To sa mohlo hosťom vypomstiť, lebo z bleskového protiútoku J. Kovalčík výborne posunul loptu na hranici jedenástky P. Belišovi, a ten v páde pred prázdnou bránou minul!

Góly: 37. Hlávka - 78. Matfiak. ŽK: Lacko - Maliňák, Glevický, Gonda. Divákov: 50. Rozhodca Zvolánek. VEĽKÝ ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, Hlávka, M. Keresteš, P. Beliš - Popovec (56. Poláček), Lacko, Halčák (75. J. Kovalčík), Adam - Bandžuch, V. Keresteš. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Prusák (53. Haničák), Mišenčík, Gonda, Babej - Pokrivčák, Komara, Zavacký, Maliňák - Glevický, Matfiak.

J. JURČIŠIN

N. Hrušov - Lok. Košice 2:2 (1:1)

N. HRUŠOV. Od úvodného hvizdu sa hral opatrný futbal. Domáci mali optickú prevahu. Prvú strelu na bránu vyslali domáci v 10. min. Peržeľom, no hosťujúci brankár bol pozorný. V 20. min. z pravej strany nacentroval loptu do šestnástky Peržeľ, no hlavičku Mamaja pozorný Petruška kryl. Hostia udreli v 25. min., keď hosťujúci kapitán Takáč ušiel domácej obrane, preloboval aj domáceho brankára a pohodlne skóroval 0:1. Domáci odpovedali v 30. min., keď Lukáč L. unikol po pravej strane, nacentroval na voľného Frajkora, no ten z 11 m netrafil bránu. Vyrovnať sa domácim podarilo v 36. min., keď po skrumáži v šestnástke sa najlepšie zorientoval domáci Mamaj a pohodlne vyrovnal na 1:1. Domáci od tohto momentu pritlačili hostí na svoju polovicu, no gólové príležitosti Dudu a Frajkora ostali nevyužité. Na začiatku druhého polčasu hostia zahrávali rohový kop a hosťujúci Jurej rozvlnil sieť 1:2. V 53. min. sa na šestnástke uvoľnil domáci Horňák, no prestrelil bránu. Od tohto momentu domáci znervózneli. Hostia dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky, ktoré robili obrane problémy. V 76. min. mal veľkú príležitosť Horňák, no jeho strela z 5 m skončila nad bránou. V 80. min. to už domácim vyšlo, keď sa na šestnástke uvoľnil Frajkor a nechytateľne zavesil - 2:2. Domáci si v posledných minútach vytvorili veľký tlak, no tretí gól sa im už nepodarilo streliť. Hostia z minima vyťažili maximum.

Góly: 36. Mamaj, 80. Frajkor - 25. Takáč, 47. Jurek. ŽK: Mikloš - Janči, Takáč. Rozhodca: Zubka. Divákov: 300. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, R. Lukáč, Albičuk, L. Lukáč - Mamaj (46. Horňák), Palko, Mikloš, Peržeľ - Frajkor, Tkáč.
LOKOMOTÍVA: Petruška - Janči, Grünvaldský, Begányi, Baránek - Šmelko, Lipnický, Takáč, Jurek - Zajac (81. Gedeon), Chmelo.

P. GOGA

Stropkov - Krásna 0:1 (0:0)

STROPKOV. Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa aj prejavilo na ich hre. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný, hoci domáci už v úvodnej 5-minútovke zahrávali tri rohové kopy. Po štvrťhodine hry zahrával priamy kop z diaľky Teraz, obranný val hostí zrazil loptu pred Medveca, ale jeho center pred nabiehajúcimi domácimi hráčmi stiahol Csatlós. V závere prvej polhodiny zahrával štandardku opäť Teraz, odrazenú loptu potom poslal pohotovým koníčkom tesne vedľa brány M. Bujdoš. V 37. min. fauloval na hranici pokutového územia hosťujúci Domanič Fečka, ale priamy kop mladého Jakubča skončil iba na múre. V úvode druhého polčasu sa pri väčšom dôraze v šestnástke mohli gólovo presadiť Fečko i Potoma. V 57. min. brankár hostí v pokutovom území zozadu narazil do nič netušiaceho Fečka, ktorý ani nemal záujem o hru, no píšťalka sa neozvala. V 66. min. zahrávali hostia tretí rohový kop a nikým nestrážený J. Bujdoš pohodlne z piatich metrov skóroval. V závere zápasu sa až na päťku prebil Vachaľ, ale krížnou strelou minul bránu. Neujala sa ani strela M. Bujdoša, a tak si hostia nečakane odviezli tri body.

Gól: 66. J. Bujdoš. ŽK: Gonos, Medvec, Teraz - Domanič, J. Bučko. Rozhodca Svat. Divákov 300. STROPKOV: Biroš - Vatraľ, Veselý, Teraz, Gonos (54. Vachaľ) - Medvec, Jakubčo, Fiľarský (83. Kentoš), M. Bujdoš - Fečko, Potoma (64. Dolutovský). KRÁSNA: Csatlós - Bodnár, Kičura, Sinčák, Domanič - Beck, Korfanta, Berta, Chitava (84. M. Surgent) - Matia (90. L. Surgent), J. Bujdoš.

P. BARILLA

Sabinov - Bardejov 0:5 (0:0)

SABINOV. V 8. min. po peknom centri Verešpeja hlavičkoval Ján Dlugoš, ale hosťujúci brankár Molčan bol na mieste. Hral sa obojstranne útočný futbal aj napriek tomu, že domáci hrali zo zabezpečenej obrany a eliminovali nájazdy hostí. V 35. min. mohli hostia dať gól, ale Pisárik z hranice šestnástky vystrelil tesne vedľa Eliášovej brány. Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal, keď obe mužstvá mali len po jednej gólovej príležitosti a nepresadili sa. Druhý polčas začali obe mužstvá rozhárane s množstvom nepresných prihrávok. Po rýchlej kontre hostí v 57. min. mal na kopačke gól Marek Seman, ale zle zakončil. V 62. min. sa hostia ujali vedenia po nedorozumení obrany, strelcom gólu bol Bučko. O tri minúty už bolo 0:2, keď sa presadil po prihrávke Kundru ten istý hráč. V 68. min. na 0:3 zvyšoval hetrikom Bučko. V 70. min. po peknej akcii hostí dal gól striedajúci Horváth, keď pred bránkou nebol nikým atakovaný. O päť minút nato sa scenár zopakoval a ten istý hráč zavŕšil stav stretnutia. Pre domáce mužstvo je to krutá prehra, keď po prvom polčase bol stav vyrovnaný, ale v druhom po rýchlych góloch to domáci psychicky nezvládli a skúsený Bardejov využil každú chybičku.

Góly: 63., 65., 68. Bučko, 70., 75. Horváth. ŽK: Lukáč - Hanuščák, Adamišin. Rozhodca: Alexa. Divákov: 250. SABINOV: Eliáš - Vaško, Kostovčík, Verešpej, Peregrín - D. Dlugoš (58. Andraščík), Lukáč (74. Janiga), J. Dlugoš, Mruz (63. M. Vranko) - Jusko, Novotný. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Palša, Peregrím, Adamišin - Kiseľ, Seman, Kuhajdík, Vasiliak (61. Kundra) - Bučko (80. Cenker), Pisárik (58. Horváth).

P. PLAVČAN

Barca - Snina 1:1 (1:1)

BARCA. Oba tímy začali zápas opatrne, do prvej šance sa dostali hostia v 9. min. Tomčák popri Pangrácovi už posielal loptu do siete, no Školník pred bránkovou čiarou zachraňoval. Snina vycítila, že si môže trúfnuť na viac a prevzala iniciatívu. V 13. min. si hostia zopakovali rovnakú akciu stredom domácej obrany a Lukáčovej lopte už nič nezabránilo v ceste do siete. Odpovedať mohol o dve minúty neskôr Pástor, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Avšak v 20. min. sa domáci predsa len tešili. Pástor poslal peknú prihrávku za chrbty hosťujúcich obrancov, kde mu nabehol Čižmár a Diňa ostal bezmocný. V 32. min. Gajdošova lopta už našla do výbornej pozície nabiehajúceho Orosa, ale Hanc ratoval v poslednej chvíli. O päť minút sa vyznamenal Pangrác po Aľušíkovej delovke. Po prestávke Barčania vyrovnali hru. Viac sa im darilo podržať loptu na polovici súpera a v 58. min. Gajdoš takmer prekvapil Diňu. Jeho technická strela len tesne minula šibenicu. V 75. min. sa do obrovskej šance dostal Valkučák, no sám pred brankárom Sniny napálil iba do neho. Favorizovaní hostia prejavili snahu po troch bodoch až v samom závere stretnutia, no to bolo na víťazstvo málo, a tak došlo k zaslúženej deľbe bodov.

Góly: 20. Čižmár - 13. M. Lukáč. ŽK: Školník, Pipta, Čižmár - J. Lukáč, Pčola. Rozhodca: Perát. Divákov: 150. BARCA: Pangrác - Barčák, Pipta, Školník, Rick - Pástor (81. Balogh), Barényi, Valkučák, Čižmár - Gajdoš, Oros (61. Varga).
SNINA: Diňa - Haburaj, J. Lukáč, Hanc, Š. Pčola - Aľušík, Popovič (68. Hišem), Tomčák, Červeňák - M. Lukáč (77. Bednár), M. Pčola.