Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix
V DERBY CORGOŇLIGOVÝCH REZERV SA HETRIKOM BLYSOL BELEJÍK

Líder sa nezmenil, na špici je to husté

Ani uplynulé 17. kolo II. futbalovej ligy neoblo kompletné. Zápas Stará Ľubovňa - Spišská Nová Ves odložili na 5. mája o 16.00 h pre nepriaznivý terén. Pozornosť sa sústredila do Moldavy, kde v šlágri FK Bodva porazila béčko Podbrezovej.

Ani uplynulé 17. kolo II. futbalovej ligy nebolo kompletné. Zápas Stará Ľubovňa - Spišská Nová Ves odložili na 5. mája o 16.00 h pre nepriaznivý terén. Pozornosť sa sústredila do Moldavy, kde v šlágri FK Bodva porazila béčko Podbrezovej. V derby na umelej tráve v Prešove bola gólová úroda. Domáci juniori zdolali béčko Košíc zásluhou výborného prvého polčasu, v ktorom dali štyri góly. Klasickým hetrikom sa blysol Belejík. Vo vlastnom prostredí sa darilo aj Vranovu, ktorý si tesne poradil s Popradom a Humenčanom, keď zdolali Čadcu. Vonku vyhral Trebišov nad MFK B. Bystrica, kým Lipany nestačili na béčko Dukly B. Bystrica.

Moldava - Podbrezová B 2:0 (1:0)

MOLDAVA. Jarná premiéra dvoch celkov zo špice tabuľky priniesla zaujímavý a kvalitný futbal, v ktorom o víťazovi rozhodli na konci polčasu "knokautové" údery domácich. Obaja súperi zaèali veľmi svižne s veľkým nasadením v osobných súbojoch a so zjavnou snahou po ofenzíve. Už v tretej minúte sme zaznamenali šance na oboch stranách. No, kým Gavláka vychytal Hanák, J. Pančíka zastavila až zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu pre ofsajd. Jeho brat na druhej strane to skúšal z diaľky, avšak toto na Hanáka neplatilo. Aj 18. min. ponúkla príležitosti obom tímom. Ale Vojtaško pri Sedliakovom a Hanák pri Jurkovom pokuse si uchovali čisté kontá. O dve minúty nato sa vyznamenal opäť Vojtaško, keï Betkovu parádnu strelu vytesnil ponad brvno. Vzápätí sme zaznamenali pokus Andrašèíka, ale ani gólman hostí nezaváhal. V 30. min. zahral výborne štandardku hosťujúci Podio, no Betka ani J. Pančík neupratali loptu do moldavskej siete. Otvorená hra pokračovala a šancí pribúdalo. Avšak o polčasovom výsledku rozhodol krátkodobý tlak Bodvy v závere prvej časti, keï Gavlák využil nedorozumenie v strede obrany hostí a prekonal Hanáka.
Po prestávke tempo hry trochu opadlo a boli sme svedkami pomerne častých nevynútených chýb na oboch stranách. Rýchle tempo v 1. polčase asi ubralo všetkým hráčom riadnu porciu síl, a tak niet div, že i zaujímavých situácií ubudlo. Iba Jurko v 56. min. a na opačnej strane J. Panèík s Kubašiakom mali blízko k dobytiu súperovej brány. No obaja brankári hrali v týchto prípadoch prím. Hanák predviedol parády i v 79. min., keď nedoprial radosť Gavlákovi ani Kokanovičovi. V závere sa vyznamenal Vojtaško, ktorý vyškriabal Blaškov gólový oblúčik a v nadstavenom čase excelentnou trefou k žrdi stanovil konečný výsledok striedajúci Timkovič.

Góly: 41. Gavlák, 90.+ Timkovič. ŽK: Dupkala - Minčič, Blaško. Rozhodca: Mriglot. Divákov: 1 300. MOLDAVA: Vojtaško - Hanzuš, Kováč, Kaminský, Majný - Andrašèík (80. Fazekaš ), Kokanoviè, T. Pančík, Dupkala (80. Timkovič ) - Gavlák, Jurko. PODBREZOVÁ B: Hanák - Turòa, Nosko, Minčič, Blaško - Betka, Podio, Kočan (68. Púchy) - Sedliak (85. Schober), J. Panèík - Giertl (61. Kubašiak).

R. Rondzik

Prešov jun. - Košice B 5:3 (4:1)

PREŠOV. Prvé minúty derby tradičných futbalových rivalov mimoriadnu gólovú úrodu nesignalizovali. Od začiatku sa hrala otvorená partia. Avšak s nečakane veľkým množstvom priam až naivných chýb. V tomto hrali hlavne prím košickí futbalisti. V 7. minúte síce rozohrali nebezpečne vyzerajúcu akciu, no v bráne Tatrana stojaci J. Mucha starší nepríjemnú strelu zvnútra šestnástky z kopačky Juhara bravúrne kryl. O sedem minút neskôr však obrana hostí nezareagovala na časovanú prihrávku na Belejíka, ktorý s prehľadom rutinéra šancu úspešne zakončil. Prešovským juniorom razom akoby narástli krídla. Pred Kentošom zachraňoval na poslednú chvíľu Mi. Adam, Brudňak zase zobral loptu z kopačky Dolného, ktorý ho prieniku hodlal obísť. V 20. minúte však Dolný chybu napravil a naservíroval ideálnu prihrávku na druhý gól Belejíkovi. Na opačnom konci zakontroval Gál Andrezly, ale J. Mucha zase vynikol. V 36. min. ostal bezmocný, keď Harčár vyrobil veľkú hrúbku, po ktorej Digoň skóroval do opustenej prešovskej brány. O dve minúty neskôr zavŕšil hetrik Belejík a minútu pred prestávkou stanovil polčasový výsledok D. Leško. Gólové hody po zmene strán a podpore silného vetra pokračovali. V 50. minúte si prudký center Gála Andrezlyho vrazil do siete vlastnej brány Dubecký. O tri minúty zase chyboval R. Šimko a ku gólu lacno prišiel Dolný. O gólovú bodku zápasu, ako inak, zase "zlepeným" gólom sa postaral deväť minút pred koncom Pačinda.

Góly: 14., 20. a 38.Belejík, 44. D. Leško, 53. Dolný - 36. Digoň, 50. Dubecký (vlastný), 81. Pačinda. ŽK: Dolný, Janev. Rozhodca: Molitoris. Divákov: 103. Prešov jun: J. Mucha st. - Kačala, Harčár, Dubecký, Peter Leško (75. Zbiňovský) - Dolný (82. Hrehovčík), Janev, Peter Lipták (46. Patrik Jacko), David Leško - Belejík, Kentoš. Košice B: Brudňak - Mikuláš Tóth, Roman Šimko (55. Kražeľ), Smrek, Miloš Adam - Gál Andrezly, Kavka, Hajník (63. Hojstrič), Juhar - Digoň, Pačinda.

J. Leško

Humenné - Čadca 1:0 (0:0)

HUMENNÉ. Stretnutie sa začalo s 13-minútovým meškaním, pretože hostia pricestovali neskoro... Vyhrali však žreb a celý prvý polčas využívali podporu silného vetra. V humenských radoch bolo cítiť nervozitu, šance síce prichádzali, no gól nie. Už v 8. min. po opakovanom centri z rohového kopu hlavičkoval Berjanidze a Hamuľák vo výskoku na loptu nedosiahol. Súper odpovedal strelou Húšťavu z 20 m, pričom lopta na päťke nepríjemne "skočila", ale Bálint reagoval pohotovo. Po rohovom kope na zadnú žrď hlavičkoval Berjanidze, o chvíľu skúšal z 25 m šťastie Drogba, v oboch prípadoch podržal hostí Gavlák. Po polhodine hry vyslal technickú strelu Hamuľák tesne vedľa, v 42. min. vytisol jedovku Chudinu brankár na roh. Hneď o minútu sa hostia dostali do prečíslenia a krížnu hlavičku Húšťavu odvracal Pe. Šuľák z bránkovej čiary. V samom závere polčasu mali domáci výhodu štandardky zo 17 m, bombu Berjanidzeho zrazil z múru vybiehajúci hráč Čadce rukou, no hra pokračovala. Po obrátke vietor zo svojej sily ubral, ale Humenčania boli aj tak aktívni. Po akcii Berjanidze - Ovšianik si Hamuľák dobre spracoval prihrávku, ale v rozhodujúcej chvíli skok lopty ovplyvnil terén, takže strela letela vysoko nad. Ako blesk z jasného neba prišiel brejk Húšťavu, ktorý sa dostal za humenskú obranu, ale Bálint včasným vybehnutím ratoval. Humenský tlak gradoval, štyri rohové kopy v rade ostali nevyužité, ale v 73. min. už z takejto štandardky udrelo - center Ovšianika na zadnú žrď zužitkoval hlavou Drogba. Domáci mohli víťazstvo poistiť, ale po hlavičke Gogu a dorážke Drogbu zasiahol reflexívne Gavlák, v 81. min. brankár hostí odčinil svoje zaváhanie, keď mu vypadla lopta z rúk po strele Santosa, zákrokom pri dorážke Gogu. Jedinú možnosť na vyrovnanie mali hostia v 87. min., keď po trme-vrme v humenskej šestnástke vystrelil Jakubec, ale Bálint bol pozorný. Východniari vyhrali zaslúžene.

Gól: 73. S. Drogba. Žlté karty: Janščo, Kubica, Tlelka (všetci Čadca). Rozhodoval: Špivák. Divákov: 368. 1. HFC: Bálint - Magač, Berjanidze, Peter Šuľák, Baranek - Jurov (84. Gavaľa), S. Drogba, Ovšianik, Chudina (54. J. Goga) - Santos, Hamuľák (70. Ondica). FK: Gavlák - Janščo, Kmeť, Tlelka, Kubišta - Jakubec, Strapáč, Polka, Kubica (46. Lušňák) - Húšťava, Vnuk.

M. Škuba

Vranov - Poprad 1:0 (0:0)

VRANOV. Už v 3. min. sa uvoľnil v pokutovom území hostí Šamo, obišiel dvoch protihráčov, bol nedovolene zastavený, no píšťalka rozhodcu ostala nemá. Po rohovom kope hostí v 16. min. a trme-vrme v pokutovom území vyrazil reflexívne domáci brankár Pulen strelu zo 6 m na roh. V 18. min. opäť hostia pohrozili, keď peknú strelu vyrazil na roh bravúrne opäť brankár Pulen. Až potom sa začali osmeľovať domáci a viac sa tlačili pred bránu hostí. Prvú vážnejšiu šancu mali v 32. min., keď peknú kombináciu po osi Pekár - Lazúr - Šamo posledne menovaný zakončil nedôrazne. Hostia opäť pohrozili v 34. min., keď strelu z ľavej strany opäť kryl domáci brankár. V 37. min. sa uvoľnil Lazúr, vnikol do pokutového územia hostí, kde bol faulovaný, no píšťalka rozhodcu ostala opäť nemá. V 42. min. dostal za údajnú ruku v pokutovom území domáci Kišš druhú žltú kartu a následne červenú, z čoho, samozrejme, rezultoval pokutový kop, no ten opäť vynikajúcim zákrokom zneškodnil domáci brankár Pulen. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom a v 46. min. po rýchlom protiútoku Kubus trafil žrď . Domácim slúži ku cti, hoc aj oslabení sa snažili o ofenzívny futbal a v 52. min. hlavičku Šama zachránil reflexívnym zákrokom hosťujúci brankár. V 57. min. ďalší súboj domáceho brankára s hosťujúcim Kubusom, z ktorého vyšiel opäť víťazne domáci brankár. V 59. min. po rohovom kope Vožného Šamo z piatich metrov prestrelil hosťujúceho brankára a bolo 1:0. V 70. min. strelou z 18 min. Maťaš trafil žrď. V 75. min. opäť Pulen naozaj zázračne vychytal hosťujúceho Vytykaja z piatich metrov. V 77. min. sa skončilo neúspešné sólo domáceho Šama. Poistku mohli domáci zaznamenať v 79. min., no ideálny center z ľavej strany Lazúr Pekár zo siedmich metrov nezakončil gólom. Hostia sa ešte snažili o vyrovnanie, no domáci na čele s istým Pulenom ich do vážnejšej šance už nepustili, a tak sa zápas skončil víťazstvom domácich.

Gól: 59. Šamo. ŽK: Kišš - Vytykaj, Dvorožňák. ČK: 42. Kišš po 2 žltej (domáci). Rozhodca: Leško. Divákov: 620. VRANOV: Pulen - Petro, Paraska (57. Tomčák), Kišš, Vožný - Baran, Opiela, Komár, Lazúr - Šamo (80. Streňo), Pekár (90. Kulich). POPRAD: Vernarský - Daško, Vytykaj, Rams (73. Monka, 80. Bolcár), Kočiš - Dvorožňák, Kubus, Ondruš, Bendík - Tropp (84. Rusnák), Maťaš.

F. Buzek

Dukla B. Bystrica "B" - Lipany 1:0 (0:0). Góly: 84. Laksík, rozhodoval: Špaček, 200 divákov.

MFK B. Bystrica - Trebišov 0:2 (0:1). Góly: 35. M. Čižmár, 61. Olah, rozhodoval: Páchnik, 110 divákov.

Zvolen - Žilina "B" 4:1 (0:0). Góly: 50. Pelegríny, 64. Tyčiak, 69. Bohuš, 90+. Karakačanov - 78. R. Škrobák, rozhodoval: Vlčej, 565 divákov.