Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Ďalšie zakopnutie košických hádzanárov

Pred niekoľkými dňami Trnavčania nepricestovali na zápas do Košíc a začalo sa špekulovať, či extraligu dohrajú.

Presadil sa. Skúsenému hrajúcemu trénerovi Jánovi Kolesárovi nezabránil zakončiť brániaci Tschúr.(Zdroj: Judita Čermáková)

Vedenie klubu sa dušovalo, že nechcú narušiť záver súťaže. Po niekoľkých dňoch však družstvo odhlásili a vedenie súťaže ich dosiahnuté výsledky anulovalo. Vyriešila sa tak zostupová tajnička a Bardejov sa môže pokojne pripravovať na ďalší ročník. V 25. kole sa hrali iba tri zápasy a líder vyhral na Považí. Dva body si pripísal aj druhý Hlohovec po víťazstve nad Novými Zámkami. Košičania po prehre v Bardejove sa chceli doma rehabilitovať, ale na umne hrajúcich policajtov nestačili.

Košice - ŠKP Bratislava 32:36 (17:23)

Počas celého stretnutia hostitelia iba doťahovali náskok súpera, ktorý dokonale potrestal viaceré ich chyby v rozohrávke. Domácim chýba pivot Čoreja a po štvrťhodine hry odstúpil aj Kolesár, ktorého trápi nedoliečené koleno a ich absencia bola badateľná. V tom čase domáci prehrávali iba rozdielom dvoch gólov 9:11 a neskôr 12:13, no to bolo z ich strany všetko. Spolupráca obrany s brankármi nevychádzala, nečudo, že do prestávky inkasovali 23 gólov. Po zmene strán skóre narastalo a policajti desať minút pred koncom viedli už 33:22, no domáci aj vďaka viacerým dobrým zákrokom Boháča znížili, ale prehre nezabránili.

KOŠICE: Boháč, Dulina - Šiška 2, Kolesár 4, Guzy 4, Pecha 2, Strapko 6, Töviš 3, Styrančák 2, Ľoch 1, Laczko, Petraško4, Baláž 4/2. Najviac gólov hostí: Spuchlák 8, Mišenčík 6. Sedem. Hody: 3/2 - 1/1, vylúčení: 1 - 4, rozhodvali Cipov, Pastierik, 300 divákov.

(glo)

Pov. Bystrica - Prešov 21:23 (11:9)

Bol to bojovný zápas v strhujúcej atmosfére a rýchlom tempe, v ktorom boli domáci dlho lepším družstvom. Hostia v prvom polčase viedli iba raz, a to v 8. min. 2:1. Domáci si v 24. min. vypracovali náskok 10:7. Začiatkom druhého polčasu ešte pokračovali Považskobystričania v dobrom výkone, ale od 40. min. však hostia začali uplatňovať vysunutú obranu, na ktorú domáci nenašli vhodný recept. Prešovčania vyrovnali v 54. min. na 20:20, v 56. min. strelili vedúci gól a v poslednej minúte upravili na konečných 23:21. Za domácich podal výborný výkon brankár Žernovič.

Najviac gólov: J. Kozák 6, Ďuriš 4, Korňan 3 - Antl 6/2, Huňady 5/1, Marušák a Radčenko po 4. Sedem. hody: 0/0 - 3/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 1 150 divákov.

Hlohovec - N. Zámky 34:23 (14:11). Najviac gólov: Pupík 9, Vlčko 7/4, F. Zaťko 7/1 - Barič 5/1, Rábek 4/2 Pok. hody: 6/5 - 6/3, vylúčení: 6 - 4, ČK: Cibulka (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 700 divákov.

1. Prešov 21 20 1 0 788:565 41

2. Hlohovec 21 13 0 9 695:668 26

3. P. Bystrica 22 10 2 10 679:631 22

4. ŠKP BA 22 10 1 11 758:745 21

5. Nové Zámky 21 10 1 10 623:658 21

6. Košice 21 7 1 13 653:670 15

7. Bardejov 21 2 0 19 450:671 4