Technici tentoraz drámu s Michalovcami nedopustili

Hráč Slávie TU Matej Hrabovský.
Hráč Slávie TU Matej Hrabovský. (Autor: Veronika Janušková)
Marián Špacai|16. mar 2010 o 00:00

Basketbalisti Slávie TU Košice dali zabudnúť na dramatické posledné zápasy s Michalovcami. Zemplínčanov tentoraz sfúkli úplne v pohode.

KOŠICE. V ôsmom prvoligovom kole technici odohrali vydarený zápas. Od začiatku dali jasne najavo, kto bude na palubovke pánom. V polčase už viedli o 23 bodov, napokon z toho bolo hladké víťazstvo 91:64.

Padalo im

Košičania sa s Michalovcami stretli v tejto sezóne už štvrtý raz. Hneď v úvode ročníka prehrali síce vonku pomerne jednoznačne 46:60, ale ďalšie dva súboje boli mimoriadne vyrovnané a rozhodovalo sa v úplnej koncovke. V Košiciach Slávia TU vyhrala 81:76, v Michalovciach podľahla až po predĺžení 58:59. Kto však čakal ďalšiu drámu aj vo štvrtom stretnutí, nedočkal sa. "Túto výhru sme museli brať ako samozrejmosť, lebo my už chceme vyhrať všetkých sedem zostávajúcich stretnutí. Raz sme ich doma už porazili, teraz im chýbal jeden podkošový hráč, tak sme dúfali, že pod košom budeme mať prevahu a potom to možno rýchlymi protiútokmi natiahneme," povedal nám po stretnutí hráč Slávie TU Matej Hrabovský. Základ úspechu videl predovšetkým v streleckej úspešnosti. "V prvom rade nám padalo. V Michalovciach nám naposledy nechcelo vojsť do koša nič, teraz skoro všetko. Mali sme vysokú efektivitu a hrali sme aj celkom zodpovedne v obrane."

Mohli doviezť aj viac

Košičania teda len potvrdili, že v domácom prostredí, v ktorom ešte neprehrali, si veria. Nedeľňajším víťazstvom sa vrátili do hry o popredné priečky. Škoda, že aj vonku nezabodovali v prvej časti súťaže viac, keď z piatich stretnutí na ihriskách súperov zvíťazili iba v jedinom. "Dá sa povedať, že sme mali aj smolu. Pokojne sme mohli vyhrať aj niektoré ďalšie stretnutia," súhlasí M. Hrabovský. Tento 18-ročný podkošový hráč prispel k výhre nad Michalovcami 18 bodmi. V kádri Slávie TU si už vybojoval stabilné miesto. "Hrá sa mi celkom dobre. Vážim si príležitosť, ktorú dostávam a robím všetko pre to, aby sa tímu darilo," dodal.

Lechmanova paráda

Súboj proti Michalovciam síce nemal strhujúci priebeh, ale priniesol jednu veľkú parádu. Postaral sa o ňu košický Ľubomír Lechman, ktorý v poslednej sekunde prvého polčasu trafil trojku z troch štvrtín ihriska! Zaslúžene zožal aplauz hľadiska i spoluhráčov, lebo také čosi sa nevidí každý deň.

FAKTY

Slávia TU Košice - 1. BK Michalovce 91:64 (54:31). Najviac bodov Košíc: Ľ. Lechman a P. Lechman po 19, Hrabovský 18, Zabavník 12.