Prešovskí volejbalisti postúpili do semifinále extraligy

Martin Belej|13. mar 2010 o 20:03

Volejbalisti Slávie VK PU Mirad Prešov vyhrali štvrtý štvrťfinálový zápas série proti VŠK Púchov 3:0 a postúpili do semifinále extraligy.

Volejbalisti Slávie VK PU Mirad Prešov vyhrali štvrtý štvrťfinálový zápas série proti VŠK Púchov 3:0 a postúpili do semifinále najvyššej súťaže.

PREŠOV. Štvrté štvrťfinále sa nieslo v podaní Prešovčanov spočiatku v nervóznom duchu. Hostia viedli až o šesť bodov, pri podaní Husára však Prešov otočil na 19:17. Pred koncovkou sa ešte tímy prestriedali vo vedení, pričom hostia nevyužili jeden setbal. Domáci v závere pritvrdili v útoku, zapojili obranu na sieti a získali dôležitý prvý set. Ten bol možno aj zlomový, keďže Prešov sa upokojil a v druhom sete si už pred koncovkou vybudoval minimálny náskok, ktorý ešte do konca zvýšil. V treťom dejstve už domáci mali hru v rukách, viedli neustále o štyri - päť bodov a náskok si napriek niekoľkým chybám s prehľadom udržali do víťazného konca.

Prešov tak ako nováčik extraligy bude hrať po dvoch rokoch opäť o medaily, v semifinále ho čaká favorizovaný VKP Bratislava. Séria sa začína v sobotu 20. marca. „Nebudeme favoritmi, môžeme ísť proti VKP úplne uvoľnene, a to môže byť naša výhoda," zaprorokoval si tréner Slávie VK PU Ľuboslav Šalata.

Slávia VK PU Mirad Prešov - VŠK Púchov 3:0 (25, 21, 21) - konečný stav série 3:1

Prešov: Sabol, Mikita, Faron, Beňa, Žilka, L. Husár - libero Váhovský (Červeňak).

Púchov: T. Šomko, Valach, Hrušík, P. Pistovič, Dedič, M. Šomko - libero Hupka (Dlholucký, Rosina, Vašut).

Hralo sa 78 minút, pred 250 divákmi rozhodovali Savka a Höger.

Domov»Sportnet na východe»Prešovskí volejbalisti postúpili do semifinále extraligy