Hokejisti Prešova si vynútili siedmy finálový zápas

Prešovčan Lukáš Novák (vľavo) prekonáva brankára hosti Tomáša Tomeka.
Prešovčan Lukáš Novák (vľavo) prekonáva brankára hosti Tomáša Tomeka. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
SITA|11. mar 2010 o 20:26

V šiestom finálovom stretnutí I. ligy hokejistov porazil Prešov Piešťany 4:2, vyrovnal sériu na 3:3 a vynútil si rozhodujúci siedmy duel.

PREŠOV. O víťazovi I. hokejovej ligy sa rozhodne až v siedmom zápase, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. marca v Piešťanoch. Hokejisti Prešova totiž vyhrali šiesty finálový duel nad ŠHK 37 Piešťany 4:2 a vynútili si siedmy zápas.

O víťazstve Prešovčanov, ktorí v tretej tretine stratili svoj dvojgólový náskok z prvých 40 minút, rozhodol v 54. min vo vlastnom oslabení skúsený René Pucher. Tridsaťdeväťročný účastník ZOH 1994 v Lillehammeri zaznamenal víťazný gól už aj v predchádzajúcom piatom finálovom súboji. V poslednej minúte ešte stanovil výsledok na konečných 4:2 svojim druhým gólom v zápase Kövér.

Piešťany nevyužili ani svoj druhý mečbal. Víťaz I. ligy sa stretne v baráži o účasť v extralige 2010/11 s desiatym tímom najvyššej súťaže zo Žiliny.

HC Prešov 07 - ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) - stav série 3:3

18. Kövér (Suja, Troliga), 33. L. Novák (Koky, Brincko), 54. R. Pucher (Ondrej), 60. Kövér (Hopkovič) - 45. Chylo, 51. Baran (Mikušovič)

Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország - T. Orolin, Bednár, 1 743 divákov.