Tradičné futbalové derby východniarov nemalo víťaza

Derby východniarov tentoraz nemalo víťaza. Na snímke Košičania Alexander Paunovič, Blažej Vašák a domáci Matej Ižvolt (v bielom). (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
TASR|7. mar 2010 o 16:50

V dohrávke 21. kola futbalovej Corgoň ligy v prestížnom východniarskom derby remizoval 1. FC Tatran Prešov s MFK Košice 1:1.

PREŠOV. Východniarske derby sa začalo opatrne a oba tímy sa snažili unikať do rýchlych protiútokov. Na konci 8. minúty sa do dobrej príležitosti dostal domáci Bernardo, no prihrávku na päty od Papaja poslal mimo košickej svätyne. O desať minút nedokázali po pase z pravej strany dostať loptu za Lopézov chrbát Jurčo, ktorý ju minul a vzápätí sa prezentoval nevýrazným zakončením Farbák. Do konca prvého dejstva sa nič vážnejšieho neudialo, keďže hráči sa prezentovali nepresnými pokusmi, ktoré putovali mimo brány, poprípade ich gólmani bez väčších problémov kryli.

V 7. minúte druhého polčasu vybehol hosťujúci brankár na hranicu šestnástky, kde rozohral na nohu Prešovčana Papaja, ktorý však jeho zaváhanie nepotrestal. "Koňari" sa dočkali o tri minúty neskôr, keď z ľavej strany odcentroval Ščasný, Bernardo v šestnástke hlavou priťukol loptu voľnému Jurčovi a ten sa nepomýlil - 1:0. Domáci pritlačili súpera a o pár minút sa po prihrávke Ižvolta dostal do stopercentnej príležitosti Bernardo, no z piatich metrov prestrelil Lopézovu bránu. V 66. minúte hostia vyrovnali po tom, čo peknú prihrávku Nováka zužitkoval Škutka. Strážcu košickej svätyne vyskúšal ešte v 78. minúte Papaj strelou spoza šestnástky, no jeho pokus neprekĺzol do siete rovnako ako hlavička o dve minúty neskôr v podaní rovnakého hráča. Prešovčania si do tabuľky pripísali prvý bod v jarnej časti CL.

Roman Pivarník, tréner Prešova: "Po priebehu zápasu nemôžeme byť spokojní so ziskom jedného bodu. Po vytvorení mnohých príležitostí sme mali domáci duel zvládnuť, či už za stavu 0:0 alebo 1:1. Šance neboli náhodné, ťahali sme ich po stranách a zakončovali. Chceli sme vyhrať, no v strede ihriska sa nám až tak nedarilo."

Goran Milojevič, tréner MFK Košice:
"Bol to pre nás ťažký zápas. Prešov je dobré mužstvo, má dostatok bodov, my sme za ním a musíme bojovať v každom dueli. Sme spokojní s jedným bodom. Musíme sa sústrediť na nasledujúce stretnutie s Dubnicou."

Tatran Prešov - MFK Košice 1:1 (0:0)

Góly: 55. Jurčo - 66. Škutka, Rozhodca: Vlk, ŽK: Djokovič, Milinkovič - Pribula, Čep, 1762 divákov.

Tatran Prešov: Diviš - Ščasný, Farbák, Čep, Tesák - Papaj (81. Hanek), Katona, Piter - Bučko, Ižvolt (56. Pribula) - Bernardo (86. Guba), Jurčo.

MFK Košice: Lopéz - Kolbas, Djokovič, Cicman, Čonka - Paunovič (60. Škutka), Vaščák (57. Kuzma), Stoeten, Milinkovič - Novák, Megias (81. Janič).