Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Papierového favorita zmietli Košičania z palubovky

Po hladkom víťazstve 37:25 nad druhým Hlohovcom sa mohol usmievať kormidelník MHK Košice Ján Hruščák, lebo jeho zverenci prerušili črtajúcu sa sériu prehier. Pre celok vicemajstra to boli prvé body v tomto roku a v boji o prvú štvorku mali svoju cenu.

KOŠICE. Až vo štvrtom zápase po prestávke a druhom v domácom prostredí sa tešili z plného bodového zisku extraligoví hádzanári MHK Košice, keď doslova sfúkli z palubovky hráčov druhého celku tabuľky. Vyšiel im vstup do oboch polčasov, pričom rozhodujúce boli aj výkony brankárov. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal domáci gólman František Boháč, ktorý mal viac ako štyridsaťpercentnú úspešnosť. Zásluhu na tom mala aj domáca obrana, ktorá zblokovala viacero striel hráčov hostí.

Trénerovi vyšli prognózy

Zostávajúce zápasy základnej časti budú pre mladý celok MHK skúškou ohňom, pokiaľ sa chcú prebojovať do prvej štvorky. Aj preto už body nechcú rozdávať a doma hlavne bodovať. Tento cieľ si dali aj pred súbojom s papierovo silnejším Hlohovcom, ktorému patrí druhá priečka tabuľky. Tréner Ján Hruščák pred zápasom hovoril, že pokiaľ ich podržia brankári, môžu pomýšľať na dobrý výsledok.

"Náš herný prejav nie je zlý, hoci proti Prešovu sme nehrali dobre. Tento duel mal svoje pozadie, ktoré by som nechcel rozoberať. Proti Hlohovcu si dobre počínal v bránke Boháč a mohli sme založiť viacero rýchlych protiútokov. V obrane sa nám darilo a dosť gólov sme dali aj z druhej vlny. Nemali sme problém presadiť sa cez postavenú obranu a vyrovnali sme sa aj Olejárom, ktorého sa nám podarilo vyhnať z bránky. Počas sezóny budujeme družstvo, nezachytili sme však jej začiatok, keď nám chýbali niektorí hráči. Nemali sme v tom čase ani pivota Čoreja či zraneného Baláža. Ich príchodom je naša hra solídna a bodaj by nám to vydržalo čo najdlhšie. Samozrejme, z víťazstva mám radosť, avšak musíme zostať pri zemi a sústrediť sa na ďalšie domáce zápasy. V sobotu hostíme Považskú Bystricu, v stredu privítame Trnavu a cestujeme do Bardejova. Domácu sériu troch zápasov v rade sme odštartovali dobre a radi by sme bodovali aj v najbližších dvoch. Pokiaľ nám zachytajú brankári, tak aj v týchto zápasoch môžeme našim priaznivcom robiť radosť," povedal po stretnutí F. Hruščák. Jeho zverenci ukázali, že pokiaľ sú myšlienkami na zápase, dokážu hrať s každým celkom vyrovnanú partiu. O svojom triumfe rozhodli v úvode oboch polčasov, keď získali dostatočný náskok. V prvom sa súper ešte dokázal vrátiť do stretnutia, no v druhom už pôsobil odovzdane, keď prehrával o desať a viac gólov.