Prvé tohtoročné body košických hádzanárov

Sportnet|1. mar 2010 o 00:00

Hádzanárska extraliga mužov pokračovala 21. kolom. Po troch prehrách v tomto roku sa bodovo presadil vicemajster MHK Košice, keď zdolal druhý Hlohovec.

KOŠICE. Vonku sa z bodového zisku tešil líder Tatran Prešov a N. Zámky uspeli v Bardejove.

Košice - Hlohovec 37:25 (16:14)

O výsledku duelu rozhodli výkony brankárov. Domácich môže tešiť, že Boháč výkonom zatienil skúseného Olejára, ktorý vlani ešte stál v ich svätyni. Až nečakane ľahko získali päťgólové vedenie v siedmej minúte a do šatní odchádzali domáci s dvojgólovým. Po zmene strán zvládli veľmi dobre prvých desať minút, ktoré vyhrali 7:1, získali rozhodujúci osemgólový náskok a zaslúžene získali prvé tohtoročné body do tabuľky.
KOŠICE: Boháč, Dulina – Šiška, Kolesár 3, Guzy 4, Pecha 2, Strapko 2, Toviš, Styrančák 6, Urban 2, Laczko, Petraško 4, Baláž 5/2, Čorej 9/2. Najviac gólov hosti: Pupík 9, Mažár 4/2, pok. hody: 5/4 – 4/3, vylúčení: 8:6, rozhodovali Kozák, Mičuda, 400 divákov.
(glo)

Bardejov – N. Zámky 24:29 (12:10)

Posledný tím tabuľky sa v 1. polčase dokázal presadiť najmä zásluhou dobrej obrany a podržal ich brankár Kaminský. V závere polčasu využil presilovky, čo sa mu podarilo aj v úvode 2. časti a vyhrával 14:11. Hosťujúci Jurko s Fuňákom presne zakončovali a v 42. minúte otočili výsledok na 15:19, osobne ubránili Dominika Kroka a lepšie zvládli záver.

Najviac gólov: D. Krok 6/2, P. Krok 5, Bujdoš 4 - Fuňak 7, Szapu 5, Sivák 4, Szucs 4/4, vylúčení: 7:6, ČK: Ščepák za tri vylúčenia - Rábek za hrubý faul a Jurko za tri vylúčenia, pok. hody: 4/2 – 4/4, rozhodovali: Barborík a Rondoš.

ŠKP Bratislava - Prešov 27:37 (11:19)

Domáci hrali menej koncentrovane, zahadzovali šance. Celý zápas viedol Prešov až do víťazného konca.
Najviac gólov: Kuchárik 5, Simon 5, Mikuš 4/3 - Menkovič 10/1, Mažár 8, Antl 7/1, vylúčení: 5:7, pok. hody: 5/3 - 3/2, 300 divákov.
Ďalší výsledok: P. Bystrica – Trnava 40:26 (21:10).

1. Prešov 21 20 1 0 804:563 41
2. Hlohovec 21 13 0 8 674:630 26
3. P. Bystrica 21 12 2 7 676:593 26
4. N. Zámky 21 11 2 8 658:625 24
5. ŠKP BA 21 11 1 9 637:628 23
6. Košice 21 9 1 11 668:654 19
7. Trnava 21 2 1 18 519:750 5