Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín
POČASIE ZASKOČILO JAZDCOV I ORGANIZÁTOROV

Quady ovládli Lučivnú

Na treťom ročníku Quadtrophy v Lučivnej sa predstavilo viac ako päťdesiat jazdcov nielen zo Slovenska, ale aj spoza rieky Morava.

Štart. Ten sa snažil každý z jazdcov zvládnuť čo najlepšie.(Zdroj: Štefan Glovičko ml.)

Zimné vytrvalostné preteky štvorkoliek pod tatranskými štítmi boli len ďalšou pozvánkou pred blížiacou sa sezónou v terénnych motocyklových súťažiach u nás.

LUČIVNÁ. V prvej polovičke februára si organizátori III. ročníka vytrvalostnej súťaže Quadtrophy dvoj- a trojčlenných družstiev v Lučivnej mädlili ruky pri stavbe trate, keď na lúkach a pastvinách, kadiaľ viedla trať, bol dostatok snehu. Nechýbali ani vysoké mantinely, ale o niekoľko dní neskôr to už nebola pravda. Nič to však neubralo na chuti účastníkom, ktorí si prišli zmerať sily na takmer 7 km dlhom okruhu.

Sneh sa zmenil na blatové kúpele

Podklad trate napriek otepleniu bol zmrznutý, ale každým prejazdom sa menil a jazdci dostali poriadne zabrať. Už po oboznamovacom kole a následne aj meranom tréningu, ktorý určil poradie štartu, sa trať zmenila na nepoznanie. Všetci jazdci si ju však pochvaľovali, hoci v niektorých úsekoch i výjazdoch bola úzka tak na jednu štvorkolku. Jazdilo sa v štyroch kategóriach podľa objemu do 500 a 700 ccm, nad 700 ccm a športové. Diváci okolo trate i v priestoroch depa videli zaujímavé súboje, avšak len ťažko bolo rozpoznať zablatených jazdcov. Medzi nimi sme našli aj endurákov, bývalého majstra sveta Jara Katriňáka, pre ktorého boli preteky dobrou prípravou, ale aj Jakuba Vichra či Thomasa Hostinského s otcom. Jazdci na trati jazdili viac ako tri hodiny z pôvodných štyroch a nebolo rozhodujúce, kto vyhral, lebo všetci účastníci si zaslúžia uznanie jazdiť v zimných podmienkach a miestami aj za hustého sneženia. Pozornosť pútal tím Environ Imidjex v zložení Katriňák, Malovec a Tabaka, ktorý nakoniec skončil na ôsmom mieste. V polovici súťaže mali technické problémy, keď sa jeden z jazdcov prevrátil, pričom zlomil riadidlá. Podpísalo sa to pod stratu, ktorú sa im už nepodarilo stiahnuť a na víťaznú dvojicu v kategórii nad 700 ccm stratili dve kolá. "Nevadí, že sme nevyhrali či neboli v prvej trojke, hoci iste by to bolo lepšie. Trať bola pekná a dobre sme si zajazdili a že bolo viac blata ako snehu, s tým sa nedá nič robiť. Blato patrí k terénnym pretekom," povedal jeden z jazdcov.

Z výsledkovej listiny

Kategória 4x4 nad 700 ccm: 1. E. Repa, B. Repa (Hurá Team) 3:03:16 - 19 kôl, 2. Mrkvička, Švanda. (Highlandquad) 3:03:21 - 18 kôl, 3. Beneš, Hrubý (Lomnica) 3:06:17 - 18 kôl. Kategória 4x4 do 700 ccm: 1. Kromka, Šándor (MR) 3:04:50 - 18 kôl, 2. Hudák, Janoško (Quad team Jaklovce) 3:05:29 - 18 kôl, 3. Sedliačik, Pitoňák (Quad Sport) 3:07:42 - 18 kôl. Kategória 4x4 do 500 ccm: 1. Kobulka Miroslav, Berta (Sečovce) 3:01:38 - 16 kôl, 2. Bielik J. Bielik M. (Quad moto) 3:03:20 - 15 kôl, 3. F. Hostinský, Th. Hostinský, Krištof (Červená strela) 3:07:06 - 15 kôl. Kategória 2x4 Sport: 1. Lesák, Gruber (ASP group) 3:07:39 - 17 kôl, 2. J. Sýkora, M. Sýkora, T. Sýkora (KTM) 3:01:15 - 16 kôl, 3. Nejeschleba Petr (Prokš pneu) 3:06:29 - 16 kôl.