Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Iuventa zvažuje protest voči výkonu rozhodcov

Michalovské hádzanárky viedli v Šali už 7:1, ale napokon prehrali rozdielom desiatich gólov 23:33.

Dušan Daniš. Tréner Iuventy Michalovce.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

ŠAĽA. Iuventa nedokázala výsledkovo ani herne nadviazať na domáci víťazný súboj spred týždňa proti Písku a v šlágri 17. kola WHIL prehrala na palubovke Šale vysoko 23:33. Michalovčanky parádne začali, viedli už 7:1, ale potom začali úradovať českí rozhodcovia, Iuventu to vyviedlo z rytmu a napokon sa Šaľa pomerne ľahko dopracovala k jasnému víťazstvu.

Skvelý úvod, jednoznačný záver

Iuventa si trúfala v Šali prekvapiť, čo sa jej v prvých minútach podarilo učebnicovo. Prvý gól síce strelila domáca Popluhárová z pokutového hodu, ale po michalovskej smršti bolo po ôsmich minútach hrozivých 1:7!

"Zamerali sme sa na pevnú obranu a rýchlu hru smerom dopredu. Šaľa postupne začala znižovať, do vedenia sa definitívne dostala od stavu 11:11. A príčina? V prvom rade sme nedokázali čeliť množstvu vylúčených hráčok, v jednej chvíli sme mali na ihrisku iba tri hráčky, kým súper až šesť... Ďalším dôležitým faktorom bolo to, že na našej strane neboli hráčky výkonnostného rangu Tóthovej a Popluhárovej, ktoré dokopy nastrieľali 21 gólov. Po prestávke, keď sme znížili na 22:18, na chvíľu svitla nádej na lepší výsledok, ale celkovo nám chýbala streľba zvonku a musím priznať, že v závere sme hrali slabo," povedal o stretnutí tréner Iuventy Dušan Daniš, ktorého tím sa v sobotu doma predstaví proti majstrovskému ŠKP Bratislava.

Zvažujú protest

Českí arbitri Pavel Nesvadba a Vangelis Simu sa v Šali veru nevyznamenali. Hoci prehra rozdielom desiatich gólov nebola zapríčinená výkonom rozhodcov, to, čo predvádzali hlavne v prvom polčase, bolo nechutné. Za všetko hovorí pohľad do štatistík po prvých tridsiatich minútach - Šaľa mala možnosť piatich pokutových hodov, Iuventa ani jeden, Šaľa nemala ani jednu vylúčenú hráčku, Iuventa až sedem!

"Môžem potvrdiť, že zvažujeme protest voči výkonu rozhodcov. Najprv si však celú situáciu interne vyhodnotíme a podľa toho sa potom zariadime. Chcem zdôrazniť, že v tom nechceme hľadať ospravedlnenie našej prehry, pretože tú sme si v mnohých faktoroch zavinili aj sami. Naším cieľom je skôr poukázať na to, akým spôsobom sa rozhoduje v zápasoch," povedal športový riaditeľ Iuventy Pavol Mačičák.

Šaľa - Michalovce 33:23 (19:15)

Iuventa začala skvele, po ôsmich minútach viedla rozdielom šiestich gólov 7:1! Štart snov však nemal dlhé pokračovanie, pretože už v 16. minúte Šaľa dokázala vyrovnať (9:9). Keďže českí rozhodcovia stvárali na ihrisku hlúposti na úkor Iuventy, Duslo odchádzalo do kabín za stavu 19:15. Po prestávke Michalovce nedokázali nadviazať na sľubný úvod prvého dejstva, súčasne si nedokázali poradiť s bránením dvoch reprezentačných spojok súpera, Popluhárovou a Tóthovou, a tak prehrali až rozdielom desiatich gólov.

Pok. hody: 5/3 - 4/2, vylúčené: 5 - 10, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR) - 350 divákov.

DUSLO: Grantnerová, Némethová - Trochtová 3, Braunová 3, Czaniková 2, Pileková 4, Túrociová, Popluhárová 10/1, Szarková, Veselková, Tóthová 11/2.

IUVENTA: Gubíková, Kudročová - Bachyrievová 1, Hricíková 5/2, Kvetková, Szöllösiová 3, Tregubovová 4, Rebičová 2, Škľaruková 4, Polláková 4, Bačíková, Hollá, Piskayová, Zemaneková.