Derby ľahkým sústom Prešova

Sportnet|11. feb 2010 o 00:00

Včera bola na programe predohrávka 19. kola hádzanárskej extraligy mužov, v ktorej proti sebe nastúpila dvojica východniarov.

KOŠICE. Domáci hádzanári v derby viedli iba v úvode 1:0 a potom už tempo diktovali hostia. Do 10. minúty to bolo vyrovnané, keď domáci prehrávali len o jeden gól 3:2, no v 10. minúte inkasovali dva góly a súper im odskočil na rozdiel troch a tento rozdiel akoby predznamenal ďalší priebeh stretnutia. V ňom jasne dominoval herne vyspelejší Prešov, ktorý si do prestávky vypracoval osemgólový náskok. Ten aj v druhom polčase narastal a domáci nakoniec prehrali vysoko 24:40.

Košice - Prešov 24:40 (10:18).KOŠICE: Boháč, Dulina - Šiška, Kolesár 3, Guzy 3, Pecha 2, Strapko 6/2, Töbiš, Scirančák 1, Urban, Hricišin, Petraško 2, Baláž 6, Čorej 1. PREŠOV: Krupa, Popčák - Mazúr 1, Mažár 4, Huňady 6/3, Urban 3, Géci, Kristopans, Babjak 2, Rabčenko 4, Tumidalský 5, Mikéci 1, Antl 12/3, Dudáš 1. 7 m hody: 2/2 - 6/6. Vylúčení: 4:4, pred 500 divákmi rozhodovali: Barborík, Rondoš.