Laureát. D. Hegyes (vľavo) s prezidentom SZKB Petrom Onuščákom.
Laureát. D. Hegyes (vľavo) s prezidentom SZKB Petrom Onuščákom. (Autor: archív)
Sportnet|11. feb 2010 o 00:00

Anketa o Najúspešnejšieho kickboxera Slovenska za rok 2009 nepriniesla žiadne prekvapenie.

KOŠICE. Ešte v predvečer 3. kola Slovenského pohára sa v City hoteli Park v Dolnom Kubíne uskutočnilo už tradičné vyhodnotenie najúspešnejších kickboxerov Slovenska v seniorských i mládežníckych kategóriách. Trénersko-metodickou komisiou SZKB boli navrhnutí a výkonným výborom schválení piati seniorskí a siedmi juniorskí reprezentanti, ktorí boli spolu so svojimi trénermi na túto malú slávnosť pozvaní.

Ľahké rozhodovanie

Najúspešnejším seniorským kickboxerom SR sa stal podľa očakávaní Michal Hromek (ŠK Kickbox Idranyi Prievidza), dvojnásobný strieborný medailista z MS 2009 (full contact - 81 kg, low kick - 86 kg) a týmto aj nominovaný zástupca SR na 1. Svetových hrách bojových športov 2010 v Pekingu (Slovensko získalo na tieto hry i ďalšiu nomináciu, keď medzi 20 rozhodcami z celého sveta bol nominovaný aj Marek Melko z Banskej Bystrice).

Na druhom mieste sa umiestnil ďalší medailista z MS 2009, Ladislav Kačmarák (S.T.S. Kickbox-Muay thai Poprad), ktorý vybojoval bronz vo full contacte do 91 kg. Na treťom až piatom mieste sa bez udania poradia umiestnili Vladimír Idrányi (ŠK Kickbox Idrányi Prievidza), Miroslav Madzin (Guard Steel Trans Košice) a Zuzana Gregušová (Guard club Bratislava).

V mládežníckych kategóriách boli vyhodnotení všetci úspešní medailisti z ME juniorov a kadetov v Pule. Víťazom sa podľa očakávaní stal juniorský majster Európy v light contacte do 89 kg, Dominik Hegyes (Guard Steel Trans Košice) a na druhom mieste sa umiestnil Štefan Ťažký (KBC Bardejov), ktorý na ME vybojoval striebornú medailu vo full contacte juniorov do 54 kg. Na treťom až siedmom mieste sa bez určenia poradia umiestnili bronzoví medailisti z ME: Peter Petrík (Hnauman gym Bratislava), Lenka Kyseľová (Guard Steel Trans Košice), Tomáš Možný, Matúš Bazger (ŠKP pri SOŠ PZ SR Košice) a Jakub Ďurčík (ŠKP B. Bystrica).

Hegyes aj medzi osobnosťami

Výsledok Dominika Hegyesa však nezarezonoval iba u kickboxerov, ale zaregistrovala ho i Košická športová akadémia, ktorá vybrala laureátov na premiérový ročník ankety Športová osobnosť Košíc (ŠOK) 2009. Okrem desiatky športových osobností v hlavnej kategórii sa na galavečere v Hiltone vyhlasovali aj tri legendy a tri nádeje. A práve v posledne menovanej kategórii figuroval aj Hegyes. "Samozrejme, zostal som veľmi prekvapený. Na vyhlasovaní som sa cítil veľmi dobre. Organizačne to bolo na vysokej úrovni. Osobne by som však za absolútneho víťaza zvolil kulturistu Igora Kočiša. Som veľmi rád, že hneď na 1. ročníku ankety som mohol byť pri vyhlasovaní," poznamenal Dominik Hegyes.