Hádzanári MHK nezastavili domáce ťaženie policajtov

Martin Strapko. Proti policajtom držal streleckú zástavu, ale ani jeho góly nestačili na lepší výsledok. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|9. feb 2010 o 00:00

Po prestávke čaká na hádzanárskeho vicemajstra MHK Košice neľahká séria troch duelov po sebe. Tú odštartoval súboj na palubovke bratislavských policajtov, potom privítajú majstra Tatran Prešov a sériu ukončia duelom s Novými Zámkami.

Z neho chcú vydolovať aspoň dva body, no prvú prekážku nezvládli a s ŠKP prehrali 27:29.

KOŠICE. Do hlavného mesta cestovali skoro ráno a zrejme dlhá cesta sa podpísala pod ich výkon v prvom polčase, keď sa hráči nevedeli dostať do správneho tempa. Aj preto hostitelia poľahky získali náskok, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. V zostávajúcich dueloch sa vicemajster snaží získať to, čo stratil v prvej polovici základnej časti, ale meranie síl s policajtmi im nevyšlo podľa predstáv.

Nezatiahla celá lajna

Na miestenku v prvej štvorke si brúsia zuby obaja súperi a vzájomný duel mal štvorbodovú hodnotu. Uvedomovali si to obaja, avšak lepšie sa s danou situáciou vysporiadali policajti. "Ak chceme vonku bodovať, musí nám vyjsť všetko a musí zabrať celá lajna. V prvom polčase sa nedarilo brankárom, ktorí mali veľmi slabú percentuálnu úspešnosť. Ani v útoku to nebolo najlepšie. Zahodili sme viacero šancí, čo rozhodlo. Môže nás to mrzieť, lebo potrebujeme každý bod a domáce nebudú stačiť na miestenku v kvartete. Potrebujeme bodovať aj vonku, ale to sa dá iba vtedy, ak zahrá dobre celá lajna a nie iba traja, štyria. Žiaľ, tentoraz sa nedarilo ani ľavákom na našej pravej strane. V druhom polčase sme už podali lepší výkon, chlapci viac bojovali, ale nedokázali sme manko zmazať," hovorí tréner Ján Hruščák.

Priznal, že svoje mohla urobiť aj dlhá cesta, ale vyhovárať sa na to nechcú. "Výkon po prestávke v súťaži nebol najlepší, ale ani najhorší. Hráči sa snažili a podarilo sa nám dotiahnuť na niekoľko gólov, ale na vyrovnanie to nestačilo, lebo súper nám dokázal opäť uniknúť. Nesúhlasím s tým, čo sa objavilo v novinách o tomto zápase, lebo pokiaľ by sme nebojovali, tak naša prehra by bola iste vyššia a nie iba dvojgólová. Bojovnosť chlapcom nemôžem uprieť, ale škoda, že naša pravá strana nesplnila očakávanie. Aj obrana mala byť dôraznejšia. Solídnu streľbu mal Strapko, ktorý dal sedem gólov. Dobre hral tradične Jano Kolesár a darilo sa aj ľavej strane nášho úroku. Lepší výkon podali aj brankári, ale naše zlepšenie hry už nič nezmenilo na zbabranom prvom polčase, ktorý sa podpísal pod našu prehru," dodal J. Hruščák.

Aj keď zámerom jeho zverencov bolo dostať súpera pod tlak a vnútiť mu svoju hru, nestalo sa. Opak bol pravdou a hostitelia mohli hrať v pohode, kým Košičania sa nedokázali vymaniť z ich zovretia. Policajti neprehrali už šiesty zápas doma a v tabuľke preskočili košický mančaft. Tomu do kariet nezahral ani výsledok súboja N. Zámkov a Hlohovca. Druhý celok neobral o body štvrté N. Zámky, ktoré tak odskočili od družstva MHK na tri body. "Rátal som, že sa Hlohovec presadí a rovnako nám sa podarí získať nejaký bod. Žiaľ, nestalo sa. Pred nami je ešte dosť kôl, ktoré môžu priniesť nejedno prekvapenie. V domácom prostredí by sme chceli získať potrebné body, ale najviac nás môže mrzieť strata s Považskou Bystricou, keď nám chýbali zranené spojky. Získať to späť nebude ľahké, ale urobíme v hráčskom kádri všetko, aby sme sa dostali do prvej štvorky," priznal J. Hruščák.