Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Do kádra Tatrana pribudol Lukáš Tesák

Futbalisti corgoňligového 1. FC Tatran Prešov skončili týždňové kondičné sústredenie v Kúpeľoch Nový Smokovec. Na spiatočnej ceste z Vysokých Tatier odohrali prípravný zápas na Spiši.

PREŠOV.

Spišská Nová Ves - Prešov 1:4 (1:0)

Prešovčania na gól domáceho Sirku z 27. minúty do prestávky odpovedať nedokázali. Po nej sa však už vrece s prešovskými gólmi roztrhlo. Najmä Katona dobre servíroval, Guba zase zakončoval. V 48. min. zúročil spoluprácu s Bernardom na vyrovnávajúci gól. Druhý pridal David Guba po akcii Katonu. V 67. min. nabil Josl na tretí gól Vršajevičovi. O tri minúty neskôr Katona vysunul Juana Pedra, ktorý upravil na konečných 1:4. V 87. min. nepremenil pokutový kop Bernardo, nariadený rozhodcom za faul na Josla. Tatran hral v prvom polčase v zostave: J. Mucha st. - Ščasný, Farbák, Čep, Tesák - Papaj, Poliaček, Hanek, Ižvolt - Jurčo, Bognár. V druhom polčase nastúpili Prešovčania v zložení: Poloha - Aštary (z juniorky Tatrana), E. Bogdanovský ml., Krajník, Josl - Vršajevič, Piter-Bučko, Katona, Juan Pedro - Guba, Bernardo.

Tesák a Prekop na prestupovom lane

Do kádra prešovských corgoňligistov pribudol v závere tatranského sústredenia Lukáš Tesák, naostatok hráč Senice, predtým Dubnice aj Žiliny. Ľavý obranca či záložník má byť ďalším novicom v zeleno-bielom, ktorému vybavujú potrebné formality. Tie prestupové má už vybavené v jesennej časti Corgoň ligy dlhodobo zranený Jaroslav Prekop. Predvčerom podpísal prestup do stavu manželského. Životnou družkou mu je dlhoročná priateľka Zuzanka.

Do Maďarska, potom do Turecka

Ďalšia časť prípravy futbalistov 1. FC Tatran Prešov bude pokračovať doma. Namiesto zrušeného zápasu v Maďarsku s Diósgyorom budú hrať Prešovčania zajtra (14.30 h) s Dolným Kubínom na umelej tráve v prešovskom Jazdeckom areáli. V sobotu 30. januára (13. h) platí zápas v maďarskej Nyíregyháze a 2. februára (13.30 h) s poľským Nowym Targom. V sobotu 6. februára odchádza výprava futbalistov 1. FC Tatran Prešov na dvojtýždňové herné sústredenie do Turecka.