Odvar pod košmi

Sportnet|25. jan 2010 o 00:00

Zo sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže mužov súboj na Spiši (na lavičke hostí bol tréner Krajnovič) sklamal divákov.

BRATISLAVA. Zo sobotňajších stretnutí 29. kola najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže
mužov súboj na Spiši (na lavičke hostí bol tréner Krajnovič) sklamal divákov. Predovšetkým v prvom polčase to bol veľmi slabý basketbal. Menšia zmena nastala po prestávke. Tretiu štvrtinu hostia vyhrali, ale domáci s prehľadom kontrolovali dianie na palubovke a bodový náskok. Program 30. kola (streda): Sp. Nová Ves - Inter (18. hod.), Žilina - Nitra, Pezinok - Komárno, Handlová - Prievidza, B. Bystrica - Levice.

Sp. N. Ves - Žilina 78:67 (58:47)

SP. NOVÁ VES. Jefferson 6, Repaský, Bartoš 4, Demečko, Baldovský 14, Mielczarek 15, Kožár, Mroz 12, Kovalík, Ulman, Bečarik 2, Baťka 25. Najviac bodov za hostí: Stojanovič 19, Závodný a Podhorský po 11. TH: 25/20 - 33:27. Fauly: 27 - 22. Trojky: 8 - 3. ROZHODOVALI: Zubák, Pipíška, Kovalčík. DIVÁKOV: 1 100.

Komárno - Svit 84:46 (39:26)

Najviac bodov: Madaj 23, Burrows 15, Klár 10 - Laco 11, Cvitanovič a Polakovič po 9. TH: 33/24 - 17/12, fauly: 22 - 29, trojky: 7 - 4, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Doušek, 510 divákov.

Zostávajúce výsledky: Inter Bratislava - Banská Bystrica 76:69 (41:36), Levice - Handlová 63:83 (35:49), Prievidza - Pezinok 73:78 (34:45),

1. Pezinok 27 24 3 2 364:1 985 51
2. Nitra 26 20 6 2 137:1 919 46
3. Handlová 27 16 11 2 218:2 128 43
4. Prievidza 26 14 12 2 057:2 007 40
5. Sp. N. Ves 26 14 12 2 043:2 037 40
6. B. Bystrica 27 12 15 2 019:1 975 39
7. Inter 26 12 14 1 915:2 026 38
8. Svit 27 9 18 1 865:2 135 36