Proti Žiline Spišiaci žiadne prekvapenie nepripustili. Hrali, koľko bolo treba. (Autor: jope)
Sportnet|25. jan 2010 o 00:00

Mal to byť basketbalový sviatok na Spiši. Na trénerskú lavičku sa vrátil Krunoslav Krajnovič, ale na strane Žiliny.

SP. NOVÁ VES.

Nehrali naplno

Zaplnená športová hala však videla len basketbalový odvar. Predovšetkým z prvého polčasu boleli oči. Keď k tomu prirátame falošné a rozporuplné verdikty rozhodcov, basketbalová tragédia je na svete. Našťastie po prestávke už sa obraz hry, predovšetkým u domácich, dosť zlepšil.
"Myslím si, že Spišiaci neukázali celú svoju hernú kvalitu. Preto ma trošku mrzí, že sme to nevyužili. Ten bodový náskok nebol až taký veľký. Dokázali sme ho stiahnuť na rozdiel troch, štyroch bodov, no lepší výsledok sa už urobiť nedal," sklamane skonštatoval po stretnutí tréner Krunoslav Krajnovič, na ktorého spišskonovoveské publikum nezabudlo a privítalo ho pred a po stretnutí veľkými ováciami.

Baťkovi sa darilo

Výraznou mierou sa pod víťazstvo 78:67 podpísal výborným streleckým výkonom Michal Baťka. Ako sa hovorí, bol to jeho zápas - 25 bodov hovorí za všetko.

"Predovšetkým rozhodlo to, že sme mali výbornú obranu. Dostať len 67 bodov nie je také zlé. Darilo sa mi strelecky, ale už bolo načase. Od spoluhráčov som dostával veľmi dobré lopty a tešilo ma, že mi to tam padalo.
Žilinčania príliš "nehrýzli". Ešte krátko majú trénera Krajnoviča, aby sa s ním zohrali.