Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Košičania víťazne na Honvéde

Futbalisti MFK Košice odohrali v sobotu druhý prípravný zápas v tomto roku. Na umelej tráve budapeštianskeho Honvédu vyhrali 2:1 (1:0). Do hlavného mesta Maďarska cestovalo 22 hráčov a všetci dostali príležitosť.

Španielsky útočník Antonio Gaspar Megias strelil úvodný gól zápasu na Honvéde.(Zdroj: Veronika Janušková)

KOŠICE. Doma zostali brankár Brudňák (za B-mužstvo), Kuzma a Džogan (zdravotné problémy).

Hosťom vyšlo najmä úvodných 20 minút zápasu, keď boli pánmi na ihrisku a táto aktivita vyústila i do vedúceho gólu. Po štvrťhodine spoza šestnástky presne namieril španielsky útočník Megias, a hoci brankár Németh si siahol na loptu, nezabránil jej, aby skončila v sieti. Hostia mali i ďalšie sľubné šance i niekoľko sporných ofsajdových situácií, no gól už nepridali. Po zaslúženom vedení sa hra ku koncu polčasu vyrovnala. Po zmene strán Honvéd vyrovnal po veľmi prísnej nariadenej jedenástke, ktorú premenil brazílsky legionár Diego. Dohnanie straty si domáci celok užíval len pár sekúnd. Prakticky po rozohraní a protiútoku MFK opäť naklonil misky váh na svoju stranu. Na loptu z pravej strany si nabehol Škutka a hoci jeho prvú strelu gólman vyrazil, dorážka už skončila v sieti. V druhom dejstve podržal hostí pri 2-3 situáciách brankár Repiský. Proti Košiciam odohral 60 minút i bývalý futbalista Prešova Viliam Macko.

Košičania sa najbližšie predstavia v prípravnom zápase v sobotu 30. 1., keď na domácej umelej tráve privítajú druholigistu zo Spišskej Novej Vsi (14.00). Na druhý deň ráno už odchádzajú na sústredenie do tureckého strediska Belek.

Honvéd Budapešť - MFK Košice 1:2 (0:1)

Góly: 64. Diego (11 m) - 15. Megias, 65. Škutka. 250 divákov.

MFK - I. polčas: Lopez - Mik. Tóth, Djokovič, Cicman, Juhar - Stoeten, Vaščák, Viazanko, Milinkovič - Megias, Novák (23. Škutka). II. polčas: Repiský - Dobias, Cicman, Hovančík, Čonka - Milinkovič (67. Gál-Andrezly), Karaš, Kolbas, Paunovič - Škutka (74. Serečin), L. Janič.