Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Košičanky zvíťazili v Gorzówe 95:88

Basketbalistky slovenského majstra Dobrí anjeli Košice zvíťazili v stredu v poslednom kole Európskej ligy žien na palubovke poľského vicemajstra KSSSE AZS-PWSZ Gorzów 88:95 a postúpili do osemfinále z druhého miesta svojej C-skupiny.

GORZÓW.

Podľa nového systému osemfinále na seba narazia tímy s najvyšším počtom získaných bodov, proti najhoršie bodujúcim, čiže sa vytvorí šestnásťmiestna tabuľka (1. - 16., 2. - 15., 3. - 14. atď.). Zverenky trénera Štefana Sviteka sa v nej ocitnú v druhej polovici, preto odohrajú svoj prvý osemfinálový duel na palubovke zatiaľ neznámeho súpera 2. februára o 20.30 h.

Prvé tri body zápasu zaznamenali domáce hráčky a tento náskok si udržali aj na konci 3. minúty - 9:6. Na začiatku 5. minúty viedol slovenský majster 15:11, no Poľky šnúrou piatich bodov otočili skóre vo svoj prospech. Do konca prvej desaťminútovky zvýšili vedenie na 12 bodov (35:23), najmä vďaka streleckej nemohúcnosti Košičaniek, ktoré sa od konca 8. minúty nedokázali bodovo presadiť. Od konca 14. po koniec 15. minúty sa však hostkám vďaka šiestim bodom podarilo znížiť na 36:41 a desať sekúnd pred polčasom dokonca viesť o jeden bod, no vďaka trojke Spencerovej strácali pred druhou polovicou duelu dva body - 51:53.

Vďaka dvojbodovým zápisom McCoughtryovej, Hrickovej a Dupreeovej zvládli úvod druhého dejstva a otočili na 57:53. V polovici 26. minúty bol stav vyrovnaný 63:63, ale o dve minúty už viedol poľský vicemajster 71:65. Koniec tretej štvrtiny znamenal náskok KSSSE Gorzów o sedem bodov v pomere 77:70. McCoughtryovej päť a Michulkovej dva body znamenali vyrovnanie skóre a oddychový čas pre domáci tím.

Necelé tri minúty pred koncom sa Košičanky tešili z trojbodového náskoku 84:81 a o minútu a pol dokonca zo sedembodového 90:83. Svoje pokusy spoza trojkového oblúka totiž premenili Hricková s Dupreeovou. Dobrí anjeli Košice vyhrali v dramatickom stretnutí zaslúžene 95:88, keď o svojom víťazstve rozhodli v poslednej štvrtine.

Daniel Jendrichovský (generálny manažér DA Košice): "Ďakujem dievčatám za víťazstvo v zápase, v ktorom dokázali dvakrát otočiť skóre. Všetci netrpezlivo čakáme na ďalšie výsledky, ktoré určia nášho osemfinálového súpera. Stále nám ešte bliká nádej dokonca na 8. postupové miesto."

KSSSE AZS-PWSZ Gorzów - Dobrí anjeli Košice 88:95 (53:51)

Najviac bodov KSSSE Gorzów: Sapová 22, Spencerová 16, Piekarská 13 - zostava a body Košíc: Dupreeová 22, McCoughtryová 21, Kupčíková 12, Hricková 11, Čarnoká 2 (Musovičová 18, Michulková 6, Kiššová 3, Kováčová, Číkošová).

TH: 29/41 - 14/17, trojky: 7:9, os. chyby: 19:28, 5 faulov: Kupčíková a Hricková (D.A. Košice)